Multilab – studio postprodukcji filmowej
Przeprowadzamy pełny proces DI: od konformingu, po deliverable. Oferujemy również wynajem studia z greenscreenem i sali kolaudacyjnej.
DI
Poprowadzimy Twój projekt przez cały proces digital intermediate: od konformingu, przez kolor korekcję aż po kolaudację i deliverables.Studio greenscreen
W pełni wyposażoneKolaudacje / sala kinowa
Dla zamkniętych pokazów filmowych lub ekskluzywnych prezentacjiColor grading
Dla projektów artystycznych i komercyjnychWydarzenia
Zobaczcie, gdzie można nas spotkać!Nasi klienci
FENOMEN
To pierwszy film, w którym Jurek Owsiak – twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – w tak szczerej rozmowie zdradza w jaki sposób zrodził się pomysł powołania Orkiestry oraz jak wyglądały trudne początki jej działalności. Przywołuje także całą historię 30 lat WOŚP, nie omijając tak trudnych tematów jak brutalny hejt, jaki na niego spadł, czy śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, po której Jurek na moment ustąpił ze stanowiska.
Film dokumentalny o twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pokazuje jego przemianę – z beztroskiego hipisa w lidera ogromnego obywatelskiego ruchu i jeden z najważniejszych symboli wolnej Polski. Opowiada też jak wyglądały kulisy przeniesienia do Polski idei Przystanku Woodstock, który stał się jednym z największych festiwali muzycznych w Europie.
Reżyseria: Małgorzata Kowalczyk, kraj: Polska 2023
PRAWDZIWE ŻYCIE ANIOŁÓW
Znany i ceniony aktor Adam, przechodzi nagły i rozległy udar. Traci zdrowie i niezbędne do wykonywania swojego zawodu narzędzie – mowę. Pomimo niedającej nadziei diagnozy Agnieszka – żona Adama z uporem i determinacją walczy o jego powrót do zdrowia i na scenę. Czy rodzina i przyjaciele zmotywują Adama by podjął wyzwanie i wydostał się z krainy między jawą, a snem, do której trafił w czasie choroby? Czy Adam wyjdzie z afazji i wróci do swojego życia przed udarem, kiedy był cenionym aktorem i uwielbianym przez studentów pedagogiem? Co tak naprawdę okaże się najważniejsze?
Reżyseria: Artur W. Baron, kraj: Polska 2023
ZIEMIA
Zilustrowana pięknymi zdjęciami opowieść o współczesnej wsi i jej nietypowych mieszkańcach, których dzieli spora różnica wieku, a łączy silne przywiązanie do ludowej kultury. „Ziemia” to soczysty dokument, a jego rytm wyznaczają przyroda i regularnie zmieniające się krajobrazy. Jego twórcy potrafią dostrzec piękno nieoczywistych aspektów wiejskiego życia, nie boją się mocnych montażowych zestawień. Równie ważna jak obraz jest w tym filmie muzyka, towarzysząca bohaterom podczas kluczowych wydarzeń w życiu i pomagająca uporać się z towarzyszącymi im emocjami.
Reżyseria: Zuzanna Solakiewicz, kraj: Polska 2022.
Herbert. Barbarzyńca w ogrodzie
Zbigniew Herbert jest jednym z największych poetów XX wieku. Jego twórczość została przetłumaczona na 40 języków, była wielokrotnie nagradzana za swój ponadczasowy oraz uniwersalny charakter. W Polsce jej znaczenie jest jeszcze większe, ponieważ Herbert był w swoim ojczystym kraju moralnym przewodnikiem, którego wierszy uczono się na pamięć w czasach walki z komunizmem.
Za krystalicznym pięknem pozostawionej poezji kryje się mało znane życie prywatne Herberta – poety i humanisty, człowieka pełnego humoru i finezji, który zmagał się z niepewnością, gniewem, bólem fizycznym, a nawet chorobą psychiczną.
