zamknij menu

Wydarzenia

Game AcademyKrakJamStartup Weekend KidsGame AcademyGame AcademyGame AcademyGame AcademyDigital DragonsGame Academy
12-13.01.201826-28.01.20182-4.02.201816-17.02.201816-17.03.201713-14.04.201811-12.05.201821-22.05.201815-16.06
Zapraszamy do Cannes! 31/01/2018

Zapraszamy do Cannes!

Największe targi Marche du Film startują za kilka miesięcy. KPT już dziś otwiera nabór zgłoszeń do udziału w wizycie studyjnej w Cannes. Mamy miejsca dla 3 przedstawicieli branży filmowej z Małopolski. Wypełnił formularz i zgłoś się już teraz! Gwarantujemy pełne dofinansowanie i akredytację. Udział w targach realizowany jest w ramach projektu Kreatywna Małopolska. Zapraszamy!

 

Szczegóły na www.kpt.krakow.pl/kreatywna-malopolska/

25/01/2018

Woodward ponownie inwestuje

W oczekiwaniu na przepisy dotyczące specjalnych stref ekonomicznych, przedsiębiorcy występują
o zezwolenia na działalność w strefie na starych zasadach. O możliwość realizacji kolejnej reinwestycji w Niepołomicach, wystąpiła do Krakowskiego Parku Technologicznego spółka Woodward Poland
 i otrzymała od zarządu KPT czwarte już zezwolenie, upoważniające do skorzystania ze zwolnienia
z podatku dochodowego. Przypomnijmy, że wysokość zwolnienia jest uzależniona od poniesionych przez przedsiębiorcę nakładów inwestycyjnych. Tym razem firma zadeklarowała wydatki – na rozbudowę zakładu oraz zakup maszyn i urządzeń – na poziomie ok. 10 mln zł.

więcejzwiń
Woodward ponownie inwestuje

Woodward jest amerykańską firmą zajmującą się projektowaniem, produkcją i serwisem rozwiązań
w zakresie systemów sterujących dla rynków lotniczego i energetycznego. Swoje zakłady ma
 w 11 krajach na świecie. Fabryka niepołomicka jest jedyną działającą w Polsce. Polska spółka została powołana w kwietniu 2005 roku. W związku z jej dynamicznym rozwojem amerykański zarząd zdecydował o inwestycji w nowy zakład w Niepołomicach, który został otwarty w 2010 r., w ramach zezwolenia wydanego przez KPT. Dotychczas firma zainwestowała w Niepołomicach znacznie ponad 80 mln zł i inwestuje dalej. Utworzyła także około 400 miejsc pracy. W 2016 roku spółka Woodward Poland była laureatem Nagrody Krakowskiego Parku Technologicznego w związku z tworzeniem miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych polskich inżynierów.

zwiń

Go China! 22/01/2018

Go China!

Go China!

Polska Agencja Inwestycji i Handlu w lutym zaprasza na serię seminariów dotyczących inwestycji w Chinach. Szkolenia odbędą się w Warszawie, poniżej program:

7 lutego Jak skutecznie sprzedawać w Chinach?

Podczas seminarium eksperci z zakresu eksportu do Chin przedstawią zagadnienia takie jak: kanały dystrybucji, nisze dla polskich produktów, jak przygotować ofertę produktową, jak współpracować z chińskim partnerem oraz wiele innych.

więcejzwiń

20 lutego Blaski i cienie eksportu do Chin – co zrobić, by zaistnieć na rynku miliarda konsumentów

Seminarium poprowadzi Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego Agencji w Szanghaju – dr Andrzej Juchniewicz, który posiada wieloletnie doświadczenie w udzielaniu wsparcia polskim przedsiębiorcom. Ekspert w praktyczny sposób wskaże uczestnikom, jak przygotować się do eksportu oraz jak go prowadzić, aby uniknąć kosztownych błędów.

21 lutego Gdzie i za ile – czyli przewodnik jak inwestować w Chinach.

Seminarium poprowadzi Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego Agencji w Szanghaju – dr Andrzej Juchniewicz, który posiada wieloletnie doświadczenie w udzielaniu wsparcia polskim przedsiębiorcom na rynku chińskim. Podczas seminarium ekspert wskaże, jakie są prawne formy prowadzenia działalności gospodarczej w Chinach, jak dobrać formę działalności do swoich potrzeb, jak przygotować się do inwestycji, a także przedstawi zagadnienia inwestycyjne na przykładzie sprzętu medycznego oraz zielonych technologii.

