zamknij menu

Wydarzenia

Game Academy: Game Design - jak zacząć własną grę?
Game Academy: Zarządzanie projektem gamingowym
Game Academy: Game Design
Digital Dragons
16-17.12.201613-14.01.201720-22.01.201722-23.05.2017
STARTUJE GAME ACADEMY – SPECJALISTYCZNY KURS TWORZENIA GIER 07/12/2016

STARTUJE GAME ACADEMY – SPECJALISTYCZNY KURS TWORZENIA GIER

W Krakowie działalność rozpoczyna Game Academy, roczny kurs tworzenia gier prowadzony przez najlepszych specjalistów z branży.

 

Krakowski Park Technologiczny wspólnie z GameDesire rozpoczynają projekt Game Academy: specjalistyczny kurs tworzenia gier komputerowych dla studentów i pracowników branży IT. Program Game Academy obejmuje cały proces tworzenia gry komputerowej. Będzie składał się zarówno z prelekcji jak i warsztatów dotyczących wiodących technologii prowadzonych przez najlepszych specjalistów z branży gier komputerowych.

W trakcie rocznego kursu uczestnicy zajęć zapoznają się z zagadnieniami związanymi z: game designem, zarządzaniem projektem tworzenia gry, najważniejszymi technologiami wykorzystywanymi w produkcji, podstawami marketingu i PR oraz pozyskiwaniem użytkowników, a także monetyzacji. Całość programu zostanie uzupełniona dwoma spotkaniami Developers Weekend, w trakcie których prelegenci będą służyć swoją wiedzą w rozwiązywaniu konkretnych problemów początkujących twórców.

więcejzwiń

W ramach Game Academy zaplanowano również realizację Programu Mentorskiego
– doświadczeni pracownicy GameDesire wspomogą twórców swoją wiedzą z zakresu projektowania, monetyzacji oraz innych zagadnień związanych z powstawaniem gier.

Prelegentami Game Academy będą pracownicy czołowych polskich i zagranicznych studiów produkujących gry, specjaliści z wieloletnim doświadczeniem zarówno developerskim jak i edukacyjnym. Wśród obecnie potwierdzonych wykładowców są między innymi Paweł Miechowski (11bit Studios), Mateusz Janczewski (ATGames), Stan Just (CD PROJEKT RED), Paweł Weder (GameDesire) czy Grzegorz Mazur (Ville Monarch).

Pierwszy zjazd Game Academy odbędzie się w dniach 16-17 grudnia w Krakowskim Parku Technologicznym (ul. Podole 60). Szczegółowy harmonogram wydarzenia, lista wszystkich prelegentów oraz bilety w cenie 30 zł są dostępne na stronie www.gameacademy.pl.

 

Więcej: www.kpt.krakow.pl/game-academy/ oraz www.gameacademy.pl

zwiń

30/11/2016

Alupol Films rozpoczyna produkcję

Alupol Films – spółka zależna Grupy Kęty – rozpoczęła proces uruchamiania produkcji folii polipropylenowej BOPP oraz produkcji cylindrów drukarskich z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem w stosunku do dotychczasowych planów.

Inwestycja Alupol Films typu green field została zlokalizowana w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej w Oświęcimiu. Uruchomiona linia jest obecnie największą i najnowocześniejszą tego typu w Polsce i jedną z najnowocześniejszych w Europie. Według założeń strategii Grupy Kęty, w 2020 roku linia powinna osiągnąć wydajność 22 tys. ton folii rocznie.

więcejzwiń
Alupol Films rozpoczyna produkcję

Pod koniec listopada 2014 r. Alupol Packaging i Alupol Packaging Kęty – spółki zależne Grupy Kęty – utworzyły spółkę Alupol Films, której zadaniem miała być realizacja inwestycji o wartości ok. 150 mln zł na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Na początku 2016 r. KPT wydał spółce drugie zezwolenie, w ramach którego przewidziano inwestycje na poziomie 90 mln zł.

Grupa Kęty S.A. jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi. W 2015 r. miała 2 027 mln zł skonsolidowanych przychodów.

zwiń

Nowy  akcelerator start-upów w Krakowie 22/11/2016

Nowy akcelerator start-upów w Krakowie

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła wczoraj powstanie w Polsce 10 akceleratorów start-upów. Jeden z nich zostanie utworzony w Krakowie i będzie prowadzony przez Krakowski Park Technologiczny przy współpracy z Kraków Airport oraz EC Grupa.

