zamknij menu

Wydarzenia

ActInspace - finał!Konferencja specjalnych stref ekonomicznychBeacon Valley
+ hackathon 24h
Annual Business In Małopolska Metting 2016
27.052-3.0611-12.0627.10
Polski finał ActInSpace w KPT 27/05/2016

Polski finał ActInSpace w KPT

Zwycięzcami polskiej edycji konkursu ActInSpace został Blue Divine 1 z Łodzi, który przygotował aplikację dla kierowców ciężarówek do tzw. eco-drivingu. Gratulujemy!

Dzisiaj w Krakowie trwała zacięta rywalizacja o tytuł najlepszego polskiego pomysłu wykorzystującego technologie sektora kosmicznego w codziennych zastosowaniach. Walka kosmicznych drużyn odbywa się w ramach konkursu ActInSpace. Brzmi „kosmicznie”, ale jeśli uświadomimy sobie, że np. filtry do wody, których używamy w kuchni, powstały pierwotnie na potrzeby stacji kosmicznych i dopiero po latach zostały sprowadzone na ziemię, zobaczymy, że te pomysły mogą mieć wspaniałą biznesową przyszłość. Oceny pomysłów podjęli się eksperci, w tym Marek Moszyński, wiceprezes Polskiej Agencji Kosmicznej i Bartosz Sokoliński, Dyrektor Działu Nowych Technologii w Agencji Rozwoju Przemysłu.

więcejzwiń

Finał odbył się w Krakowskim Parku Technologicznym, który wspiera na różne sposoby rozwój nowych technologii i  promuje ich zastosowania w polskich firmach.  W ramach finału spotkały się  cztery zespoły: dwa z Krakowa, jeden z Warszawy  oraz jeden z Łodzi. Zespoły te wygrały wcześniej rywalizację w czasie  hackathonów w Warszawie i Krakowie, pokonując odpowiednio 7 i 11 zespołów.

Zwycięski zespół będzie reprezentował Polskę podczas międzynarodowego finału  we Francji, w Tuluzie.  Wszystkich, którzy chcą pomóc reprezentacji Polski w rywalizacji o tytuł najlepszego pomysłu na biznes w sektorze technologii kosmicznych, zachęcamy do dopingu na twitterze z użyciem #actinspace razem z #gopoland.

zwiń

25/05/2016

Lot samolotem Zero-G czeka na zwycięzców!

Finał krajowy ‪ActInSpace odbędzie się 27 maja o godzinie 13:30 w Krakowskim Parku Technologicznym.

W ubiegły weekend  w Krakowskim Parku Technologicznym odbył się pierwszy w Polsce 24h hackathon technologii kosmicznych ActInSpace zainicjowany przez Europejską Agencję Kosmiczną ESA oraz Francuską Agencję Kosmiczną CNES. Wzięło w nim udział blisko sześćdziesięciu najzdolniejszych studentów i inżynierów z Małopolski. Powstało jedenaście zespołów, które zaprezentowały swoje pomysły na zastosowanie technologii kosmicznych „from space to earth”. Do finału krajowego zakwalifikowały się dwa zespoły z Krakowa: FlyTech oraz Mechanical Space Agency oraz dwa z Warszawy: Blue Divine I i Blue Divine II.

więcejzwiń
Lot samolotem Zero-G czeka na zwycięzców!

Zwycięscy krakowskiego i warszawskiego hackathonu zawalczą o wyjazd do Tuluzy we Francji, gdzie będą rywalizowali z uczestnikami z 27 miast Europy o główną wygraną – lot samolotem ZERO-G w stanie nieważkości oraz szansę na założenie startupu technologicznego!

Gorąco zapraszamy wszystkich chętnych do dopingowania finalistów. Cztery zespoły przedstawią swoje 5 minutowe prezentacje przed Jury, której przewodniczyć będzie Wiceprezes Polskiej Agencji Kosmicznej Marek Moszyński.

Trzymamy mocno kciuki za wszystkie zespoły.

zwiń

ActInSpace – Hackathon Technologii Kosmicznych w Krakowie 19/05/2016

ActInSpace – Hackathon Technologii Kosmicznych w Krakowie

Jutro w Krakowskim Parku Technologicznym spotkają się pasjonaci technologii kosmicznych i będą szukać dla nich ziemskich zastosowań.