Ponad 20 lat po śmierci artysty, „Herbert. Barbarzyńca w ogrodzie” ukazuje jego skomplikowaną i złożoną osobowość. Twórcom filmu udało dotrzeć się do osób, które osobiście znały poetę i nigdy publicznie nie wypowiadały się na jego temat. Jest to pierwszy film zrealizowany we współpracy z Fundacją im. Zbigniewa Herberta oraz jego spadkobiercami. Dzięki wglądowi we wspomnienia i doświadczenia bliskich mu osób, a w szczególności jego żony Katarzyny, podążając jego śladami z Polski, poprzez Europę, do Stanów Zjednoczonych, twórcy filmu zadają pytanie o cenę, jaką autor „Pana Cogito” musiał ponieść za swoją wrażliwość i niezależność.
Reżyseria: Rafael Lewandowski, kraj: Polska, Francja 2021, zakres prac ML: proces DI, rekonstrukcja fotografii, prace graficzne
PRIME TIME
Akcja filmu „Prime Time” rozgrywa się w sylwestra 1999 roku. Uzbrojony Sebastian (Bartosz Bielenia) dostajesię do studia telewizyjnego. Bierze dwoje zakładników: prezenterkę (Magdalena Popławska) i ochroniarza (Andrzej Kłak). Ich życie pozostanie w rękach chłopaka, dopóki stacja nie spełni jego żądania i nie pozwoli muwejść na wizję podczas największej oglądalności.”
Reżyseria: Jakub Piątek, Polska 2021, zakres prac ML: przygotowanie plików dailies oraz offline
UKOS ŚWIATŁA
Film opowiada historię olimpijczyka i medalisty mistrzostw świata Dariusza Popieli, który wraz z grupą młodych polskich studentów pracuje nad odbudową starych, zapomnianych żydowskich cmentarzy, aby uczcić pamięć pomordowanych w Zagładzie, których macewy (nagrobki żydowskie) były uszkodzone lub zniszczone. Łącząc narracje osobiste i zbiorowe, film ukazuje bezinteresowne wysiłki tej młodzieży, która kwestionuje stereotyp żydowsko-polskiego antagonizmu, zwracając uwagę na pamięć o polskim żydostwie.
Reżyseria: Wojciech Szumowski, kraj: Polska 2021
A WOMAN AT NIGHT
Młoda Chinka przeprowadza się do Londynu. Potrzebuje pieniędzy, dlatego nocami nielegalnie oprowadza ludzi po mieszkaniu zajmowanym kiedyś przez seryjnego mordercę. Im mocniej wsiąka w towarzystwo społecznych wyrzutków, tym dobitniej uświadamia sobie, że ludzie, którzy decydują się na odwiedziny tego miejsca mogą być równie niebezpieczni co jego poprzedni właściciel.
Reżyseria: Rafael Kapelinski, kraj: Chiny, Wielka Brytania, Polska 2020.
KOLEJ NA MIŁOŚĆ
Żeby się zakochać wystarczy tylko chwila. Dlatego właśnie Mikołaj Lis, nie zważając na brak biletu, wskakuje do pociągu zauroczony piękną nieznajomą. Jednak dla surowego konduktora Nowaka bilety to świętość i zrobi wszystko, aby uchylający się od płacenia za podróż pasażerowie ponieśli odpowiednie konsekwencje. Szybko okazuje się, że nerwowy pracownik kolei znika, a zamiast niego pojawia się przebrany za konduktora Mikołaj. Przy pomocy pełnej wdzięku Edyty, młody mężczyzna stara się przejąć kontrolę nad chaosem, jaki zapanował w pociągu i w jego życiu. Czy ta podróż wystarczy, aby znaleźć miłość przed świętami Bożego Narodzenia? Czy kobieta, za którą wsiada się do pociągu, okaże się tą, z którą można w tym pociągu zostać?
