zamknij menu

Wydarzenia

Dzień otwarty KPT
Małopolski Festiwal Innowacji
Akademia Gier
Małopolski Festiwal Innowacji
Make ThingsAnnual Business In Małopolska Meeting 2016Pitch Night
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
Smogathon
18.1020.1021-22.103.1116.1126-27.11
Konsultacje społeczne projektu „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” 22/09/2016

Konsultacje społeczne projektu „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”

27 września 2016 r. w Krakowskim Parku Technologicznym Ministerstwo Rozwoju organizuje kolejne spotkanie z przedsiębiorcami dotyczące Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Tym razem konferencja będzie dotyczyć tematu: „Zmiany strukturalne w gospodarce. Procesy reindustrializacji i innowacyjności – dźwignią rozwoju”. W spotkaniu weźmie udział Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. Odbędą się dwie debaty – z udziałem Jerzego Hausnera, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i Jadwigi Emilewicz oraz Jana Filipa Staniłko, Zastępcy Dyrektora Departamentu Innowacji w MR i Prof. Tadeusza Uhla, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Podstawą do dyskusji będzie prezentacja wizji rozwojowej zawartej w Strategii.

więcejzwiń

Strategia określa nowy model rozwoju – suwerenną wizję strategiczną., zasady, cele i priorytety rozwoju kraju w wymiarze gospodarczym, społecznym i przestrzennym w perspektywie roku 2020 i 2030. Ze względu na swoją rolę i przypisane jej zadania, Strategia stanowić będzie dokument elastycznego zarządzania głównymi procesami rozwojowymi w kraju.

zwiń

21/09/2016

CYBERSEC 2016

Instytut Kościuszki zaprasza do bezpłatnego udziału w II Europejskim Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC 2016. Konferencja może stanowić świetną okazję do spotkania z inwestorami i klientami z branży ICT/IT. Dodatkowo przewidziane są specjalne sesje networkingowe oraz warsztaty dla start-upów oraz MŚP z zakresu umiędzynarodowienia działalności handlowej.

CYBERSEC to między innymi:

 

INWESTORZY – Ponad 600 wysokiego szczebla przedstawicieli VC Funds, korporacji, banków oraz rządów (np. Paladin Capital Group, European Investment Fund, IBM, CISCO, Microsoft, etc.);

 

MEET UP –  specjalne sesje pozwalające na speed pitching a także przestrzeń umożliwiająca kontakt z potencjalnymi klientami lub inwestorami – 27 września, 10:15-13:30;

 

 

więcejzwiń
CYBERSEC 2016

WARSZTATY – rozwój działalności handlowej, przygotowanie strategii eksportowej, wchodzenia na nowe rynki sprzedaży, jak i miękkie umiejętności z zakresu negocjacji biznesowych;

PRZYSZŁOŚĆ – jedna ze ścieżek programowych CYBERSEC poświęcona w całości tematowi innowacyjności, tworzeniu i komercjalizacji nowych produktów i usług, współpracy start-upów z biznesem i środowiskiem akademickim.

Więcej szczegółów dotyczących formuły CYBERSEC i tematów poruszanych na tegorocznej edycji można znaleźć pod adresem www.cybersecforum.eu. Rejestracji dokonać można na stronie: https://cybersec2016.conrego.pl/, wybierając kategorię Małopolski Startup/MŚP Małopolski z sektora ICT.

zwiń

Sopem rozwija się krakowskiej strefie 15/09/2016

Sopem rozwija się krakowskiej strefie

Działająca od 2014 r. w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej w Niepołomicach – należąca do francuskiej Grupy Somfy – spółka Sopem, rozpoczęła drugi etap inwestycji. W ramach wydanego przez zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego zezwolenia, spółka zainwestuje 90 mln złotych oraz utworzy 200 miejsc pracy.