Akcelerator – czyli program wsparcia dla młodych firm technologicznych – rozpocznie działalność na początku 2017 r. Firmy przyjęte do akceleratora zostaną objęte 3-miesięcznym programem wsparcia, które przewiduje pracę z doświadczonymi mentorami, ekspertami branżowymi oraz trenerami biznesu. Celem akceleratora jest przyspieszenie rozwoju młodych, technologicznych firm i wypracowanie nowej, dynamicznej ścieżki ich rozwoju. Istotną częścią programu jest także przekazanie wybranym firmom bezzwrotnej dotacji wynoszącej maksymalnie 200 tys. zł., dzięki której młode firmy będą mogły zakupić niezbędne usługi oraz rozwinąć swoje produkty.

Krakowski akcelerator będzie wspierał firmy zajmujące się innowacyjnymi rozwiązaniami dla przemysłu. Wszystkim, co może usprawnić procesy produkcyjne, logistykę, magazynowanie, zarządzanie zasobami czy kontrolę jakości. Każda młoda firma technologiczna, pracująca nad wykorzystaniem nowych rozwiązań zmierzających do zwiększania efektywności przemysłu, może wziąć udział w programie ScaleUp Krakowskiego Parku Technologicznego. Do programu będą przyjmowane firmy z całej Polski. Jednak – jak mówi Wojciech Przybylski, prezes Krakowskiego Parku Technologicznego – zależy nam na tym, by beneficjentami programu były nie tylko start-upy, lecz także firmy przemysłowe, które będą wykorzystywały wypracowane w ramach akceleratora innowacyjne rozwiązania. Zamierzamy poświęcić wiele uwagi budowaniu platform współpracy pomiędzy tymi dwoma środowiskami.

więcejzwiń

Sukces akceleratora gwarantuje udział w programie dojrzałych i doświadczonych, małopolskich firm. EC Grupa to jedna z najbardziej dynamicznie i wielokierunkowo rozwijających się firm inżynierskich w Polsce. Zajmuje się badaniami i rozwojem oraz dostarczaniem rozwiązań dla różnych branż przemysłowych. Prowadząca bardzo innowacyjne projekty firma, na pewno postawi uczestnikom programu poprzeczkę bardzo wysoko, ale też podzieli się z nimi swoim bezcennym doświadczeniem. Niezwykle ciekawym partnerem strategicznym jest także Kraków Airport. Lotnisko jest skomplikowanym organizmem. Można tu testować i wdrażać innowacyjne pomysły: od sensorów, monitoringu, technologii wspomagających obsługę klientów, aż po zaawansowane systemy wspomagające procesy biznesowe. To małe miasteczko, przez które codziennie przewijają się setki pracowników różnych firm i tysiące klientów/pasażerów. W takim miejscu, pole do innowacyjnych wdrożeń, jest szerokie.

Mamy nadzieję, że zaplecze infrastrukturalne KPT oraz doświadczenie krakowskiego lotniska zaowocują w przyszłości innowacyjnymi rozwiązaniami, z których będą mogli korzystać m.in. pasażerowie. Lotniska rywalizując o przewoźników i pasażerów, koncentrują się na ciągłym podnoszeniu jakości świadczonych usług. Kraków Airport jest niekwestionowanym liderem wśród krajowych portów regionalnych. Czas by oprócz inwestycji infrastrukturalnych skoncentrować się na nowych technologiach – powiedział Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Otwartość krakowskiego lotniska oraz EC Grupy na współpracę oraz doświadczenia tych spółek zarówno w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań, jak i ich wdrożeniach, pozwoliła na stworzenie atrakcyjnego programu wsparcia dla startupów. Warte podkreślenia jest także to, że do programu – w charakterze partnerów wspierających – dołączyli małopolscy przedsiębiorcy. Działania akceleratora będą wspierane przez 7 innowacyjnych firm produkcyjnych, działających na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej.

Uczestnicy dostaną to, co pozwoli osiągnąć sukces rynkowy: wiedzę, doświadczenie, kontakty i dofinansowanie. Zainteresowanych programem informujemy, że nabór ruszy wiosną 2017 r., ale już dzisiaj warto obserwować i brać udział we wszystkich działaniach wspierających rozwój firm technologicznych prowadzonych przez Krakowski Park Technologiczny.

