zamknij menu

Wydarzenia

GameAcademy #6Digital DragonsBrain HoursOpenLivingLab Days
19-20.05.1722-23.05.17czerwiec29.08-1.09.17
Ruszyła rejestracja na  konferencję OpenLivingLab Days! 28/04/2017

Ruszyła rejestracja na konferencję OpenLivingLab Days!

Konferencja OpenLivingLab Days (zwana szkołą letnią) odbędzie się w Krakowie w dniach 29.08 – 1.09.2017 r. Organizatorami konferencji są stowarzyszenie European Network of Living Labs i Krakowski Park Technologiczny, we współpracy z partnerami lokalnymi: Urzędem Miasta Krakowa, Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Konferencja została także objęta patronatem honorowym Wojewody Małopolskiego oraz uczelni wyższych: Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczo- Hutniczej, Politechniki Krakowskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego.

 

Konferencja OpenLivingLab Days organizowana cyklicznie od 2010 roku, jest adresowana do społeczności członkowskiej stowarzyszenia European Network of Living Labs (ENoLL), przy aktywnym zaangażowaniu merytorycznym przedstawicieli sektora publicznego i prywatnego gospodarza konferencji. Poprzednie edycje konferencji odbyły się począwszy od 2010 roku kolejno w takich miastach, jak: Paryż, Barcelona, Helsinki, Manchester, Amsterdam, Stambuł oraz Montreal.  Jesteśmy zaszczyceni, że w 2017 roku konferencja odbędzie się w Krakowie. Spodziewamy się około 250-300 osób z całego świata: Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Holandii, a także Australii, Brazylii, Kolumbii, Chin, Meksyku, Kanady oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

więcejzwiń

Konferencja będzie okazją do wymiany najlepszych praktyk, uczenia się oraz wsparcia i rozwoju koncepcji i metodologii living lab. Obejmuje ona sesje interaktywne, prezentacje prac badawczych, warsztaty, panele dyskusyjne, wizyty lokalne w  instytucjach partnerskich w terenie – wszystko w duchu koncepcji „otwartej innowacji”, zachęcając do współpracy oraz promując lokalne innowacyjne rozwiązania technologiczne funkcjonujące w wielu różnych dziedzinach odnoszących się do smart city np. edukacja, e–zdrowie, transport, srebrna gospodarka.

 

Zapraszamy na stronę konferencji OpenLivingLab Days https://openlivinglabdays.com/.

 

zwiń

27/04/2017

Znamy program konferencji Digital Dragons 2017

Największe gwiazdy światowego gamedevu poprowadzą ponad 100 prelekcji podczas krakowskiej konferencji.

Uczestników czekają dwa dni wypełnione po brzegi wykładami poruszającymi najważniejsze zagadnienia z zakresu tworzenia gier komputerowych: projektowania, programowania, grafiki, modeli biznesowych, metod wydawania gier oraz aspektów prawnych działalności w tej branży. Podczas Digital Dragons ponad 90 prelegentów z całego świata poprowadzi blisko 100 prelekcji i warsztatów.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim gwiazdorska obsada nadchodzącej edycji krakowskiej konferencji. Obok pracowników czołowych polskich studiów: Techlandu, CD Projekt RED oraz 11 bit Studios, prelekcje będą prowadzić także gwiazdy światowego gamedevu: Sam Lake (Remedy Entertainment), Brenda i John Romero (Romero Games), Peter Vesti Frendrup (DICE), James Ohlen (Bioware), Luis Barriga (Blizzard Entertainment), John Graham (Humble Bundle), Paul van Grinsven (Guerrilla Games) czy Benoit Sokal. Pełną listę prelegentów oraz program można zobaczyć w tym miejscu. Większość z najbardziej atrakcyjnych wykładów podczas Digital Dragons odbędzie się w teatralnej sali Centrum Kongresowego, którą swoim patronatem objęło 11 bit Studios.

więcejzwiń
Znamy program konferencji Digital Dragons 2017

Dzięki systematycznej pracy zespołu KPT odpowiedzialnego za przygotowanie Digital Dragons, tegoroczna edycja ma prawdziwie gwiazdorską obsadę jeśli chodzi o wykładowców i prelegentów. Wierzę, że jest to niebywała okazja do zdobycia wiedzy, zarówno dla początkujących twórców, jak i doświadczonych programistów gier – podkreśla Anna Krampus-Sepielak, koordynator projektu Digital Dragons w Krakowskim Parku Technologicznym.