Na zakończenie cyklu seminariów, 22 lutego 2018 r. odbędą się indywidualne konsultacje z ekspertem. Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego Agencji w Szanghaju – dr Andrzej Juchniewicz odpowie na wszelkie pytania oraz doradzi zarówno w zakresie sprzedaży do Chin, jak i w kwestiach inwestycyjnych. Udział w indywidualnych konsultacjach stanowi wyjątkową okazję, aby uzyskać specjalistyczną poradę w interesującej Państwa kwestii.

Szczegóły i rejestracja na stronie:  http://www.gochina.gov.pl/aktualnosci

zwiń

27/12/2017

Znakomity koniec roku w krakowskiej strefie

2017 rok w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej kończy się mocnym akcentem.  Zarząd KPT wydał właśnie 2 zezwolenia firmom, które łącznie zainwestują ponad 83,5 mln zł  oraz utworzą ponad 43 nowe miejsca pracy.

Obie inwestycje będą miały miejsce w Jędrzejowie, gdzie podstrefa krakowskiej sse działa od 2016 roku. Niezwykle prężnie zabiegający o inwestycje Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa może odnotować kolejne sukcesy. Rozpoczynający działalność w Polsce producent profili aluminiowych  działający pod nazwą APCO Sp. z o.o., zainwestuje w Jędrzejowie 80 milionów zł. Na nową inwestycję  zdecydowała się w tym mieście także Grażyna Kosińska działająca jako „OKNORAM” w branży renowacji okien.

więcejzwiń
Znakomity koniec roku w krakowskiej strefie

Powiat jędrzejowski, także po zmianach związanych z wprowadzeniem w życie nowych przepisów dotyczących specjalnych stref ekonomicznych, pozostanie w obszarze zarządzanym przez Krakowski Park Technologiczny. Bardzo się cieszymy, że współpraca układa się tak dobrze. Spodziewamy się, tam wielu nowych inwestycji, ponieważ w powiecie nie brakuje terenów inwestycyjnych, a nowym impulsem wyzwalającym zainteresowanie  inwestorów Jędrzejowem,  jest  sukcesywnie budowana i oddawana do użytku droga szybkiego ruchu (S7).

 

Ponadto  w najbliższy piątek zamierzamy wydać jeszcze jedno zezwolenie w Tarnowie, gdzie w  produkcję innowacyjnych prętów z kompozytu bazaltowego rozpocznie firma  Dortech II, która w maszyny i urządzenia zainwestuje minimum 2,2 mln zł.

 

Zatem łącznie w 2017 roku spodziewamy się wydania 20 zezwoleń. Zadeklarowane przez firmy nakłady inwestycyjne wyniosą ponad 566 mln zł.  W wyniku tych inwestycji powstanie 988 nowych miejsc pracy.

 

zwiń

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku! 22/12/2017

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz powodzenia w realizacji wszystkich planów w Nowym Roku życzy zarząd i pracownicy Krakowskiego Parku Technologicznego. Wszystkiego dobrego!

15/12/2017

Małopolska Nagroda Gospodarcza dla KPT

Miło nam poinformować, że Krakowski Park Technologiczny otrzymał kolejną nagrodę – Małopolską Nagrodę Gospodarczą. Wojciech Przybylski, prezes KPT, przyjmując nagrodę podziękował przede wszystkim przedsiębiorcom, dzięki którym ten sukces jest możliwy. Szczególne podziękowania złożył na ręce dyrektorów KPT: Krystyny Sadowskiej, Marioli Kocon, Krzysztofa Krzysztofiaka oraz Rafała Skrzypczyka.

więcejzwiń
Małopolska Nagroda Gospodarcza dla KPT

Podczas uroczystej gali wyróżnienia za trud włożony w rozwój gospodarczy województwa wręczył zwycięzcom wicemarszałek Wojciech Kozak. – Małopolska Nagroda Gospodarcza to wyróżnienie dedykowane tym, bez których rozwój gospodarczy Małopolski nie byłby możliwy. Laureaci tej nagrody – nasi przedsiębiorcy – są bez wątpienia najlepszą wizytówką województwa, a ich sukces świadectwem tego, że nasz region dysponuje znaczącym potencjałem gospodarczym oraz dużymi możliwościami rozwojowymi – mówił podczas gali wicemarszałek Wojciech Kozak. Celem nagrody przyznawanej od 2009 roku jest promowanie najlepszych przedsiębiorców z Małopolski oraz inspirowanie ich rozwoju, promowanie postaw proinwestycyjnych i konkretnych dokonań innowacyjnych oraz zwiększenie konkurencyjności między przedsiębiorcami.