Reżyseria: Miguel J. Velez, kraj: Polska, Kolumbia 2020, zakres prac ML: postprodukcja obrazu.
MARYJKI
50-letnia Maria jest żyjącą samotnie dziewicą, której dwiema życiowymi pasjami jest czytanie groszowych romansów i kolekcjonowanie figurek Panny Marii. Jej mieszkanie jest pełne kolorowych Maryjek, a wyobraźnia buzuje od obrazów wielkiej, wyśnionej namiętności. Kiedy rutynowa wizyta u ginekologa owocuje źle poprowadzoną kuracją hormonalną, zmysły Marii budzą się do życia. Jednocześnie w mieszkaniu Marii zatrzymuje się jej imprezowa siostrzenica Helena (Helena Sujecka), mająca serdecznie dość relacji damsko-męskich. Czy obserwowany z oddali przystojny nieznajomy (Sylwester Piechura) może pomóc zrealizować fantazję Marii o kochanku idealnym…?
Reżyseria: Daria Woszek, kraj: Polska 2020
xABo: KSIĄDZ BONIECKI
Tytuł filmu oznacza inicjały, jakich ksiądz Adam Boniecki używa w „Tygodniku Powszechnym”. Pismo to jest jedynym miejscem, w którym wolno mu publikować po nałożeniu nań zakazu przez kościelnych zwierzchników. Od tamtej pory kapłan stał się jeszcze bardziej aktywny w terenie – odbywa rocznie ponad 200 spotkań z czytelnikami. Film jest intymnym portretem człowieka w drodze. Pokazuje księdza, który w wieku 85 lat zawsze znajduje czas na głęboką rozmowę, a równocześnie pozostaje rozdarty między swoją wiarą i niepokojem o kształt współczesnego Kościoła, szczególnie w Polsce.
Reżyseria: Aleksandra Potoczek, kraj: Polska 2020
1800 GRAMÓW
Kraków przygotowuje się na nadejście świąt. Ewa, kobieta dla której nie ma rzeczy niemożliwych, szuka nowych opiekunów dla dzieci pozbawionych rodzin. Jest wulkanem energii, potrafi wyważyć każde drzwi i nagiąć każdy przepis, aby im pomóc. Tuż przed Bożym Narodzeniem w jej życiu pojawia się niezwykła dziewczynka – Nutka, niemowlę pozostawione przez matkę. Dla jej dobra Ewa gotowa jest zrobić wszystko, nawet poświęcić siebie, swoją karierę i szansę na miłość… Nie spodziewa się, że wkrótce przez jej życie przetoczy się prawdziwa lawina emocji, na którą nie przygotowało jej nic, czego do tej pory doświadczyła. Czy bezinteresownie ratując jeden mały świat można uratować również siebie?
Reżyseria: Marcin Głowacki, CC: Tomasz Poznański, zakres prac ML: proces DI , kraj: Polska 2019
NA BANK SIĘ UDA
Trzech starszych panów dokonuje napadu na bank. Doskonale przygotowani, uzbrojeni po zęby i w maskach na twarzy, pod okiem kamer monitoringu wchodzą do banku i włamują się do podziemnego sejfu. Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło. Ale czy na pewno? I tak splatają się losy trzech staruszków, młodego hakera i policyjnego informatyka. Jest i piękna dziewczyna. Pozostaje tylko pytanie, co czeka ich na końcu tej przygody, nagroda czy więzienna cela?