Obok wykładów developerzy gier obecni na Digital Dragons będą mieli również okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników Google oraz Apple, związanych z produkcją i wydawaniem gier na platformy mobilne. Całość programu uzupełnia prezentacja kolejnej edycji Polish Gamers Research, badania polskiej branży gier realizowanego wspólnie przez Krakowski Park Technologiczny, Onet.pl, GRY-OnLine.pl przy współpracy ze Stowarzyszeniem Polskie Gry oraz Fundacją Indie Game Polska.

Obok programu, organizatorzy udostępnili również dziś oficjalną mobilną aplikację konferencyjną będącą znaczącym udogodnieniem dla uczestników Digital Dragons. Wersję na iOS można pobrać w tym miejscu, użytkownicy telefonów z Androidem mogą pobrać ją tutaj. Obok mobilnej aplikacji dla wszystkich uczestników działa również biznesowa wersja narzędzia do umawiania spotkań podczas krakowskiej imprezy: Pitch & Match.

 

Więcej na temat Digital Dragons:

Oficjalna strona: www.digitaldragons.pl

Media społecznościowe: https://twitter.com/Digital_Dragons , https://www.facebook.com/DigitalDragons/

Rejestracja uczestników: http://digitaldragons.pl/digital-dragons-registration/

Pakiety sponsorskie: http://digitaldragons.pl/wp-content/uploads/2016/10/oferta-sponsorska-digital-dragons.pdf

zwiń

Lajkonik rozszerza działalność w krakowskiej strefie 26/04/2017

Lajkonik rozszerza działalność w krakowskiej strefie

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał drugie zezwolenie spółce Lajkonik Snacks, która prowadzi działalność w Skawinie. Firma podjęła decyzję o zwiększeniu mocy produkcyjnych. Zakład zostanie rozbudowany oraz wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia produkcyjne. Powstanie nowa hala produkcyjna oraz magazynowa. Zaplanowano, że spółka zainwestuje minimum 34 mln zł oraz utworzy co najmniej 30 nowych miejsc pracy. Obecnie Lajkonik zatrudnia 440 osób. Zatrudnienie obejmujące także nowe miejsca pracy zostanie utrzymane do 31 marca 2024 roku.Jest to 241 zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie strefy wydane przez Krakowski Park Technologiczny oraz  5 zezwolenie wydane w tym roku. Nakłady inwestycyjne zadeklarowane przez inwestorów w 2017 r. wynoszą ponad 217 mln zł. Spółki postanowiły także utworzyć 331 nowych miejsc pracy.

20/04/2017

Wawel rozwija się w strefie

Znana na całym świecie z produkcji  wyrobów cukierniczych spółka Wawel S.A., postanowiła zwiększyć moce produkcyjne zakładu działającego w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Fabryka w Dobczycach zostanie rozbudowana i wyposażona w nowoczesne linie produkcyjne kosztem kilkudziesięciu milionów złotych. W ramach projektu inwestycyjnego powstanie także co najmniej 18 nowych miejsc pracy. To drugie zezwolenie na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej wydane spółce przez zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego.

Przypomnijmy, że Wawel jest jednym z najstarszych producentów wyrobów cukierniczych w Polsce. Spółka specjalizuje się w produkcji wyrobów czekoladowych, batonów, bombonierek oraz wyrobów light. Od 2006 roku, kojarzony z Krakowem zakład, przeniósł całą produkcję do Dobczyc – gminy słynącej w Małopolsce z dbałości o potrzeby inwestorów. Realizacja nowego projektu inwestycyjnego w tym miejscu potwierdza, że wybór tej lokalizacji był dobry i sprzyja rozwojowi spółki.

Wawel rozwija się w strefie
Święta! 14/04/2017

Święta!

Życzymy spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych! Zarząd i pracownicy KPT

10/04/2017

Wargaming Labs partnerem Indie Showcase podczas Digital Dragons 2017!

–Miło nam poinformować, że Wargaming Labs został głównym partnerem Indie Showcase odbywającym się podczas Digital Dragons 2017. Coroczne wydarzenie, które odbędzie się w dniach 22-23 maja 2017 roku w Centrum Kongresowym ICE Kraków w Krakowie, gromadzi największe talenty growe z całego świata.

Indie Showcase daje niezależnym twórcom gier niepowtarzalną okazję do zaprezentowania swoich projektów przed entuzjastami, weteranami i ekspertami z branży gier wideo oraz zdobycia prestiżowych nagród. Poza szansą na najwyższe wyróżnienie w postaci tytułu Najlepszej Gry Indie można też zdobyć cenne informacje na temat swojego projektu od sędziów i kilkuset uczestników wydarzenia.