 

zwiń

04/11/2016

Największa od czasów MAN inwestycja w krakowskiej strefie

W dniu dzisiejszym, japoński koncern MABUCHI MOTOR poinformował o podjęciu decyzji o realizacji nowej inwestycji firmy w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej. MABUCHI zainwestuje w jednej z podstref położonych na terenie Małopolski około 360 mln zł oraz utworzy do 2023 roku 400 nowych miejsc pracy. Zakład, który powstanie w Polsce, będzie pierwszym zakładem MABUCHI w Europie.

więcejzwiń
Największa od czasów MAN inwestycja w krakowskiej strefie

Rozmowy na temat inwestycji toczyły się od wiosny. Krakowski Park Technologiczny przedstawił inwestorowi kilka możliwych lokalizacji. MABUCHI MOTOR zdecydował o ulokowaniu inwestycji w jednej z podstref położonych w pobliżu autostrady. Rozmowy toczyły się przy udziale władz gminy oraz województwa małopolskiego.

https://www.mabuchi-motor.com/investor/

zwiń

Annual Business in Małopolska Meeting 2016 za nami 04/11/2016

Annual Business in Małopolska Meeting 2016 za nami

W tym roku podczas Annual Business in Małopolska Meeting Krakowski Park Technologiczny po raz pierwszy przyznał swoje nagrody. Nagrody otrzymali: Gmina Zator – za szczególny zasługi dla polskiego biznesu, firma Woodward Poland za tworzenie miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych polskich inżynierów, prowadzenie w Niepołomicach prac badawczo-rozwojowych oraz firma Reality Games za determinację i szaleństwo w niezwykle dynamicznym rozwoju. Nagrody wręczyli Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Józef Pilch, Wojewoda Małopolski oraz Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego. Specjalną nagrodę KPT otrzymała także Krystyna Sadowska, dyrektor działu promocji i rozwoju strefy, która jest pomysłodawczynią ABiMM.

więcejzwiń

Gościem specjalnym wydarzenia był Jasiek Mela i jego Fundacja. W swoim niezwykle inspirującym wystąpieniu opowiadał o swoich osobistych doświadczeniach, o działalności fundacji i o planowanym Walk’Campie dla osób po amputacji. Zachęcamy wszystkich serdecznie do wsparcia tej inicjatywy. Wieczór zakończył uroczy koncert Julii Pietruchy oraz bankiet w nowoczesnym wnętrzu showroomu.

Całość poprowadziła Małgorzata Popławska, wiceprezes zarządu KPT.

zwiń

31/10/2016

Annual Business in Małopolska Meeting 2016 – Let’s Meet!

3 listopada 2016, Krakowski Park Technologiczny

Annual Business in Małopolska Meeting to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Małopolsce. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Krakowski Park Technologicznych. W tym roku ABiMM odbędzie się po raz siódmy. Wydarzenie łączy różne środowiska i branże. KPT jako zarządca specjalnej strefy ekonomicznej i parku technologicznego współpracuje zarówno z początkującymi start-upami, jak i z wysoko rozwiniętymi przedsiębiorstwami. Wspieramy rozwój firm na każdym etapie ich rozwoju. Jak co roku, także tegoroczna edycja ABiMM  będzie okazją do spotkania przedsiębiorczych i aktywnych środowisk z naszego województwa: lokatorów inkubatora i parku technologicznego, przedstawicieli firm ze strefy, instytucji otoczenia biznesu oraz samorządowców.

więcejzwiń
Annual Business in Małopolska Meeting 2016 – Let’s Meet!

Podczas wieczornej gali uhonorowane zostaną osoby, które pomagają nam realizować naszą misję, czyli budować nowoczesną gospodarkę Województwa Małopolskiego. Gościem specjalnym ABiMM 2016 będzie Jasiek Mela i Fundacja Poza Horyzonty. Główną misją fundacji jest pomoc osobom po amputacjach kończyn. Jak mówi Jasiek Mela: „Ja dostałem od życia drugą szansę. Spotkałem wiele niezwykłych osób, takich jak Marek Kamiński czy Ania Dymna, którzy zmienili moje życie na lepsze, dali mi nadzieję. Moim marzeniem jest nieść tę nadzieję dalej, przekazać ją tym, którzy nie mieli tyle szczęścia, co ja.” W czasie konferencji Jasiek Mela opowie o nowym pomyśle Fundacji Walk’Campie czyli 4-dniowym obozie nauki chodu dla osób po amputacji. Będzie też można wesprzeć finansowo tę inicjatywę. Wieczór zakończy koncert Julii Pietruchy.