Reżyseria: Szymon Jakubowski, CC: Tomasz Poznański , zakres prac ML: proces DI, kraj: Polska 2019
WIATR. THRILLER DOKUMENTALNY
Obraz w poruszający sposób dokumentuje wpływ halnego na życie mieszkańców Tatr. Wraz z nasilaniem się wiatru, budzą się lęki oraz potęgują się niecodzienne zachowania, policja odnotowuje więcej interwencji, podnosi się współczynnik samobójstw, a w szpitalnych salach pojawia się więcej pacjentów z dolegliwościami kardiologicznymi. W wielowątkowo prowadzonej obserwacji dokumentalnej poznajemy ludzi skazanych na działanie wiatru: Teresę, ciężko pracującą w lesie poetkę, która łączy w sobie hart ducha z wyjątkową wrażliwością; Staszka, energicznego bacę, głowę rodziny, który wiedzie życie blisko natury; Ewę, której pracą i pasją jest ratownictwo medyczne, oraz Tomka, meteorologa pracującego w oddalonej od ludzi stacji pomiarowej na Hali Gąsienicowej. Z intensywnych ludzkich zachowań reżyser przenosi uwagę na zmieniającą się naturę: wystraszone zwierzęta, stargane wiatrem drzewa, skłębione chmury majestatycznie przesuwające się nad Tatrami i formujące wały zwiastujące nadejście halnego.
Reżyseria: Michał Bielawski, CC: Glen Castinho, zakres prac ML: proces DI, kraj: Polska 2019
KOBRO / STRZEMIŃSKI. OPOWIEŚĆ FANTASTYCZNA
Film „Kobro / Strzemiński. Opowieść fantastyczna” jest eksperymentem technologicznym, formalnym i narracyjnym: łączy zdjęcia fabularne z udziałem aktorów kręconych w hali zdjęciowej, scenografii wirtualnej i animacji, balansuje na granicy videoartu i teatru telewizji. Jego strategie to impresja, sięganie do podświadomości, dialog współczesnego reżysera z awangardą pierwszej połowy XX wieku. Tytułowi bohaterowie znajdują się w onirycznej przestrzeni „Pomiędzy”, gdzie współistnieją podwodny świat, w którym rozmawia się o sztuce, i sala sądowa, na której Kobro ze Strzemińskim walczą o opiekę nad dzieckiem. Jest tam rezerwuar wypełniony możliwymi do zakwestionowania ideami ze współczesnej wystawy sztuki, i Twierdza Osowiec, której Strzemiński bronił w czasie I Wojny Światowej. Można tam spotkać Lenina i Fritza Habera i artystę.
Reżyseria: Borys Lankosz, zdjęcia: Marcin Koszałka, korekcja barwna: Glen Castinho, producent: Magdalena Lankosz, zakres prac: DI, wynajem sprzętu filmowego, kraj: Polska 2018
The Second Sunrise. Coffee and Rwanda
Kawa, obecna w Rwandzie od czasów kolonialnych, jest jednym z głównych towarów eksportowych tego kraju. Gospodarka państwa jest uzależniona od handlu tym towarem, dlatego wahania cen kawy są odczuwalne dla wszystkich mieszkańców Rwandy. Mimo to kawa stała się jednym z symboli kraju podnoszącego się po tragedii sprzed lat.
Film pokazuje cały proces produkcji kawy od zbioru owoców aż po pakowanie ziaren na eksport. By zebrać jak najwięcej rzetelnych informacji, ekipa filmowa rozmawiała z ludźmi pracującymi na każdym etapie jej wytwarzania – z robotnikami, właścicielami małych plantacji, pracownikami washing stations (tzw. stacje oczyszczania ziarna) i reprezentantami National Agricultural Export Development Board odpowiedzialnymi za promocję rwandyjskiej kawy. Dokument naświetla złożoną mechanikę naczyń połączonych, którymi są kwestia wynagrodzeń rolników, wartości kawy i jej rodzajów oraz ceny finalnego produktu jakim jest filiżanka przygotowanego napoju.
