zamknij menu

Wydarzenia

Brain Hours: Sprzedaż i marketing w szybko rosnących spółkach technologicznychBerlin Innovation AdventurePitching Fight ClubGameAcademy #7 Technologie w grach vol. 1OpenLivingLab DaysPitching Fight ClubPitching Fight ClubDigital Dragons
14.06.1721-23.06.201729.06.201730.06-1.07.201729.08-1.09.17październik 2017grudzień 201721-22.05.2018
Sukces Synerise, sukces Funduszu Zalążkowego KPT 23/06/2017

Sukces Synerise, sukces Funduszu Zalążkowego KPT

W drodze transakcji o wartości 45 mln zł Synerise uzyskał dostęp do kapitału, którego sporą część przeznaczy na badania i rozwój. Ponad 20-krotną stopę zwrotu uzyskały Fundusz Zalążkowy KPT oraz Satus Venture, które sprzedały część swoich akcji w spółce.

To jak dotychczas najlepsza inwestycja Funduszu Zalążkowego KPT, który w ciągu kilkuletniej działalności, zainwestował w ponad 20 start-upów. Spółka Synerise – co warte podkreślenia, jest lokatorem Krakowskiego Parku Technologicznego i zajmuje się tworzeniem innowacji w dziedzinie sztucznej inteligencji  i marketing automation.

Przykład Synerise jest dowodem na to jak duże znaczenie dla rozwoju innowacji mają fundusze inwestycyjne. – mówi  Karol Hop, prezes Funduszu Zalążkowego KPT. Fundusz Zalążkowy KPT był  pierwszym inwestorem kapitałowym na pokładzie tej spółki. Już po pierwszych spotkaniach ówczesny Zarząd naszego funduszu dostrzegł potencjał zespołu Synerise i tworzonych przez niego rozwiązań. Ogromna praca tego zespołu oraz wsparcie ze strony inwestorów kapitałowych, w tym naszego funduszu, poskutkowały tym, że dzisiaj Fundusz Zalążkowy KPT może pochwalić się jednym z najbardziej zyskownych wyjść inwestycyjnych na polskim rynku inwestycji typu seed capital. Synerise będzie doskonałym wzorem dla pozostałych spółek z naszego portfela, które śmiało w przyszłości mogą pójść w jego ślady.

więcejzwiń

Sukces spółki Synerise, która nie tylko zdobyła kapitał na rozwój, ale pozyskała przede wszystkim znakomitego partnera biznesowego, jest także sukcesem inwestorów. Tak udana inwestycja  zrealizowana przez fundusz inwestycyjny finansowany ze środków unijnych to niewątpliwie perła na naszej scenie startupowej. Jest to też dowód na to, że da się i oczywiście szansa dla zarządu funduszu do kontynuowania misji FZKPT. – dodaje Bartosz Józefowski, członek zarządu FZ KPT.

Inwestowanie w spółki na tak wczesnym etapie jest ryzykowne, ale przykład Synerise pokazuje, jak bardzo to ryzyko może się opłacać. A w kolejce do sukcesu czekają już następne spółki z naszego inkubatora, akceleratora i funduszy zalążkowych, z którymi też wiążemy podobnie duże nadzieje. – komentuje Wojciech Przybylski, prezes zarządu KPT.

zwiń

13/06/2017

NABÓR OTWARTY NA DOFINANSOWANIE WYJAZDU STUDYJNEGO Film Bazaar | The International Film Festival of India | 2017

Małopolska kocha Indie. Indie kochają Małopolskę. Efekt? Największe bollywoodzkie produkcje kręcą filmowcy z naszego regionu. Dołącz do nich. Znajdź projekt i sprowadź go do Krakowa z pomocą KPT. Zgłoś się do otwartego naboru na dofinansowanie wyjazdu studyjnego na Film Bazaar i The International Film Festival of India.