Osoby, które podejmą to wyzwanie mogą wygrać  lot w stanie nieważkości samolotem ZERO-G.

 

ActInSpace jest pierwszym hackathonem technologii kosmicznych, który organizowany jest 20-21 maja w Krakowie przez Krakowski Park Technologiczny, Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej oraz firmę Tech2Market. To niepowtarzalna okazja aby skorzystać z udostępnionych technologii Europejskiej Agencji Kosmicznej i uczestniczyć w ich zastosowaniu w codziennym życiu. Nie trzeba być specjalistą w obszarze technologii kosmicznych, aby uczestniczyć w wydarzeniu.

więcejzwiń

ActInSpace jest imprezą dla programistów, inżynierów, projektantów, grafików, ludzi zajmujących się rozwojem biznesu, sprzedażą, a nawet marketingiem. Każdy, kto czuje się na siłach sprostać wyzwaniu sprowadzenia technologii z sektora kosmicznego na Ziemię, jest mile widziany. Szukamy osób, które chcą spędzić ciekawie czas, wylać siódme poty prototypując swój pomysł w ekspresowym tempie i takich, które chcą poznać dziesiątki innych osób z podobną pasją.

Zapraszamy do rywalizacji z uczestnikami wydarzenia w 27 różnych miastach Europy. Inicjatorem całego przedsięwzięcia jest Europejska Agencja Kosmiczna ESA i Francuska Agencja Kosmiczna CNES. Naszym celem jest pokazanie, że Polska jest aktywnym graczem w obszarze technologii kosmicznych i ma twórczą społeczność ludzi młodych, ambitnych, którzy chcą pokazać swój potencjał w tym obszarze. Liczmy, że przy  wsparciu KPT uda się zawalczyć również na międzynarodowej arenie i stworzyć start-up’y, które przy wsparciu lokalnych i globalnych partnerów będą w stanie stworzyć atrakcyjny produkt.

Zwycięska drużyna finału w Polsce poleci do Tuluzy we Francji na finał międzynarodowy! A zwycięzcy międzynarodowego finału ActInSpace 2016 wygrają lot w stanie nieważkości ZERO GRAVITY w samolocie treningowym dla astronautów!

Więcej informacji znajdziesz na www.actinspace.pl oraz na Facebooku

zwiń

18/05/2016

Sukces Digital Dragons 2016!

Piąta, jubileuszowa edycja Digital Dragons przyciągnęła do Krakowa blisko 1300 uczestników z 30 krajów. Przez dwa dni stolica Małopolski stała się również centrum światowej branży gier i rozrywki elektronicznej. W trakcie imprezy, która na stałe wpisała się już w kalendarz czołowych producentów i developerów gier wręczono również nagrody Digital Dragons Awards dla najlepszych gier 2015 roku. Głównym partnerem konferencji kolejny raz było Województwo Małopolskie.

W ciągu dwóch dni w krakowskiej Starej Zajezdni i Muzeum Inżynierii Miejskiej odbyło się 71 prelekcji światowej klasy specjalistów z różnych dziedzin związanych z produkcją, realizacją oraz marketingiem gier wideo. Wielką popularnością cieszyły się wykłady największych gwiazd imprezy: Johna Romero, Chrisa Avellone, Feargusa Urquharta oraz Davida Brevika, ale tłumy na salach wykładowych zbierały się również podczas wystąpień polskich twórców, co tylko potwierdza rosnące z roku na rok kompetencje i popularność krajowej branży gier. Łącznie przez dwa dni Digital Dragon uczestnicy wysłuchali blisko 3200 minut prelekcji i wykładów.

więcejzwiń
Sukces Digital Dragons 2016!