Reżyseria: Karol Kowalski, CC: Paweł Labe, zakres prac ML: proces DI; kraj: Polska 2018
Dreamland
Po 25 latach od pierwszej próby zdobycia Broad Peak zimą, 5 marca 2013 roku Maciej Berbeka spełnił swoje marzenie i osiągnął szczyt. Zginął podczas drogi powrotnej. Film stanowi próbę poznania i zrozumienia życia himalaisty i porusza takie tematy jak pasja, rodzina, sztuka i wartość jaką jest życie. Materiały archiwalne połączone z dzisiejszą narracją tworzą osobistą historię syna o tragicznie zmarłym ojcu i wspaniałym himalaiście.
Reżyseria: Stanisław Berbeka, zakres prac: DI, kraj: Polska 2018
Rafał i Bartek rzucają pracę w korporacji i postanawiają stworzyć swoją pierwszą grę video. Film pokazuje ostatnie miesiące pracy nad projektem, zmagania z wydaniem wersji na Playstation, emocje bohaterów związane z premierą oraz próby przebicia się do świadomości gwiazd youtuba i prasy branżowej.
Reżyseria: Borys Nieśpielak, zakres prac: DI, kraj: Polska 2017
Ekranizacja słynnej pasty o ojcu-fanatyku wędkarstwa autorstwa Malcolma XD. Film opowiada o relacjach w polskiej rodzinie, która w swojej, z pozoru zwykłej, codzienności zmaga się z trudną pasją ojca jaką jest wędkarstwo. Narratorem historii jest młodszy syn, który odsłania widzowi kolejne karty, jak się okazuje, niebagatelnej historii…
Reżyseria: Michał Tylka, zakres prac: DI, wynajem sprzętu filmowego, kraj: Polska 2017
70-letni Bogdan, nie ma nic oprócz 51-letniego Wartburga, zwycięskiego samochodu konkursu na Najbrzydszy Samochód Polski 2015 oraz nikogo oprócz 94-letniej matki Kazimiery, z którą kiedy tylko może podróżuje swoim Wartburgiem po całej Polsce. Bogdan chciałby wspólnie z mamą odbyć jeszcze jedną, być może ostatnią podróż do miejsca, gdzie Kazia została przymusowo zabrana do pracy podczas wojny. Matka i syn wyruszają w drogę. Film otrzymał nagrodę Złotego Lajkonika podczas 57. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.
Reżyseria: Grzegorz Szczepaniak, czas trwania: 46 min, kraj: Polska 2017
zakres prac Multilab: DI
To intymny portret miasta i jego mieszkańców. Bohaterów poznajemy w nowojorskim metrze i wychodzimy za nimi na powierzchnię, by dowiedzieć się więcej o ich życiu, pragnieniach, namiętnościach, nadziejach i marzeniach – czasami zaprzepaszczonych, a czasem jeszcze czekających na realizację. Zbiór historii składa się na emocjonalną opowieść o samotności towarzyszącej człowiekowi żyjącemu w zachodnim społeczeństwie w XXI wieku.
Reżyser: Piotr Stasik, czas trwania: 71’, kraj: Polska 2016
zakres prac Multilab: DI
Balcanic 1: Dog
Ludzie nigdy nie tracą potrzeby kochania, nawet wtedy, gdy już przestali szukać sensu w relacjach z innymi. Historia rozgrywa się w latach 30. XX wieku, w górach Rumunii. Opowieść skupia się na leśniczym, który żyje jak pustelnik pośrodku lasu. Pewnego dnia spotyka pobitą kobietę i próbuje dowiedzieć się kto ją skrzywdził. Ona wywraca jego świat do góry nogami. Ten film to opowieść o miłości – pierwsza część trylogii bałkańskiej.
Reżyser: Florin Serban, kraj: Rumunia, Polska 2017, czas trwania: 96’, zakres prac Multilab: DI
Film opowiada losy niezwykłego polskiego patrioty i literata Zygmunta Lubicz-Zaleskiego, który w 1910 roku opuścił Polskę i osiedlił się we Francji. Uciekł przed dotkliwymi represjami, które spotykały go w podzielonym zaborami kraju. W ciągu kilku miesięcy, Zygmunt Lubicz-Zaleski z powodzeniem zintegrował się nie tylko z elitami dużej społeczności polskiej w Paryżu, ale również dał się zauważyć wybitnym osobowościom francuskiego świata literatury, polityki i środowiska akademickiego.