Przedmiotem inwestycji będzie zwiększenie zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu poprzez zakup nowych linii do produkcji nowoczesnych napędów i systemów kontroli, dostosowanych do wymogów inteligentnego i proekologicznego budownictwa. Dotychczas firma zainwestowała w Niepołomicach 117 mln zł oraz utworzyła ponad 300 miejsc pracy. Warto dodać, że zatrudnia przede wszystkim kobiety.

więcejzwiń

Grupa SOMFY założona została w 1969 roku w Cluses we Francji. Specjalizuje się w produkcji automatycznych napędów i systemów sterowania do zewnętrznych i wewnętrznych osłon przeciwsłonecznych, żaluzji, rolet i bram. Jako światowy lider w swojej branży, SOMFY ma około 60 przedstawicielstw na 5 kontynentach oraz 8 zakładów produkcyjnych. Istotną informacją jest to, że prowadzi – także w Niepołomicach – działalność badawczo-rozwojową i jest właścicielem ponad 300 patentów.

zwiń

08/09/2016

II Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC

Krakowski Park Technologiczny jest partnerem II Europejskiego Forum CyberbezpieczeństwaCYBERSEC, które odbędzie się w Krakowie w dn. 26-27 września 2016 w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

CYBERSEC to coroczna konferencja o charakterze public policy poświęcona strategicznym wyzwaniom cyberprzestrzeni i cyberbezpieczeństwa w Europie. Pierwsza edycja konferencji zgromadziła ponad 400 interesariuszy, wśród których znaleźli się decydenci polityczni, dyplomaci, przedstawiciele biznesu i świata nauki. Jej sukces potwierdzony został w rankingu Concise Courses, który umieścił CYBERSEC 2015 na liście 5 najważniejszych europejskich konferencji poświęconych cyberbezpieczeństwu.

więcejzwiń
II Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC

Innowacyjna formuła CYBERSEC sprawia, że zajmuje on szczególne miejsce wśród konferencji o podobnej tematyce. Celem CYBERSEC jest wypracowywanie strategicznych rekomendacji i nadanie impulsu do powstania konkretnych inicjatyw mających na celu poprawę poziomu cyberbezpieczeństwa w poszczególnych sektorach gospodarki, państwach i całej Europie. Dzięki obecności licznego grona ekspertów i praktyków z Europy i świata, reprezentujących sektory publiczny i prywatny oraz licznym możliwościom networkingowym, CYBERSEC inicjuje współpracę międzypodmiotową i sprzyja inspirującym rozmowom bilateralnym.

Wśród prelegentów tegorocznej edycji znajdują się m.in.:

Anna Streżyńska – Minister Cyfryzacji RP, Melissa Hathaway – Starszy doradca, Harvard Kennedy School’s Belfer Center for Science and International Affairs, były doradca ds. cyberbezpieczeństwa w administracji George W. Busha i Baracka Obamy, Bogdan Święczkowski – Prokurator Krajowy, Pierwszy Zastępca Prokuratora Generalnego RP, Nigel Inkster – Dyrektor Future Conflict and Cyber Security na International Institute for Strategic Studies; były zastępca szefa i dyrektor pionu wywiadu i operacji w British Secret Intelligence Service (MI6), Luigi Rebuffi – Sekretarz Generalny, Europejskie Stowarzyszenie ds. Cyberbezpieczeństwa (ECSO), Gen. Yair Cohen – Były Szef Jednostki 8200 w Siłach Obronnych Izraela, Prezes PeriTech for Investment and Technolology in Cyber Security, Jamie Shea – Zastępca Sekretarza Generalnego NATO ds. Nowych Wyzwań Cyberbezpieczeństwa, Alexander O’Cinneide – Dyrektor Zarządzający oraz Szef na Europę w Palladin Capital Group.

Więcej szczegółów dotyczących formuły CYBERSEC i tematów poruszanych na tegorocznej edycji można znaleźć w załączonym folderze. Rejestracji dokonać można na stronie:  https://cybersec2016.conrego.pl/. 

zwiń

Strefa w Zakliczynie – pierwsza inwestycja 07/09/2016

Strefa w Zakliczynie – pierwsza inwestycja

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał zezwolenie dla firmy InduComp Industrial Components Sp. z o.o. Działająca od 2008 roku spółka, zdecydowała się na nową inwestycję na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w Zakliczynie.