Annual Business in Małopolska to okazja do spotkania, nawiązania nowych kontaktów i współpracy, ale przede wszystkim do dobrej zabawy. Let’s Meet!

zwiń

Sukces Autenti! 28/10/2016

Sukces Autenti!

Autenti to pierwszy w historii polski start-up, który wygrał rywalizację na Wolves Summit! Firma rozwija swój produkt w inkubatorze Krakowskiego Parku Technologicznego.

Kilka dni temu w Warszawie w ramach konferencji Wolves Summit przeprowadzono konkurs Great Pitch, czyli starcie ponad 300 start-upów z całego świata. Mimo, że na jeden startup przypadały tylko 3 minuty prezentacji i 4 minuty pytań od jurorów, łączny czas wystąpień na scenie startupów we wczesnej fazie rozwoju przekroczył 30 godzin! Już dojście do finału stanowiło duży sukces. Tymczasem krakowska firma Autenti wygrała cały konkurs. Autenti oferuje oprogramowanie pozwalające na podpisywanie elektronicznie dokumentów bez posiadania podpisu certyfikowanego. To wielkie wyzwanie, ponieważ produkt musi spełniać  liczne wymogi: bezpieczeństwo, zgodność usługi z wieloma platformami, różnymi programami do obiegu dokumentów, w końcu rozwiązanie musi być w pełni legalne i prawnie wiążące. Jest to usługa stosunkowo nowa, a zmiany w europejskim prawie pokazują, że – nawet według administracji unijnej – w tym kierunku zmierza cała Europa. Ale jurorzy nie docenili tylko realizacji dotychczasowych planów.

więcejzwiń

Jeśli naprawdę chcesz przyciągnąć uwagę inwestorów musisz pokazać wizję, dalekosiężny plan i zespół, który maksymalizuje szansę na realizację. – mówi Bartosz Józefowski, koordynator inkubatora KPT – Wszystko to w trakcie prezentacji pokazał prezes Autenti Grzegorz Wójcik. Wbrew stereotypom założyciele Autenti to nie studenci pracujący w garażu. To bardzo doświadczeni przedsiębiorcy, którzy piastowali stanowiska w zarządach wielkich spółek technologicznych, wprowadzali je na giełdę i na rynki międzynarodowe. Przysłowiowy garaż to też już dawno nie prawda. Krakowski Park Technologiczny już dawno temu postawił na startupy technologiczne i obecnie udostępnia im łącznie ok. 1500 m2 powierzchni w nowoczesnych biurowcach.

Krakowski Park Technologiczny już dawno temu postawił na startupy technologiczne i obecnie udostępnia im łącznie ok. 1500 m2 powierzchni w nowoczesnych biurowcach. Wysokiej klasy, wyposażone biura, atrakcyjne sale spotkań biznesowych, nowoczesny sprzęt, serwerownia, a wszystko to w bardzo atrakcyjnych cenach stanowi podstawową ofertę inkubatora. Przede wszystkim jednak to doradztwo, usługi, dostęp do wielu kontaktów biznesowych, wsparcie w działaniach internacjonalizacyjnych i prawie 40 młodych firm technologicznych tworzą cały ekosystem start-upowy Krakowskiego Parku Technologicznego. Gdy dodamy do tego wszystkich pozostałych klientów KPT, dojrzałe firmy IT, nowoczesne firmy produkcyjne pracujące w specjalnej strefie ekonomicznej na terenie całej Małopolski, to jasne się staje, że Krakowski Park Technologiczny jest miejscem gdzie spotykają się wynalazcy, innowatorzy i przedsiębiorcy tworząc unikatowe środowisko dla kreatywnych ludzi.

zwiń

27/10/2016

Becker rozwija się w Tarnowie

Działająca od 10 lat w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej spółka Becker Farby Przemysłowe, zakończyła w Tarnowie drugi etap inwestycji. Ten doceniany na świecie producent farb dla przemysłu, zaopatrujący w ten produkt m.in. Mittal Steel, znacząco rozszerzył swoją działalność w Polsce. W ramach dwóch zezwoleń na działalność w strefie, zainwestował ponad 45 mln zł oraz zatrudnił 45 osób. Polska spółka jest częścią działającej w 17 krajach Grupy Becker, która wybudowała 21 zakładów produkcyjnych. W uroczystym otwarciu zakładu (26 października br.), obok Prezydenta Miasta, Romana Ciepieli, wzięła udział właścicielka, Jenny Linden Urnes oraz managerowie zakładów Beckersa rozsianych po całym świecie. Pani Linden zapowiedziała, że jest bardzo zadowolona z warunków inwestycji w Polsce i stwierdziła, że Grupa Becker nie powiedziała tutaj ostatniego słowa. Zatem można spodziewać się kolejnych decyzji w sprawie inwestycji w Tarnowie.