 

Krakowski Park Technologiczny w ramach projektu Kreatywna Małopolska ogłasza nabór otwarty dla przedstawicieli MŚP działających w branży filmowej na dofinansowanie wyjazdu studyjnego na Film Bazaar i The International Film Festival of India.

 

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 17 lipca.

Szczegóły: http://www.kpt.krakow.pl/kreatywna-malopolska/

 

NABÓR OTWARTY NA DOFINANSOWANIE WYJAZDU STUDYJNEGO Film Bazaar  |  The International Film Festival of India  |  2017
FOCUS ON GERMANY. DOC.BRIDGE 29/05/2017

FOCUS ON GERMANY. DOC.BRIDGE

Już 31 maja w Krakowskim Parku Technologicznym odbędzie się konferencja FOCUS ON GERMANY. DOC.BRIDGE

Wydarzenie organizowane przez KPT odbędzie się w ramach sekcji KFF Industry podczas 57. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Eksperci z Polski i Niemiec dzielić się będą swoją wiedzą oraz doświadczeniem w koprodukcji i dystrybucji.

 

W ramach projektu „Kreatywna Małopolska” (RPO Małopolska 2014-2010) KPT wspiera branżę kreatywną i rozwój przemysłu filmowego. Relacje z niemieckimi partnerami nawiązujemy także dzięki organizacji wyjazdów studyjnych dla przedstawicieli środowiska filmowego: Connecting Cottbus (2016), goEast (2017) oraz Berlinale (2017, kolejne w roku 2018, 2019).

więcejzwiń

Plan konferencji:

08.50 – ODJAZD AUTOBUSU Z CENTRUM FESTIWALOWEGO DO KRAKOWSKIEGO PARKU TECHNOLOGICZNEGO
09.30 – 10.00 – KAWA I REJESTRACJA

10.00 – 11.00 – PANEL DYSKUSYJNY: FINANSOWANIE I POZYSKIWANIE FUNDUSZY NA FILM DOKUMENTALNY W NIEMCZECH I W POLSCE

                        Oliver Rittweger (MDM – Mitteldeutsche Medienförderung)

                        Zora Nessl (Gebrueder Beetz Filmproduktion)

                        Robert Baliński (PISF/Polsko-Niemiecki Fundusz Filmowy)

                        Natalia Woda (Krakow Film Commission/Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie)

                        Brigid O’Shea (DOK Leipzig) – moderator

 

11.15 – 12.15  – PANEL DYSKUSYJNY: MOŻLIWOŚCI KOPRODUKCJI Z POLSKĄ I NIEMCAMI

                        Erik Winker (CORSO Film)

                        Thomas Frickel (AG DOK)

                        Timo Grosspietsch (NDR – Norddeutscher Rundfunk)

                        Anna Wydra (Otter Films)

                        Simone Baumann (Saxonia Entertainment) – moderator

 

12.30 – 13.30 –  PROMOCJA I DYSTRYBUCJA POLSKICH I NIEMIECKICH FILMÓW DOKUMENTALNYCH NA ŚWIECIE

                       Ina Rossow (Deckert Distribution)

                       Simone Baumann (German Films)

                       Krzysztof Gierat (Krakowski Festiwal Filmowy)

                       Katarzyna Wilk (KFF Sales & Promotion/Polish Docs)

                       Grit Lemke (frelance consultant) – moderator

 

13.30 – 15.00 – LUNCH      

 

15.00 – 18.00 –  POLSKO – NIEMIECKIE SPOTKANIA KOPRODUKCYJNE ONE-ON-ONE (DLA ZAPROSZONYCH PRODUCENTÓW)

Potwierdzeni producenci z Niemiec:

Julia Cöllen – Filmtank

Viktor Apfelbacher – Florianfilm GmbH

Thomas Kaske – Kaske Film

Natalia Imaz – Parabellum Film GmbH

Tanja Georgieva – Elemag Pictures

Stella Wejchert – Elemag Pictures

Mumin Baris – Layla Film

Silke Heinz – MDR – Mitteldeutscher Rundfunk

Simone Baumann  – Saxonia Entertainment

Erik Winker  – CORSO Film

Thomas Frickel – AG DOK

Timo Grosspietsch  – NDR – Norddeutscher Rundfunk

Zora Nessl  – Gebrueder Beetz Filmproduktion

 

Wydarzenia towarzyszące:

11.00 – 18.00     Doc Lab Poland Coproduction Market – międzynarodowe spotkania koprodukcyjne  (dla zaproszonych producentów)

14.30 – 15.00     prezentacja Tribeca Film Institute i Op-docs/ The New York Times: The Art and Opportunity of the Short Documentary 

 

strona wydarzenia: http://www.krakowfilmfestival.pl/industry/kff-industry/panele/konferencja-fokus-na-niemcy/

zwiń

25/05/2017

Tydzień BIM

W dniach od 29 maja do 2 czerwca 2017 odbędzie się TYdzień BIM 2017. TYdzień BIM 2017 to cykl konferencji, warsztatów i szkoleń mających na celu umożliwienie spotkań, wymiany doświadczeń, transferu wiedzy i dyskusji wszystkim osobom zainteresowanym rozwojem BIM (Building Information Modelling) w Polsce. Wydarzenie jest organizowane przez Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, Instytut Zarządzania w Budownictwie i Transporcie, Instytut Technologii Informatycznych w Inżynierii Lądowej oraz BIM Klaster – Klaster Technologii Informacyjnych w Budownictwie. Krakowski Park Technologiczny – członek Klastra BIM – jest Partnerem wydarzenia.

Wydarzenie jest organizowane w ramach Projektu Interreg Europa Środkowa.

Szczegóły: www.tydzienbim.pk.edu.pl

 

Tydzień BIM
Prestiżowe wyróżnienia Digital Dragons Awards rozdane po raz szósty 23/05/2017

Prestiżowe wyróżnienia Digital Dragons Awards rozdane po raz szósty

W Krakowie, podczas odbywającej się po raz szósty konferencji Digital Dragons, rozdano najbardziej prestiżowe nagrody polskiej branży gier wideo Digital Dragons Awards. Uroczysta gala, podczas której wręczane są wyróżnienia za najwybitniejsze osiągnięcia i dla najważniejszych postaci świata twórców gier od lat stanowi wyczekiwany element tego największego w Europie Środkowej zjazdu profesjonalistów przemysłu rozrywki elektronicznej.

Osiem nagród w kategoriach standardowych oraz dwie w kategoriach specjalnych przekazali w ręce zwycięzców specjalni goście konferencji. Oprócz osób zasłużonych dla rozwoju polskiej branży gier wideo, które zasiadały również w prezydium przyznającym nagrody, znalazł się w tym gronie również członek zarządu Województwa Małopolskiego, Grzegorz Lipiec, który wręczył nagrodę specjalną za wkład w rozwój przemysłu rozrywki elektronicznej w regionie przedstawicielom studia Reality Games. Po raz pierwszy nagrody zostały przyznane w dwóch nowych kategoriach – Best Polish DLC of 2016 i Best VR Game of 2016.

Najlepszą polską grą wideo roku 2016 okazał się Shadow Warrior 2 warszawskiego studia Flying Wild Hog, dynamiczna, bezpardonowa strzelanina z dużą ilością rubasznego humoru, którą na całym świecie wydał potentat sektora gier niezależnych – Devolver Digital. Statuetkę wręczyli wspólnie podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa wyższego – Piotr Dardziński oraz Radosław Jaroszek, redaktor naczelny serwisów Gry.Onet.pl i Gamezilla.pl. Produkcja Flying Wild Hog pokonała w tej kategorii konkurencję w postaci gier Bound, Sky Force Reloaded oraz SuperHot.