Gościem specjalnym Digital Dragons 2016 był premier Jarosław Gowin. Podczas DD odbyła się konferencja prasowa z udziałem Jarosława Gowina, wicepremiera, ministra edukacji i szkolnictwa wyższego. Konferencja zatytułowana „Gramy na innowacje – miliony na wsparcie polskiej branży gier”, dotyczyła m.in. skierowanego do branży gier programu sektorowego GAMEINN, który został ogłoszony  przed dwoma tygodniami przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Jednym z najważniejszych elementów krakowskiego wydarzenia jest od lat ceremonia rozdania nagród Digital Dragons Awards, przyznawanych dla najlepszych produkcji ubiegłego roku. Podczas obecnej edycji bezkonkurencyjny okazał się Wiedźmin 3: Dziki Gon, zdobywając cztery statuetki w kategoriach: Best Polish Game, Best Polish Game Art, Best Polish Game Audio oraz Best Polish Game Design. W kategorii Best Polish Mobile Game zwyciężyła gra This War of Mine wyprodukowana przez 11bit Studios, a tytuł Best Foreign Game przypadł produkcji Life is Strange studia Dontnod Entertainment. Przyznano również dwie nagrody specjalne. Małopolska Game Award trafiła do firmy Bloober Team za szczególny wkład w rozwój branży w regionie, a Michał Madej ze studia CD Projekt RED został uhonorowany statuetką za szczególne zasługi dla polskiego gamedevu. Partnerem wieczoru był G2A.com.

W trakcie Digital Dragons przeprowadzono również kolejną edycję konkursu Indie Showcase dla twórców gier niezależnych. Tegoroczna rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, co zgodnie podkreślali zarówno uczestnicy konferencji jak i przedstawiciele jury oceniającego projekty. Wśród 60 zgłoszonych projektów ostatecznie najlepszy okazał się symulator operatora numeru ratunkowego 911 Operator przygotowany przez studio Jutsu Games. Obok statuetki dla najlepszej gry Indie Showcase, kreatywni twórcy wyjechali również z Krakowa bogatsi o 10 tysięcy złotych ufundowane przez Urząd Miasta Krakowa oraz Oculus Rift od 11bit Studios, sponsorów Indie Showcase. Pozostałe miejsca zajęły: Crush Your Enemies studia Vile Monarch oraz Book of Demons od Thing Trunk. Przyznano także nagrodę Community Vote, którą zdobyło Out of Reach firmy Space Boat Studios. Warto podkreślić, że w internetowym głosowaniu oddano blisko 3000 głosów.

Dużym zainteresowaniem podczas Digital Dragons cieszył się również namiot Techlandu, jednego z głównych partnerów wydarzenia. Ustawiony na dziedzińcu Starej Zajezdni przyciągał developerów i uczestników konferencji dając możliwość krótkiego odpoczynku, wzięcia udziału w licznych konkursach oraz spotkaniach z developerami pracującymi nad ostatnim hitem wrocławskiego studia – Dying Light. Techland wykorzystał również krakowską imprezę w celach rekrutacyjnych, aktywnie szukając pracowników w związku z zapowiedzianymi w Krakowie dwoma produkcjami AAA powstającymi we wrocławskiej siedzibie firmy o łączonym budżecie 300 milionów złotych.

Podczas Digital Dragons zorganizowano kolejny raz sesję VC Speed Networkingu. W ciągu krótkich, dwuminutowych prezentacji uczestnicy starali się przekonać przedstawicieli 12 funduszy inwestycyjnych do swoich projektów związanych z grami. Ten stały element konferencji cieszy się coraz większą popularnością, o czym świadczy między innymi rosnąca z roku na rok ilość potencjalnych inwestorów biorących udział w wydarzeniu.

Digital Dragons wciąż się rozwija podążając za oczekiwaniami twórców gier. Krakowski Park Technologiczny konsekwentnie wspiera rozwój tego innowacyjnego sektora polskiej gospodarki.

zwiń

Digital Dragons Awards 2016 16/05/2016

Digital Dragons Awards 2016

Znamy już zdobywców nagród Digital Dragons Awards 2016, przyznawanych podczas największej imprezy branży elektronicznej rozrywki w Europie Środkowo-Wschodniej. W trakcie uroczystej gali w krakowskim Muzeum Manggha wielkim zwycięzcą okazał się Wiedźmin 3: Dziki Gon, zdobywając cztery statuetki: Best Polish Game, Best Polish Game Art, Best Polish Game Design oraz Best Polish Game Audio. Jest to kolejny sukces gry CD Projekt RED, która na przestrzeni ostatniego roku była nagradzana wielokrotnie.