Industrial Components jest konwerterem materiałów przemysłowych takich jak taśmy samoprzylepne, materiały kompozytowe oraz laminaty izolacyjne. Spółka produkuje przede wszystkim dla przemysłu motoryzacyjnego, elektrotechnicznego oraz elektronicznego. W Zakliczynie zostanie wybudowany i wyposażony nowy zakład za kwotę co najmniej 7 mln zł. Powstaną także nowe miejsca pracy.

więcejzwiń

Decyzja przedsiębiorcy o ulokowaniu inwestycji na terenie gminy Zakliczyn potwierdza sens tworzenia w gminach oddalonych od stolicy regionu, małych stref aktywności gospodarczej objętych statusem specjalnej strefy ekonomicznej. Powstawanie stref – dzięki możliwości skorzystania z narzędzia wsparcia, jakim jest specjalna strefa ekonomiczna  -umożliwiło rozwój małym i średnim, zazwyczaj polskim firmom.

W tym roku KPT wydał już 18 zezwoleń na działalność w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Firmy zainwestują w Małopolsce ponad 560 mln złotych oraz utworzą prawie 800 miejsc pracy.

zwiń

06/09/2016

Sukces krakowskiej spółki!

Miło nam poinformować, że Synerise S.A. (dawniej HG Intelligence S.A) będąca właścicielem platformy synerise.com, w drodze niepublicznej, otwartej emisji pozyskała kapitał na rozwój nowej klasy produktów i wprowadzenie platformy do segmentu małych i średnich przedsiębiorstw. Spółka w dwa lata osiągnęła wycenę sięgającą 50 mln zł. Synerise ma siedzibę w Krakowskim Parku Technologicznym i jest jedną z inwestycji wspieranych przez  Fundusz Zalążkowy KPT.

więcejzwiń
Sukces krakowskiej spółki!

Spółka powstała z inicjatywy Miłosza Balusia, Krzysztofa Kochmańskiego i Jarosława Królewskiego w lipcu 2013 roku. W drugim kwartale 2014 rozpoczęła prace nad unikalną technologią pozwalająca na łączenie danych i zastosowania mechanizmów uczenia maszynowego oraz sztucznej inteligencji do optymalizacji sprzedaży i pracy działów marketingu.

Synerise.com to platforma klasy enterprise dla dużych organizacji umożliwiająca podejmowanie działań w zakresie zautomatyzowanego marketingu, systemów typu omnichannel i nowatorskich rozwiązań z zakresu przetwarzania danych. Narzędzie pozwala na integrację różnych kanałów wiedzy o organizacji, klientach oraz ich lojalności wobec marki, co znacznie ułatwia podejmowanie strategicznych decyzji na temat działań marketingowych oraz predykcji sprzedaży.

Synerise S.A. zatrudnia obecnie niemal 40 specjalistów IT. Synerise jest Honorowym Patronem Polskiego Stowarzyszenia Sztucznej Inteligencji, stale współpracuje z uczelniami wyższymi, w tym głównie z AGH w Krakowie.

zwiń

Dział badawczo-rozwojowy firmy ASSA ABLOY Poland sp. z o.o. w Krakowie 31/08/2016

Dział badawczo-rozwojowy firmy ASSA ABLOY Poland sp. z o.o. w Krakowie

Warszawska firma ASSA ABLOY Poland sp. z o.o. otwiera w Krakowie, na terenie specjalnej strefy ekonomicznej,  nowoczesny dział badawczo-rozwojowy. Firma prowadzić będzie badania nad rozwiązaniami z zakresu elektromechanicznych zabezpieczeń systemów i kontroli dostępu. W tym celu spółka planuje zatrudnić 58 osób. ASSA ABLOY istnieje na polskim rynku już od 10 lat i jest czołowym dostawcą zabezpieczeń elektromechanicznych dla różnego rodzaju budynków i otoczenia.

więcejzwiń

Krakowski Park Technologiczny wydał w tym roku już 16 zezwoleń na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej, nakłady inwestycyjne wyniosą prawie 500 000 000 zł, powstanie także prawie 600 miejsc pracy.

zwiń

30/08/2016

PGNiG i ARP ogłaszają nabór na Warsztat Innowacyjnych Pomysłów

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. we współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Izbą Gospodarczą Gazownictwa poszukują rozwiązań odpowiadających potrzebom technologicznym i biznesowym stojącym przed PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o.