więcejzwiń
Becker rozwija się w Tarnowie

Specjalna strefa ekonomiczna w Tarnowie została utworzona w 2001 r. Grunty należące do Tarnowskiego Klastra Przemysłowego były pierwszą podstrefą Krakowskiego Parku Technologicznego utworzoną poza Krakowem. Dotychczas przedsiębiorcy otrzymali 24 zezwolenia na działalność w sse, w ramach których ponieśli 185 mln zł nakładów inwestycyjnych oraz utworzyli ponad 350 nowych miejsc pracy.

zwiń

INNOventure docenione w konkursie Bridge Alfa 20/10/2016

INNOventure docenione w konkursie Bridge Alfa

Z dumą informujemy, że INNOventure.io – spółka-siostra KPT otrzymała finansowanie w ramach  konkursu BRIdge Alfa realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).

Wyłonionych zostało 19 funduszy, które poszukają na rynku innowacyjnych projektów i w nie zainwestują. Na ten cel zostało przekazanych 436 mln zł z Programu Operacyjnego Innowacyjny Rozwój. Fundusze dodatkowo będą inwestować prywatne pieniądze. INNOventure będzie dysponować kwotą 30 mln. Jak powiedział Wojciech Przybylski, prezes zarządu KPT: „Cieszę się oczywiście głównie dlatego, że w naszym najbliższym otoczeniu pojawia się realne, ważkie, atrakcyjne narzędzie wsparcia przedsiębiorców, a w szczególności spin-offów, komplementarne z inkubatorem i innymi naszymi działaniami. Gratulujemy!”.

17/10/2016

Małopolski Festiwal Innowacji

Dzisiaj rozpoczyna się Małopolski Festiwal Innowacji. Krakowski Park Technologiczny jak co roku włącza się w działania związane z Festiwalem. Przed nami wiele ciekawych wydarzeń: Game Academy, spotkanie z AI i Make Things!

Już jutro zapraszamy na spotkanie inaugurujące Game Academy, czyli cykl spotkań dedykowanych branży gier wideo. Będą one miały charakter autorskich wykładów lub warsztatów i poruszą zagadnienia związane z tworzeniem gier wideo, ich monetyzacją, dystrybucją i marketingiem. Prelegentami Game Academy będą czołowi polscy i zagraniczni specjaliści w danej dziedzinie. Cykl ten dedykowany jest osobom średniozaawansowanym: znającym podstawy tworzenia gier lub chcącym zwiększyć swoje kompetencje w tym obszarze.

więcejzwiń
Małopolski Festiwal Innowacji

20 października zapraszamy na spotkanie ze sztuczną inteligencją. Organizatorem spotkania jest firma 2040.io., której przedstawiciele opowiedzą o obecnych trendach związanych z A.I. i podstawowych pojęciach dotyczących machine learning. W drugiej części pojawią się prelegenci na co dzień zajmujących się biznesowymi zastosowaniami A.I.

Więcej: http://www.aimeetup.pl/#agendasec

 

21 i 22 października to czas na Make Things – warsztaty innowacyjności przeznaczone dla entuzjastów technologii, pasjonatów innowacyjnych rozwiązań, ale niekoniecznie profesjonalistów. Poprzednie spotkania przyciągnęły wielu zainteresowanych w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach.

Podczas warsztatów będzie można zmienić się w postać z gry albo sterować robotem wg stworzonego przez siebie oprogramowania, wydrukować własny obiekt 3D czy odbyć spacer w wirtualnym domu. W ciągu dwóch dni odbędzie się 20 warsztatów tematycznych prowadzonych przez najlepszych ekspertów – to 120 godzin wypełnionych nauką i zabawą oraz smaczny poczęstunek.

 

Bilety i rezerwacje:

http://makethingskrakow.pl/kup-bilet/

 

MakeThings 2016

Krakowski Park Technologiczny, Podole 60, Kraków

21 października (piątek) – warsztaty

22 października (sobota) – stoiska wystawowe + warsztaty

 

 

Więcej o MFI: http://festiwalinnowacji.malopolska.pl/

zwiń

Kontakt