Za najlepszą grę mobilną Jury konkursu uznało produkcję warszawskiego studia 11bit Studios – This War of Mine. W Krakowie przyznano również nagrodę w kategorii Best Foreign Game, będącą wyróżnieniem polskiej branży dla najbardziej innowacyjnych i kreatywnych produkcji zagranicznych. W tym roku zdobyła ją produkcja studia Dontnod Entertainment – Life is Strange.

więcejzwiń

Podczas Digital Dragons uhonorowano również specjalna nagrodą Michała Madeja z CD PROJEKT RED za szczególne zasługi dla polskiej branży gier, a także krakowską firmę Bloober Team, która otrzymała statuetkę Małopolska Game Award za wkład w rozwój gospodarczy regionu oraz długoletnią i ugruntowaną pozycję w branży popartą sukcesami.

Pełna lista zwycięzców:

Zwycięzca w kategorii Best Polish Game:

  • The Witcher 3: Wild Hunt (CD PROJEKT RED)

Zwycięzca w kategorii Best Polish Mobile Game:

  • This War of Mine (11 bit studios)

Zwycięzca w kategorii Best Polish Game Design:

  • The Witcher 3: Wild Hunt (CD PROJEKT RED)

Zwycięzca w kategorii Best Polish Game Art:

  • The Witcher 3: Wild Hunt (CD PROJEKT RED)

Zwycięzca w kategorii Best Polish Game Audio:

  • The Witcher 3: Wild Hunt (CD PROJEKT RED)

Zwycięzca w kategorii Best Foreign Game:

  • Life is Strange (Dontnod Entertainment)

Zwycięzca w kategorii Małopolska Game Award:

  • Bloober Team

Zwycięzca w kategorii Special Recognition Award:

  • Michał Madej (Ubisoft / CD PROJEKT RED )

zwiń

16/05/2016

Digital Dragons 2016 trwa

Organizowana przez Krakowski Park Technologiczny konferencja Digital Dragons na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń branży gier w Europie. Tegoroczna edycja przyciągnęła do Krakowa ponad 1200 uczestników z całego świata: producentów gier, developerów, inwestorów oraz dziennikarzy.

więcejzwiń
Digital Dragons 2016 trwa

Podczas odbywającej się po raz piąty w Krakowie, organizowanej przez Krakowski Park Technologiczny konferencji z cyklu Digital Dragons, odbyła się konferencja prasowa z udziałem Jarosława Gowina, wicepremiera, ministra edukacji i szkolnictwa wyższego. Konferencja zatytułowana „Gramy na innowacje – miliony na wsparcie polskiej branży gier”, dotyczyła m.in. skierowanego do branży gier programu sektorowego GAMEINN, który został ogłoszony  przed dwoma tygodniami przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Wieczorem, podczas gali Digital Dragons Awards nagrodzone zostaną najlepsze produkcje ubiegłego roku.

zwiń

Digital Dragons – zaczynamy w niedzielę! 12/05/2016

Digital Dragons – zaczynamy w niedzielę!

Wszyscy, którzy zarejestrowali się na Digital Dragons 2016 będą mogli odebrać swoje identyfikatory już w niedzielę, podczas nieformalnego spotkania, które rozpocznie się o godz. 18.00. Rejestracja będzie czynna do 20.00. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej możliwości. Będzie to też okazja do spotkania i nawiązania pierwszych relacji.

więcejzwiń

Ponadto miło nam poinformować, że w poniedziałek gościem Digital Dragons będzie wicepremier Jarosław Gowin, który o godz. 12.00 weźmie udział w panelu dyskusyjnym „GameINN – what ‘s next?”. Do rozmowy zaproszeni zostali także: prof. M. Chorowski – przedstawiciel NCBR oraz przedstawiciele firm: CD Projekt – Stan Just, Techland – Paweł Marchewka, Game Desire – Marek Wylon i  11 bit studios – Grzegorz  Miechowski. Wcześniej, na dziedzińcu Starej Zajezdni o godz. 11.30 odbędzie się konferencja prasowa „Gramy na innowacje – miliony na wsparcie polskiej branży gier” dotycząca programu sektorowego GAMEINN organizowana przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Cieszymy się, że Digital Dragons staje się miejscem prezentacji rządowych programów wsparcia branży gier.

zwiń

09/05/2016

DD 2016 już za tydzień!