„Jesteśmy ogromnie zadowoleni, że podczas tegorocznej edycji Indie Showcase współpracujemy z Wargaming Labs. Udział tak znaczącego wydawcy podkreśla status naszego konkursu jako czołowego wydarzenia  dla gier niezależnych w tej części Europy.” –  mówi Maciek Śliwiński, koordynator Indie Showcase. „Sukcesy gier, które wygrywały w poprzednich latach, potwierdzają również, że Indie Showcase to prosta droga do sukcesu. Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca z Wargaming Labs będzie korzystna dla wszystkich uczestników”.

więcejzwiń
Wargaming Labs partnerem Indie Showcase podczas Digital Dragons 2017!

Przedstawiciel Wargaming Labs, jako członek składu sędziowskiego, poza możliwością wskazania Najlepszej Gry Indie, będzie miał okazję podzielić się swoją wiedzą z uczestnikami i poznać licznych twórców gier. Zespół skupia się głównie na grach pecetowych, z uwagą zatem przyglądać się będzie wschodzącym talentom, jak i dojrzałym  twórcom.

„Digital Dragons to największe wydarzenie dedykowane branży gier w Europie Środkowej, tak więc skorzystaliśmy z okazji by stać się partnerem Indie Showcase” – powiedział Andrey Gruntov, dyrektor wydawniczy w Wargaming Labs. „Wiemy, że konkursy tego typu są ważnym krokiem na drodze do sukcesu wielu niezależnych twórców. Naszym celem jest dalsze uczestnictwo w międzynarodowych targach i konferencjach, ponieważ to doskonałe miejsce na poznanie utalentowanych deweloperów”.

Więcej informacji o Indie Showcase oraz o tym jak wziąć udział w Digital Dragons przeczytać można na stronie:

digitaldragons.pl

Informacje o Wargaming Labs

Wargaming Labs jest jednostką organizacyjną firmy Wargaming, która działa jako inkubator nowych pomysłów i rozwiązań. Wierzymy, że ludzie i firmy z wieloma ideami powinni mieć możliwość zabłyśnięcia, a ich talent powinien być pielęgnowany.

Wargaming Labs ma na celu testowanie i wdrażanie innowacyjnych projektów utworzonych w ramach Wargaming lub udostępnionych firmie. Tworzy, ocenia i wprowadza na rynek produkty, które wychodzą poza paradygmat firmy, a także wspierają zewnętrzne zespoły w tworzeniu i publikowaniu gier.

To przestrzeń na eksperymenty z nowymi mechanikami, platformami, usługami, modelami biznesowymi i pomoc w stworzeniu nowych produktów we współpracy z zewnętrznymi deweloperami.

Wargaming współpracuje z zewnętrznymi deweloperami na całym świecie wydając gry na wielu platformach. Uważamy, że dobre pomysły stają się świetne podczas wspólnej pracy, dlatego jesteśmy otwarci na współpracę.

Aby dowiedzieć się więcej o Wargaming Labs, a także zgłosić projekt, odwiedź stronę:

wargaminglabs.com

zwiń

Kontynuujemy szkolenia z cyklu Brain Hours 07/04/2017

Kontynuujemy szkolenia z cyklu Brain Hours

Wczoraj odbyło się pierwsze szkolenie z cyklu Brain Hours pt. Pitch Masterclass, poświęcone biznesowym wystąpieniom publicznym. Poprowadził je Piotr Bucki, uznany ekspert w tej dziedzinie i świetny trener. Uczestnicy ogromnie docenili praktyczny wymiar szkolenia i podkreślali, że forma zajęć z możliwością przetestowania w praktyce nabytej wiedzy jest wielką wartością tych warsztatów. W intensywnym szkoleniu wzięła udział sympatyczna i twórcza – jak wyraźnie podkreślił trener – grupa, reprezentująca 12 firm działających na terenie KPT.

Przed nami kolejne szkolenie, już w przyszłym tygodniu lokatorom KPT oraz firmom z krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej dodać odwagi w aplikowaniu o środki dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw, zabudżetowane w programie Horyzont 2020. Chcemy tez podpowiedzieć jak robić to skutecznie. W czasie szkolenia pt. Instrument MŚP – H2020 obecni będą eksperci z Krajowego Punktu Kontaktowego oraz doradcy jednej z firm consultingowych. Przedstawią oni zasady aplikowania o środki finansowe i pokażą jak inne firmy robiły to skutecznie w poprzednich miesiącach.

więcejzwiń

Szkolenie Instrument MŚP – H2020 odbędzie się 12 kwietnia br. w Showroomie Krakowskiego Parku Technologicznego, przy ul. Podole 60 w Krakowie, w godz. 13:00-16:00. Zapraszamy wszystkie firmy działające na terenie Krakowskiego Parku Technologicznego oraz specjalnej strefy ekonomicznej.