Celem organizowanego naboru jest wyłonienie podmiotów, których propozycje rozwiązań najlepiej odpowiadają na wyzwania technologiczne i biznesowe PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. i które są możliwe do demonstracji, pilotażu i/lub komercyjnego wdrożenia do działalności Spółki.

więcejzwiń
PGNiG i ARP ogłaszają nabór na Warsztat Innowacyjnych Pomysłów

Nabór skierowany jest do Start-upów oraz przedstawicieli segmentu Małych i Średnich Przedsiębiorstw oferujących produkt lub usługę, na co najmniej 7 Poziomie Gotowości Technologicznej tj. takim, który umożliwia przeprowadzenie demonstracji oferowanego produktu lub usługi w warunkach operacyjnych PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. w celu rozważenia jej komercyjnego wdrożenia do działalności Spółki.

Termin zgłaszania propozycji upływa 16.09.2016 r.

Więcej informacji i zgłoszenia: www.ptt.arp.pl/Warsztaty

zwiń

OpenLivingLab Days w Montrealu 25/08/2016

OpenLivingLab Days w Montrealu

Krakowski Park Technologiczny jako jeden z założycieli Krakow Living Lab uczestniczy w OpenLivingLab Days w Montrealu w dniach 23-26 sierpnia 2016 r. OpenLivingLab days to coroczne spotkania międzynarodowej społeczności reprezentowanej przez członków stowarzyszenia European Network of Living Lab. W ramach OLL odbywają się prezentacje projektów prowadzonych przez poszczególne Living Lab, warsztaty, dyskusje i wizyty w ośrodkach wspierających open innovation. W tym roku dodatkowo ENoLL obchodzi 10 lecie swojej działalności.

 

 

więcejzwiń

Krakowski Park Technologiczny przystąpił do ENOLL w 2013 w ramach projektu SMART_KOM. Kraków w sieci inteligentnych miast, stając się jako jeden z dwóch ośrodków w Polsce certyfikowanym Living Lab.

zwiń

11/08/2016

Kobieta w biznesie, czyli krakowskie business women biorą karierę w swoje ręce

1 września 2016 rozpocznie się kolejna edycja projektu „Kobieta w biznesie”. Spotkania będą odbywać się w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego w każdy pierwszy czwartek miesiąca.

więcejzwiń
Kobieta w biznesie, czyli krakowskie business women biorą karierę w swoje ręce

Cykl „Kobieta w biznesie” już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń biznesowych, jakie mają miejsce w Krakowie. W czasie każdego spotkania uczestnicy, wbrew pozorom – nie tylko kobiety, choć to do nich w szczególności jest skierowana oferta, łączą inspirującą dawkę eksperckiej wiedzy z networkingiem. Dzięki temu wokół wydarzeń wyrosło środowisko przedsiębiorczych kobiet skupionych na samorozwoju i budowaniu swojej kariery.

Najbliższe spotkanie, które odbędzie się 1 września poświęcone będzie tematyce budowania biznesowego wizerunku (Aneta Wątor, Motiwator) oraz zastosowania content marketingu w działaniach biznesowych (Katarzyna Bienussa, Michał Grzebyk, ContentHouse).

Podczas spotkania będzie można wygrać przygotowanie darmowej strategii content marketingowej przez specjalistów z agencji ContentHouse.

 

Więcej szczegółów o cyklu spotkań można znaleźć na stronie: http://kobietawbiznesie.pl/

 

Plan spotkań na rok 2016

01.09 

Biznesowy wizerunek – jak o niego dbać? Ucz się na błędach innych

Jak odnieść sukces w biznesie poprzez content marketing?

06.10

Jak zwiększyć ilość klientów dzięki asertywnej komunikacji

03.11

3 najskuteczniejsze techniki sprzedaży

01.12

Jak skutecznie realizować swoje noworoczne postanowienia?

 

DSC_0949 DSC_1395 główne

 

Dodatkowe informacje:

Michał Grzebyk

PR Manager

michal.grzebyk@contenthouse.pl

+48 782 010 316

 

 

zwiń

Kontakt