16 i 17 maja Kraków stanie się najważniejszym miejscem dla branży elektronicznej rozrywki. W tych dniach odbędzie się piąta, jubileuszowa edycja Digital Dragons, największej w Europie Środkowo-Wschodniej konferencji biznesowej dla twórców gier. Stolicę Małopolski odwiedzą przedstawiciele wydawców, producentów i dystrybutorów gier z ponad 15 krajów. Tradycyjnie już nie zabraknie gwiazd światowego gamedevu, a swoje wykłady zapowiedzieli między innymi John Romero, twórca legendarnych gier jak Quake czy Doom, David Brevik odpowiedzialny za stworzenie fenomenu serii Diablo czy Feargus Urquhart, założyciel legendarnego studia Obsidian Entertainment.

więcejzwiń
DD 2016 już za tydzień!

Łącznie w trakcie dwóch dni imprezy ponad 90 prelegentów poprowadzi wykłady, prelekcje i panele dyskusyjne. Obok wspomnianych gwiazd nie zabraknie również tematów będących obecnie najgorętszymi trendami w branży. Andy Borrell z Oculus zaznajomi developerów z cyklem produkcyjnym gier wykorzystujących wirtualną rzeczywistość, a przedstawiciele CD PROJEKT RED podzielą się doświadczeniami z pracy nad zbliżającym się wielkimi krokami dodatkiem do Wiedźmina 3 – Krew i Wino.

Podczas Digital Dragons zobaczymy również rekordową ilość gier niezależnych. Do konkursu Indie Showcase zakwalifikowano w tym roku 70 projektów z całej Europy. Twórcy będą walczyć o główną nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych oraz nagrody ufundowane przez 11 bit Studios. W Krakowie zobaczymy również 12 projektów z polskich uczelni zgłoszonych do University Students Talent Show. Imprezę będą śledzić przedstawiciele 10 funduszy inwestycyjnych, coraz bardziej zainteresowanych dynamicznie rozwijającą się branżą gier.

Po raz piąty zostaną także wręczone nagrody Digital Dragons dla najlepszych produkcji ubiegłego roku. Tegoroczna Gala odbędzie w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Szczegółowy program jest dostępny tutaj.

zwiń

Strefa w Nowym Targu 06/05/2016

Strefa w Nowym Targu

Wczoraj w Nowym Targu odbyło się spotkanie związane z rozszerzeniem specjalnej strefy ekonomicznej. Krystyna Sadowska, dyrektor działu promocji i rozwoju strefy oraz Mariola Kocon, dyrektor działu prawnego zaprezentowały działalność KPT oraz korzyści płynące z inwestycji w sse. Odpowiadały także na liczne pytania przedsiębiorców.

więcejzwiń

Nowy Targ – nowa podstrefa krakowskiej sse powstała w ramach rozszerzenia strefy, które właśnie wchodzi w życie (10.05.2016 r.). Teren o powierzchni 8,6 ha czeka na inwestorów. Zapraszamy!

zwiń

29/04/2016

Nowe biuro Centrum Business In Małopolska

W budynku Krakowskiego Parku Technologicznego znalazło się także miejsce dla Centrum Business in Małopolska. Nasi partnerzy i przedstawiciele MARR i UMWM przeprowadzili się do nowoczesnego biura open space w budynku przy ul. Podole 60. Cieszymy się ogromnie, że znowu jesteśmy razem – nawet na jednym piętrze! CeBiM został stworzony po to, by każdy inwestor trafiający do Małopolski mógł w jednym miejscu spotkać przedstawicieli kilku instytucji, które wspomagają proces inwestycyjny.

więcejzwiń
Nowe biuro Centrum Business In Małopolska

Niewątpliwe wspólny adres pomaga w takiej obsłudze, co zresztą testowaliśmy już przez ostatnie kilka lat w budynku na ul. Życzkowskiego. Naturalna jest więc zmiana siedziby CeBiM, która nastąpiła po przeprowadzce biura KPT. Dzięki nowemu otoczeniu zyskaliśmy także nowe narzędzia obsługi inwestora związane z nowoczesnymi pomieszczeniami i możliwościami prezentacji jakie oferuje nowy budynek KPT.

zwiń

Kontakt