więcejzwiń

Ta ostatnia produkcja zwyciężyła jednak w kategorii Best Polish Game Design. Nagrodę przyznaną za oryginalne i niesztampowe wykonanie oraz pomysł na rozgrywkę otrzymał SuperHot Team z rąk Mariusza Klamry, prezesa zarządu Gry-Online.pl. Nowa wersja produkcji przeznaczona do użytku z zestawami rzeczywistości wirtualnej – SuperHot VR – również doczekała się nagrody i stała się pierwszym w historii Digital Dragons laureatem statuetki Best Polish VR Game, którą łodzianie przyjęli z rąk Pawła Węgrzyna, kierownika Zakładu Technologii Gier Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Bound – oryginalna gra studia Plastic, oparta na motywie tańca – doceniona została z kolei aż w dwóch kategoriach. Nagrodę w kategorii Best Polish Art Design przekazał twórcom Łukasz Malik, zaś statuetkę Best Polish Game Audio wręczył im redaktor naczelny tematycznego serwisu GameMusic.pl – Mariusz Borkowski.

Płatne dodatki do gier – DLC – to temat wywołujący wśród graczy niemałe emocje. CD Projekt RED zdobył jednak zaufanie i uznanie graczy dostarczając im dodatkowych treści w pakietach tak obszernych i dopracowanych, że nie sposób wątpić w ich wartość. Nagrodę w tej kategorii przekazał przedstawicielowi studia Tomasz Drabik – wideo-recenzent, który na swoim kanale na YouTubie dał się poznać jako trybun strzegący interesów odbiorców gier, bezlitośnie punktujący wpadki największych nawet producentów.

Z nagrodą w kategorii Best Polish Mobile Game wrócili do Warszawy twórcy ze studia Vile Monarch. W zeszłym roku ich lekka strategia Crush Your Enemies wyróżniona została drugim miejscem w konkursie gier niezależnych Indie Showcase. Tym razem przyjęli statuetkę „polskiego Oscara gier mobilnych” z rąk Anny Krampus-Sepielak – koordynatora Digital Dragons.

Digital Dragons to wydarzenie międzynarodowe i podczas gali od lat przyznawana jest również nagroda Best Foreign Game. W tym roku Piotr Żygadło – współtwórca studia Artifex Mundi, obecnie zaś członek poznańskiego niezależnego zespołu Robot Gentlemen – miał przyjemność ogłosić, że tytuł ten w 2016 roku przypadł kameralnej, niezależnej produkcji studia Compo Santo – Firewatch, która pokonała konkurentów takich jak Doom czy Overwatch.

Po raz trzeci przyznano także Special Recognition Award, wręczając którą kierownictwo Krakowskiego Parku Technologicznego – organizatorzy Digital Dragons – wyraziło uznanie za wyjątkowy wkład w rozwój polskiego przemysłu rozrywki elektronicznej Maciejowi Miąsikowi, współtwórcy pierwszej gry z cyklu Wiedźmin, wykładowcy uczelni Gamedev School, oraz współzałożycielowi niezależnego studia Pixel Crow, które debiutowało niedawno produkcją Beat Cop. Wcześniej wyróżnienia tego dostąpili inni weterani branży – Michał Madej oraz Tomasz Gop.

Galę jak co roku, prowadzili Sonia Wojciechowska, Communication & marketing specialist Digital Dragons i Mariusz Socha, content manager Digital Dragons.

zwiń

28/04/2017

Ruszyła rejestracja na konferencję OpenLivingLab Days!

Konferencja OpenLivingLab Days (zwana szkołą letnią) odbędzie się w Krakowie w dniach 29.08 – 1.09.2017 r. Organizatorami konferencji są stowarzyszenie European Network of Living Labs i Krakowski Park Technologiczny, we współpracy z partnerami lokalnymi: Urzędem Miasta Krakowa, Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Konferencja została także objęta patronatem honorowym Wojewody Małopolskiego oraz uczelni wyższych: Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczo- Hutniczej, Politechniki Krakowskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego.