 

Ramowy program:

13:00-14:30 – Instrument MŚP, możliwości z punktu widzenia polskich firm, dobre praktyki, ścieżka
rekrutacji {A. Maszewska i M. Głogowska z Krajowego Punktu Kontaktowego}
14:30-15:00 – Polskie, krakowskie i zagraniczne doświadczenia w aplikowaniu o środki via Instrument MŚP i Horyzont 2020 {M. Gadzinowski z GAEU Consulting}
15:00-16:00 – indywidualne konsultacje firm z ekspertami {A. Maszewska i M. Głogowska z Krajowego Punktu Kontaktowego, M. Gadzinowski z GAEU Consulting}

Brain Hours to program doradczo-szkoleniowy będący integralną częścią oferty KPT. Celem cyklu Brain Hours jest rozwijanie oraz aktualizowanie kompetencji pracowników i pracodawców z firm działających w Krakowskim Parku Technologicznym. Organizujemy szkolenia, warsztaty, spotkania doradcze. Dajemy narzędzia służące wzrostowi kompetencji. Motywujemy. Wspieramy. A już za chwilę będziemy szkolić m.in. ze sprzedaży, UX/UI, copywritingu, Internet of Things, bezpieczeństwa w Sieci czy też instrumentu finansowego dla MŚP Horyzont 2020.

zwiń

03/04/2017

100 mln zł dla sektora gier video

 

Wicepremier Jarosław Gowin ogłosił dzisiaj w Krakowskim Parku Technologicznym drugą edycję  GameINN – programu sektorowego uruchomionego w 2016 roku na wniosek Porozumienia Polskie Gry.

więcejzwiń
100 mln zł dla sektora gier video

Miejsce konferencji prasowej wicepremiera nie było przypadkowe – Krakowski Park Technologiczny od lat pracuje na rzecz rozwoju tej branży w Polsce. KPT jest m.in. organizatorem konferencji Digital Dragons oraz Akademii Gier. Od kilku lat prowadzi także z partnerami jakościowe i ilościowe badania tego sektora w Polsce.

– Branża gier video staje się polską specjalnością gospodarczą. Inwestujemy w sektor, który już jest bardzo zaawansowany technologicznie, zatrudnia profesjonalistów z różnych dziedzin i ma szerokie grono odbiorców swoich produktów na całym świecie – powiedział Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Konferencji towarzyszyła także prezentacja produktów firm, które otrzymały dofinansowanie w ramach poprzedniej edycji GameINN. Swoje gry prezentowali m.in. CD Projekt, GameDesire, Teyon, Bloober Team.

NCBiR ogłosił, że nabór wniosków rozpocznie się 5 maja i potrwa do 6 lipca. O granty mogą się ubiegać zarówno firmy z sektora MŚP jak i duże przedsiębiorstwa.

zwiń

Ponad 100 firm walczy o udział w programie akceleracyjnym KPT 22/03/2017

Ponad 100 firm walczy o udział w programie akceleracyjnym KPT

Zakończyła się rekrutacja do pierwszej edycji programu akceleracyjnego KPT ScaleUp. Aplikacje złożyło ponad 100 firm oferujących rozwiązania dla przemysłu i smart city. Zgłoszenia poddawane są teraz ocenie ekspertów.

 

– Wspólnie z firmami partnerskimi wyłonimy teraz finalną 12-tkę, która rozpocznie program pod koniec maja. Oceniamy wiele parametrów – od potencjału danego produktu, przez gotowość do wdrożenia, po kompetencje zespołu – mówi Bartosz Józefowski, koordynator programu.

 

W najbliższym czasie wybrane firmy zostaną zaproszone na rozmowy z panelem ekspertów.

17/03/2017

KrakHack – pierwszy hackaton Miasta Krakowa

Już jutro w siedzibie KPT będzie miał miejsce pierwszy 24-godzinny hackaton miejski dla innowacji technologicznych i społecznych. Zespoły będą pracować nad projektami, które powinny mieć pozytywny wpływ na rozwój Krakowa.

Spośród wszystkich projektów zostanie wybranych 10 najlepszych, które zostaną zaprezentowane prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu, gościom oraz jury podczas gali finałowej 20 marca 2017 r. Ponadto, najciekawsze, uszyte na miarę Strategii Rozwoju Krakowa 2030 projekty, mają szansę znaleźć się w dokumencie!

A przecież wszystko zaczęło się w 2013 roku, kiedy to wspólnie z Urzędem Miasta Krakowa i Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego opracowaliśmy Strategię SMART_KOM dla Krakowa czyli mapę drogową dla inteligentnych rozwiązań w KOM.

 

więcejzwiń
KrakHack – pierwszy hackaton Miasta Krakowa

Nasza strategia jest dostępna tutaj.

 

 

zwiń

Kontakt
Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki temu staje się łatwiejsza w obsłudze.