zamknij menu

MULTILAB – LABORATORIUM MULTIMEDIALNE

OFERTA             REGULAMIN                CENNIK 

 

 

Podstawową funkcją laboratorium jest produkcja i postprodukcja filmów, gier, reklam, realizacja efektów audiowizualnych z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania i sprzętu filmowego.

Laboratorium prowadzi również wypożyczalnię sprzętu zdjęciowego, oświetleniowego, dźwiękowego i fotograficznego. W wypożyczalni znajduje się m.in.: kamera Red Dragon 6K wraz z osprzętem i zestawem obiektywów Compact Prime firmy Carl Zaiss, zestawy grip: DitoGear OmniSlider Evolution Motion Control Kit, system jazdy kamerowej firmy IDS /Indie Dolly System/, kran kamerowy ROAD JIB PRO, zestaw FREEFLY MOVI M10.

Dla potrzeb producentów zagranicznych i polskich realizujących filmy w Krakowie przygotowaliśmy 5 w pełni wyposażonych pokoi produkcyjnych oraz salę konferencyjną z dostępem do mocnego łącza internetowego, co umożliwia sprawną i wygodną organizację produkcji w regionie.

Z oferty najmu na preferencyjnych warunkach mogą korzystać producenci, specjaliści od efektów specjalnych, montażyści, graficy, czyli przedstawiciele MŚP sektora kreatywnego oraz szkoły.

W Laboratorium znajdują się:

KOLOR KOREKCJA

SALA KINOWA

STACJE KOMPUTEROWE DO WYNAJĘCIA

MONTAŻOWNIE

SKANER 3D firmy Artec typu Eve-Spider 3D

FARMA RENDERUJĄCA

MOTION CAPTURE – zestaw bezmarkerowy firmy Organic Motion

STUDIO FOTOGRAFICZNE

Multilab oferuje możliwość zrealizowania pełnego procesu DI wraz z przygotowaniem kinowych kopii cyfrowych DCP.

 

 

 

 

 

Realizacje

21 X Nowy Jork, 2016

Reżyser: Piotr Stasik

Czas trwania: 71’

Kraj: Polska

Zakres prac Multilab:   

Digital Intermediate

więcejmniej

To intymny portret miasta i jego mieszkańców. Bohaterów poznajemy w nowojorskim metrze i wychodzimy za nimi na powierzchnię, by dowiedzieć się więcej o ich życiu, pragnieniach, namiętnościach, nadziejach i marzeniach – czasami zaprzepaszczonych, a czasem jeszcze czekających na realizację. Zbiór historii składa się na emocjonalną opowieść o samotności towarzyszącej człowiekowi żyjącemu w zachodnim społeczeństwie w XXI wieku.

Z dala od orkiestry, 2016

Reżyser: Rafael Lewandowski

Czas trwania: 86’

Kraj: Polska, Francja

Zakres prac Multilab:    

Digital Intermediate

więcejmniej

Film Raphaela Lewandowskiego opowiada losy niezwykłego polskiego patrioty i literata Zygmunta Lubicz-Zaleskiego, który w 1910 roku opuścił Polskę i osiedlił się we Francji. Uciekł przed dotkliwymi represjami, które spotykały go w podzielonym zaborami kraju.  W ciągu kilku miesięcy, Zygmunt Lubicz-Zaleski z powodzeniem zintegrował się nie tylko z elitami dużej społeczności polskiej w Paryżu, ale również dał się zauważyć wybitnym osobowościom francuskiego świata literatury, polityki i środowiska akademickiego.

Matecznik, 2016

Reżyser: Kristof Gerega

Czas trwania: 90’

Kraj: Niemcy, Polska

Zakres prac Multilab:

Digital Intermediate, montaż

więcejmniej

Młody Niemiec polskiego pochodzenia wyrusza w podróż śladami dziadka – bohatera wojennego, członka AK. Historia prowadzi go do Radzimowa, małej wioski niedaleko granicy polsko-czesko-niemieckiej. Spokojne i skromne życie mieszkańców kryje jednak potworną tajemnicę, której ślady odkrywane z coraz większym zaangażowaniem przez młodego Europejczyka, prowadzą daleko na wschód, do nieistniejącego dziś na administracyjnej mapie Ukrainy Hanaczowa…

Fugazi, 2016

Reżyser: Leszek Gnoiński

Czas trwania: 52’

Kraj: Polska

Zakres prac Multilab:
Digital Intermediate

więcejmniej

Takiego miejsca na mapie Polski jeszcze nie było – pierwszy z prawdziwego zdarzenia klub muzyczny powstał w 1992 roku na warszawskiej Woli. Występowały w nim największe gwiazdy polskiej muzyki tamtych czasów. Klub był spełnieniem marzeń młodych ludzi, którzy z niczego i bez pieniędzy stworzyli miejsce kultowe nie tylko na mapie Warszawy, ale też całej Polski. Jego historia stała się jednocześnie zwierciadłem odbijającym zawiłości naszego kraju początku lat 90.