 

Konferencja OpenLivingLab Days organizowana cyklicznie od 2010 roku, jest adresowana do społeczności członkowskiej stowarzyszenia European Network of Living Labs (ENoLL), przy aktywnym zaangażowaniu merytorycznym przedstawicieli sektora publicznego i prywatnego gospodarza konferencji. Poprzednie edycje konferencji odbyły się począwszy od 2010 roku kolejno w takich miastach, jak: Paryż, Barcelona, Helsinki, Manchester, Amsterdam, Stambuł oraz Montreal.  Jesteśmy zaszczyceni, że w 2017 roku konferencja odbędzie się w Krakowie. Spodziewamy się około 250-300 osób z całego świata: Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Holandii, a także Australii, Brazylii, Kolumbii, Chin, Meksyku, Kanady oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.

więcejzwiń
Ruszyła rejestracja na  konferencję OpenLivingLab Days!

Konferencja będzie okazją do wymiany najlepszych praktyk, uczenia się oraz wsparcia i rozwoju koncepcji i metodologii living lab. Obejmuje ona sesje interaktywne, prezentacje prac badawczych, warsztaty, panele dyskusyjne, wizyty lokalne w  instytucjach partnerskich w terenie – wszystko w duchu koncepcji „otwartej innowacji”, zachęcając do współpracy oraz promując lokalne innowacyjne rozwiązania technologiczne funkcjonujące w wielu różnych dziedzinach odnoszących się do smart city np. edukacja, e–zdrowie, transport, srebrna gospodarka.

 

Zapraszamy na stronę konferencji OpenLivingLab Days https://openlivinglabdays.com/.

 

zwiń

Znamy program konferencji Digital Dragons 2017 27/04/2017

Znamy program konferencji Digital Dragons 2017

Największe gwiazdy światowego gamedevu poprowadzą ponad 100 prelekcji podczas krakowskiej konferencji.

Uczestników czekają dwa dni wypełnione po brzegi wykładami poruszającymi najważniejsze zagadnienia z zakresu tworzenia gier komputerowych: projektowania, programowania, grafiki, modeli biznesowych, metod wydawania gier oraz aspektów prawnych działalności w tej branży. Podczas Digital Dragons ponad 90 prelegentów z całego świata poprowadzi blisko 100 prelekcji i warsztatów.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim gwiazdorska obsada nadchodzącej edycji krakowskiej konferencji. Obok pracowników czołowych polskich studiów: Techlandu, CD Projekt RED oraz 11 bit Studios, prelekcje będą prowadzić także gwiazdy światowego gamedevu: Sam Lake (Remedy Entertainment), Brenda i John Romero (Romero Games), Peter Vesti Frendrup (DICE), James Ohlen (Bioware), Luis Barriga (Blizzard Entertainment), John Graham (Humble Bundle), Paul van Grinsven (Guerrilla Games) czy Benoit Sokal. Pełną listę prelegentów oraz program można zobaczyć w tym miejscu. Większość z najbardziej atrakcyjnych wykładów podczas Digital Dragons odbędzie się w teatralnej sali Centrum Kongresowego, którą swoim patronatem objęło 11 bit Studios.

więcejzwiń

Dzięki systematycznej pracy zespołu KPT odpowiedzialnego za przygotowanie Digital Dragons, tegoroczna edycja ma prawdziwie gwiazdorską obsadę jeśli chodzi o wykładowców i prelegentów. Wierzę, że jest to niebywała okazja do zdobycia wiedzy, zarówno dla początkujących twórców, jak i doświadczonych programistów gier – podkreśla Anna Krampus-Sepielak, koordynator projektu Digital Dragons w Krakowskim Parku Technologicznym.