Laureaci Małopolskiej Nagrody Gospodarczej 2017:

  • Mały przedsiębiorca – firma Ernesto Travel

Firma działa na małopolskim rynku od 2006 roku. Głównym celem biura jest przyciąganie zagranicznych turystów do Małopolski i innych regionów naszego kraju. Biuro jest liderem w turystyce religijnej i pielgrzymkowej. W czasie Światowych Dni Młodzieży pracownicy firmy obsłużyli 16 tys. pielgrzymów, a w całym 2016 roku z ich usług skorzystało prawie 22,5 tys. osób. W ciągu ostatnich 3 lat działalności biura zaprosili do Małopolski turystów z ponad 50 krajów świata.

  • Średni przedsiębiorca – firma Conhpol

Firma Conhpol została założona w 1978 roku. Należy do wiodących producentów obuwia w Polsce. Oprócz długiej tradycji i bogatego doświadczenia firma dysponuje nowoczesnymi maszynami, które przy użyciu najwyższej jakości skór i komponentów pozwalają produkować wyłącznie najlepszej jakości obuwie. Produkcja odbywa się w czterech zakładach na terenie Polski. Dziennie tworzy i ręcznie wykańcza ponad 3 tys. par butów.

  • Duży przedsiębiorca – Grupa Kęty

Segment Wyrobów Wyciskanych Grupy Kęty jest największym krajowym producentem profili aluminiowych z szacowanym udziałem w polskim rynku na 30 proc.. Od kilku lat zaliczany jest także do grona znaczących europejskich producentów, posiadając w tym rynku ok. 2 proc. udziału. Klientami firmy są przede wszystkim rynki budownicze i konstrukcyjne oraz branża motoryzacyjna, transportowa (w tym transport szynowy), jak również branża meblowa czy wyposażenia wnętrz.

  • Nagroda specjalna – Krakowski Park Technologiczny.

zwiń

BTH komercjalizuje 14/12/2017

BTH komercjalizuje

W niepołomickiej podstrefie Krakowskiego Parku Technologicznego swoją działalność rozwinie Biuro Techniczno–Handlowe BTH Import Stal. Właściciele tego rodzinnego przedsiębiorstwa postanowili rozbudować niepołomicki zakład oraz wyposażyć go w nowoczesne maszyny i urządzenia za minimum 44 mln zł. Zarząd KPT właśnie wydał tej spółce drugie już zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie. Nowy projekt inwestycyjny BTH wiąże się z wdrożeniem wyników prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez Biuro Techniczno-Handlowe spółki oraz specjalistów z branży stalowej i ekspertów budownictwa.

więcejzwiń

W nowej hali przemysłowej będzie produkowany innowacyjny panel elewacyjny. Mamy więc w tym wypadku do czynienia z modelowym procesem komercjalizacji badań naukowych. Cieszy, że dokonała tego polska, rodzinna firma działająca w strefie będącej parkiem technologicznym, która już zainwestowała w Niepołomicach ponad 35 mln zł w ramach zezwolenia wydanego przez KPT w 2013 r.

zwiń

05/12/2017

Nabór otwarty na dofinansowanie wyjazdu studyjnego do Berlina

Krakowski Park Technologiczny organizuje wyjazd studyjny na European Film Market przeznaczony dla małych i średnich firm z Małopolski. Termin zgłoszeń: 19 grudnia.

 

Krakowski Park Technologiczny w ramach projektu „Kreatywna Małopolska” ogłasza nabór otwarty dla przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw działających w branży filmowej na dofinansowanie wyjazdu studyjnego na European Film Market 2018 w Berlinie. Aplikować mogą przedstawiciele firm, które mają siedzibę lub oddział/filię na terenie województwa małopolskiego.

więcejzwiń
Nabór otwarty na dofinansowanie wyjazdu studyjnego do Berlina

Termin wyjazdu: 17-22 lutego 2018

Liczba miejsc: 4

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 19 grudnia o godz. 12:00.