Najbrzydszy samochód świata, 2016

Reżyser: Grzegorz Szczepaniak

Czas trwania: 46 min

Kraj: Polska

Zakres prac Multilab: DI

więcejmniej

70-letni Bogdan, nie ma nic oprócz 51-letniego Wartburga, zwycięskiego samochodu konkursu na Najbrzydszy Samochód Polski 2015 oraz nikogo oprócz 94-letniej matki Kazimiery, z którą kiedy tylko może podróżuje swoim Wartburgiem po całej Polsce.

Kiedy wybuchła II wojna światowa, mama Bogdana, Kazimiera miała 18 lat. Bogdan chciałby wspólnie z mamą odbyć jeszcze jedną, być może ostatnią podróż do miejsca, gdzie Kazia została przymusowo zabrana do pracy podczas wojny. Matka i syn wyruszają w drogę.

Film otrzymał nagrodę Złotego Lajkonika podczas 57. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Viatoris, 2016

Reżyser: Marek Gajczak, Iwona Meus-Jargusz

Czas trwania: 48’

Kraj: Polska

Zakres prac Multilab:

Digital Intermediate

więcejmniej

Filozoficzny film drogi, która prowadzi bohatera i jego artystyczne działania ze Wschodu Europy (Syberia) na jej Zachód (Berlin). Krakowski malarz Piotr Jargusz, jego niekonwencjonalne obrazy i równie niekonwencjonalne wystawy street-artowe są pretekstem do opowiedzenia ważnej historii o artystycznych poszukiwaniach tożsamości. Są refleksją nad światem i człowiekiem, obserwacją historii świata. Droga jest celem samym w sobie. Droga znaczona obrazami, spotkaniami i opowieściami, wewnętrznym rozdarciem Artysty, który mówi o sobie: myślę po zachodniemu, czuję po wschodniemu, i tak stoję okrakiem między wschodem a zachodem, ja, a moje obrazy razem ze mną.

Szlachetna PACZKA – spot, 2016

„Bohaterowie codzienności”

Reżyser: Marcin Ziębiński

Kraj: Polska

Zakres prac Multilab: wynajem sprzętu filmowego, montaż, proces DI

więcejmniej

Spot promujący akcję „Szlachetna paczka”, pokazuje, że w Polsce wiele rodzin na co dzień toczy cichą walkę o przetrwanie. Zachęca do pomocy – nie poprzez litość, ale dzięki wspieraniu ich w walce  z przeciwnościami.

Dramaty, 2017

Reżyser: Zvika Gregory Portnoy

Produkcja: Plesnar&Krauss Films

Kraj: Polska

Czas trwania: 76’

Zakres prac Multilab: Digital Intermediate

więcejmniej

Daniel nagrywał video listy przez cztery lata. Pracuje na budowach. Nie umie skoczyć z dachu, ale umie się powiesić. Córkę rozpoznaje po palcach u nóg. Właśnie wyszedł po 14 latach z więzienia. Dramaty to jego druga skóra. Jego największą aspiracją jest jak najszybciej stać się szanowanym obywatelem. Potrzebuje tego, żeby odważyć się odnaleźć Sandrę. Chce na to zasłużyć. Matka, szwagier, prawniczka, a nawet pastor – skrajnie na niego reagują – kibicują mu albo go oskarżają. Debiut reżyserski Zviki Gregory Portnoya.

Balcanic 1: Dog, 2016

Reżyser: Florin Serban

Kraj: Rumunia / Polska

Czas trwania: 96’

 

Zakres prac Multilab: Digital Intermediate

więcejmniej

Ludzie nigdy nie tracą potrzeby kochania, nawet wtedy, gdy już przestali szukać sensu w relacjach z innymi. Historia rozgrywa się w latach 30. XX wieku, w górach Rumunii. Opowieść skupia się na leśniczym, który żyje jak pustelnik pośrodku lasu. Pewnego dnia spotyka pobitą kobietę i próbuje dowiedzieć się kto ją skrzywdził. Ona wywraca jego świat do góry nogami. On w radości, przemocy, rozpaczy i gniewie, doświadcza, że żyje.

Ten film to opowieść o miłości – pierwsza część trylogii bałkańskiej.

  

 

                                                                                              

911A3474-dualiso 911A3526-dualiso 911A3721-dualiso 911A3280-dualiso

kierownik MultiLab

Marcin Lech

m: +48 887 772 877
lab: +48 794 280 220, +48 12 640 19 50
multilab@kpt.krakow.pl

Szczegółowa oferta

Oferta MultiLabu

więcej

Cennik MultiLabu

więcej
Powierzchnie biurowe
Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki temu staje się łatwiejsza w obsłudze.