Reżyseria: Rafael Lewandowski, czas trwania: 86’, kraj: Polska, Francja 2017, zakres prac Multilab: DI
Takiego miejsca na mapie Polski jeszcze nie było – pierwszy z prawdziwego zdarzenia klub muzyczny powstał w 1992 roku na warszawskiej Woli. Występowały w nim największe gwiazdy polskiej muzyki tamtych czasów. Klub był spełnieniem marzeń młodych ludzi, którzy z niczego i bez pieniędzy stworzyli miejsce kultowe nie tylko na mapie Warszawy, ale też całej Polski. Jego historia stała się jednocześnie zwierciadłem odbijającym zawiłości naszego kraju początku lat 90.
Reżyser: Leszek Gnoiński, czas trwania: 52’, kraj: Polska 2016, zakres prac Multilab: DI
Młody Niemiec polskiego pochodzenia wyrusza w podróż śladami dziadka – bohatera wojennego, członka AK. Historia prowadzi go do Radzimowa, małej wioski niedaleko granicy polsko-czesko-niemieckiej. Spokojne i skromne życie mieszkańców kryje jednak potworną tajemnicę, której ślady odkrywane z coraz większym zaangażowaniem przez młodego Europejczyka, prowadzą daleko na wschód, do nieistniejącego dziś na administracyjnej mapie Ukrainy Hanaczowa…
Reżyseria: Kristof Gerega, czas trwania: 90’, kraj: Niemcy, Polska 2016, zakres prac Multilab: DI, montaż
Dramaty
Daniel nagrywał video listy przez cztery lata. Pracuje na budowach. Nie umie skoczyć z dachu, ale umie się powiesić. Córkę rozpoznaje po palcach u nóg. Właśnie wyszedł po 14 latach z więzienia. Dramaty to jego druga skóra. Jego największą aspiracją jest jak najszybciej stać się szanowanym obywatelem. Potrzebuje tego, żeby odważyć się odnaleźć Sandrę. Chce na to zasłużyć. Debiut reżyserski Zviki Gregory Portnoya.
Reżyseria: Zvika Gregory Portnoy, produkcja: Plesnar&Krauss Films, kraj: Polska 2017, czas trwania: 76’, zakres prac Multilab: DI
Viatoris
Filozoficzny film drogi, która prowadzi bohatera i jego artystyczne działania ze Wschodu Europy (Syberia) na jej Zachód (Berlin). Krakowski malarz Piotr Jargusz, jego niekonwencjonalne obrazy i równie niekonwencjonalne wystawy street-artowe są pretekstem do opowiedzenia ważnej historii o artystycznych poszukiwaniach tożsamości. Są refleksją nad światem i człowiekiem, obserwacją historii świata. Artysta mówi o sobie: myślę po zachodniemu, czuję po wschodniemu, i tak stoję okrakiem między wschodem a zachodem, ja, a moje obrazy razem ze mną.
Reżyseria: Marek Gajczak, Iwona Meus-Jargusz, czas trwania: 48’, kraj: Polska 2016, zakres prac Multilab: DI
Bohaterowie codzienności
Spot promujący akcję „Szlachetna paczka”, pokazuje, że w Polsce wiele rodzin na co dzień toczy cichą walkę o przetrwanie. Zachęca do pomocy – nie poprzez litość, ale dzięki wspieraniu ich w walce z przeciwnościami.
Reżyseria: Marcin Ziębiński, kraj: Polska 2016, zakres prac Multilab: wynajem sprzętu filmowego, montaż, proces DI
Kontakt
Krakowski Park Technologiczny sp. z o.o.
ul. Podole 60
30-394 Kraków
NIP 675-11-57-834