Obok wykładów developerzy gier obecni na Digital Dragons będą mieli również okazję wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników Google oraz Apple, związanych z produkcją i wydawaniem gier na platformy mobilne. Całość programu uzupełnia prezentacja kolejnej edycji Polish Gamers Research, badania polskiej branży gier realizowanego wspólnie przez Krakowski Park Technologiczny, Onet.pl, GRY-OnLine.pl przy współpracy ze Stowarzyszeniem Polskie Gry oraz Fundacją Indie Game Polska.

Obok programu, organizatorzy udostępnili również dziś oficjalną mobilną aplikację konferencyjną będącą znaczącym udogodnieniem dla uczestników Digital Dragons. Wersję na iOS można pobrać w tym miejscu, użytkownicy telefonów z Androidem mogą pobrać ją tutaj. Obok mobilnej aplikacji dla wszystkich uczestników działa również biznesowa wersja narzędzia do umawiania spotkań podczas krakowskiej imprezy: Pitch & Match.

 

Więcej na temat Digital Dragons:

Oficjalna strona: www.digitaldragons.pl

Media społecznościowe: https://twitter.com/Digital_Dragons , https://www.facebook.com/DigitalDragons/

Rejestracja uczestników: http://digitaldragons.pl/digital-dragons-registration/

Pakiety sponsorskie: http://digitaldragons.pl/wp-content/uploads/2016/10/oferta-sponsorska-digital-dragons.pdf

zwiń

26/04/2017

Lajkonik rozszerza działalność w krakowskiej strefie

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał drugie zezwolenie spółce Lajkonik Snacks, która prowadzi działalność w Skawinie. Firma podjęła decyzję o zwiększeniu mocy produkcyjnych. Zakład zostanie rozbudowany oraz wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia produkcyjne. Powstanie nowa hala produkcyjna oraz magazynowa. Zaplanowano, że spółka zainwestuje minimum 34 mln zł oraz utworzy co najmniej 30 nowych miejsc pracy. Obecnie Lajkonik zatrudnia 440 osób. Zatrudnienie obejmujące także nowe miejsca pracy zostanie utrzymane do 31 marca 2024 roku.Jest to 241 zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie strefy wydane przez Krakowski Park Technologiczny oraz  5 zezwolenie wydane w tym roku. Nakłady inwestycyjne zadeklarowane przez inwestorów w 2017 r. wynoszą ponad 217 mln zł. Spółki postanowiły także utworzyć 331 nowych miejsc pracy.

Lajkonik rozszerza działalność w krakowskiej strefie
Wawel rozwija się w strefie 20/04/2017

Wawel rozwija się w strefie

Znana na całym świecie z produkcji  wyrobów cukierniczych spółka Wawel S.A., postanowiła zwiększyć moce produkcyjne zakładu działającego w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Fabryka w Dobczycach zostanie rozbudowana i wyposażona w nowoczesne linie produkcyjne kosztem kilkudziesięciu milionów złotych. W ramach projektu inwestycyjnego powstanie także co najmniej 18 nowych miejsc pracy. To drugie zezwolenie na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej wydane spółce przez zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego.

Przypomnijmy, że Wawel jest jednym z najstarszych producentów wyrobów cukierniczych w Polsce. Spółka specjalizuje się w produkcji wyrobów czekoladowych, batonów, bombonierek oraz wyrobów light. Od 2006 roku, kojarzony z Krakowem zakład, przeniósł całą produkcję do Dobczyc – gminy słynącej w Małopolsce z dbałości o potrzeby inwestorów. Realizacja nowego projektu inwestycyjnego w tym miejscu potwierdza, że wybór tej lokalizacji był dobry i sprzyja rozwojowi spółki.

14/04/2017

Święta!

Życzymy spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych! Zarząd i pracownicy KPT

Święta!
Kontakt
Na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki temu staje się łatwiejsza w obsłudze.