 

Aby się zgłosić należy wysłać wypełniony formularz na adres: mbledowska@kpt.krakow.pl.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy i pełna dokumentacja są dostępne na stronie: www.kpt.krakow.pl/kreatywna-malopolska

zwiń

Dzieje się w krakowskiej strefie 30/11/2017

Dzieje się w krakowskiej strefie

W ostatnim czasie Krakowski Park Technologiczny wydał dwa zezwolenia na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej. Nową inwestycję w Zatorze przeprowadzi Labra Sp. z o.o. Ta działająca od 2010 roku rodzinna firma zajmuje się projektowaniem oraz produkcją nowoczesnych opraw oświetleniowych. Przedmiotem inwestycji w zatorskiej podstrefie  będzie wybudowanie nowego zakładu produkcyjnego obejmującego halę produkcyjną oraz budynek biurowo-administracyjny. Przewidywany całkowity koszt inwestycji wyniesie 4,5 mln zł.

więcejzwiń

Reinwestycję w Niepołomicach przeprowadzi spółka FoodCare, która za kwotę niemal 35 milionów zł zamierza wyposażyć istniejący zakład w nowoczesne linie  umożliwiające zwiększenie mocy produkcyjnych niepołomickiego zakładu. Jest to 4 zezwolenie wydane spółce przez Krakowski Park Technologiczny. Dotychczas firma zainwestowała w strefie ponad 76 mln zł.

 

Od początku roku Krakowski Park Technologiczny wydał 17 zezwoleń na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej.

zwiń

25/11/2017

Rzetelni dla biznesu

Miło nam poinformować, że Krakowski Park Technologiczny został laureatem nagrody „Rzetelni dla biznesu” za nowe spojrzenie na biznes, które od 20 lat wspiera rozwój gospodarczy Małopolski. Nagroda została przyznana na wniosek Wojewody Małopolskiego. Dziękujemy!

 

Już po raz siódmy wręczone zostały nagrody dla Laureatów Programu „Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki”. Do zaszczytnego grona nagrodzonych dołączyli Laureaci Programu „Sylwetki i Marki Polskiego Samorządu”.

24 listopada w Sangate Hotel Airport w Warszawie odbyła się Wielka Gala „Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki”. Uroczystość poprowadzili Dorota Gardias oraz Krzysztof Ibisz. Zgromadzonych gości powitał gospodarz wieczoru Pan Robert Składowski – Prezes Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców Przedsiębiorcy.pl, który pogratulował obecnym ich sukcesów oraz podkreślił zaangażowanie Federacji w działania na rzecz promowania polskiej przedsiębiorczości.

 

więcejzwiń
Rzetelni dla biznesu

Słowa uznania i gratulacje Laureatom przekazał również Pan Janusz Pietkiewicz – Wiceprezydent Pracodawców RP.

W tym roku Rada Programowa, w skład której weszli przedstawiciele patronów honorowych,  instytucji współpracujących oraz organizatorów, po wnikliwej ocenie i zgodnie z przyjętą procedurą, wyłoniła Laureatów Programów:

Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki – inicjatywy,  której celem jest kreowanie i umacnianie etycznych norm oraz standardów w czterech obszarach: przedsiębiorczości, samorządu, instytucji oraz w ochronie zdrowia. W ramach Programu przyznawany jest tytuł „Rekomendowana Marka Polskiej Gospodarki” oraz realizowane są Projekty: „Rzetelni”, „Liderzy Polskiej Gospodarki” oraz „Diamenty Polskiej Gospodarki”.

Sylwetki i Marki Polskiego Samorządu – programu, którego celem jest budowanie i umacnianie pozycji polskich samorządów oraz promowanie i pokazywanie ich rozwoju, a także dokonań na poszczególnych płaszczyznach działalności, mających wpływ na atrakcyjność regionu. Program pomaga samorządom w kreowaniu pozytywnego wizerunku, w budowaniu silnej marki oraz przewagi konkurencyjnej nad innymi samorządami.

 

Już od siedmiu lat na wniosek urzędów marszałkowskich i wojewódzkich oraz na wniosek Prezydium Przedsiębiorcy.pl oraz Zarządu Mazowieckiego Zrzeszenia Handlu Przemysłu i Usług przyznawane są nagrody „Rzetelni dla Biznesu” – dla osób, podmiotów, organizacji zasłużonych dla rozwoju przedsiębiorczości. Statuetki i dyplomy uznania Laureaci odebrali z rąk Pana Marka Szczepanika – Członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oraz Piotra Podgórskiego – Wiceprezesa Federacji Przedsiębiorcy.pl

zwiń

20-lecie Krakowskiego Parku Technologicznego
Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki temu staje się łatwiejsza w obsłudze.