zamknij menu

Wydarzenia

Krak Jam 2017Game Academy: Game Art i Grafika w grachDigital DragonsOpenLivingLab Days
20.01.20173-4.02.201722-23.05.2017sierpień
Technologiczne startupy powalczą o udział w prestiżowym programie akceleracyjnym w Krakowie 14/02/2017

Technologiczne startupy powalczą o udział w prestiżowym programie akceleracyjnym w Krakowie

Rozpoczęła się rekrutacja do akceleratora KPT ScaleUp realizowanego przez Krakowski Park Technologiczny. 12 młodych firm zostanie zakwalifikowanych do udziału w 3-miesięcznym programie rozwoju ich biznesów. Aplikować można do połowy marca.

 

Do udziału w projekcie mogą zgłosić się polskie startupy, działające na rynku nie dłużej niż 5 lat i posiadające produkt lub działający prototyp rozwiązania B2B w jednym z trzech obszarów: Industry 4.0, IIoT lub smart city. Na wybrane firmy czeka sztab ekspertów i mentorów oraz dofinansowanie w wysokości do 200 000 zł. Formularz aplikacyjny dostępny jest na stronie: http://www.kpt.krakow.pl/scaleup


– Akcelerator dedykowany jest innowacjom dla przemysłu oraz inteligentnemu zarządzaniu procesami w firmach i instytucjach. Szukamy startupów, które wiedzą jak zautomatyzować i usprawnić cykl produkcyjny, logistykę, zarządzanie zasobami czy kontrolę jakości. Interesują nas również ci, którzy potrafią efektywnie agregować i analizować duże ilości danych, by na ich podstawie przedsiębiorstwa stawały się bardziej „smart”
– mówi Bartosz Józefowski, który kieruje pracami KPT ScaleUp.

więcejzwiń

Duży wpływ na kształt programu mają partnerzy, których Park zaprosił do współpracy. Port Lotniczy w Balicach, EC Grupa oraz 8 innych nowoczesnych firm przemysłowych to liderzy innowacji w swoich segmentach. Łącznie zgłosili kilkadziesiąt wyzwań technologicznych, nad którymi są gotowi pracować ze startupami.

Zainteresowanie programem jest bardzo duże. Od początku roku do Krakowskiego Parku Technologicznego zgłosiło się ok. 50 przedsiębiorców chcących wziąć udział w rekrutacji.

– Pierwszy jej etap polega na przesłaniu aplikacji, pozwalającej na wstępną ocenę potencjału danej firmy. Wybranych zaprosimy na rozmowy już marcu. Wówczas wspólnie z naszymi partnerami merytorycznymi wybierzemy finalną dwunastkę – dodaje Józefowski.

Program akceleratora obejmuje m.in. pracę nad produktem z branżowymi ekspertami, testowanie rozwiązań w realiach dużych firm, przygotowanie do wdrożeń oraz Demo Day, podczas którego startupy zaprezentują się potencjalnym klientom, inwestorom i mediom. Pierwsza grupa firm zacznie akcelerację już 15 maja. Nabór do kolejnej odbędzie się w drugiej połowie roku.

 

 

O programie:

KPT ScaleUp to jeden z 10 ogólnopolskich akceleratorów realizowanych w ramach programu Start In Poland. Jego celem jest przygotowanie wybranych startupów do wdrożeń w dużych firmach oraz do zwiększenia skali ich biznesów. Całość programu akceleracyjnego odbywa się w przestrzeniach Krakowskiego Parku Technologicznego, który od 20 lat współtworzy warunki dla rozwoju przedsiębiorczości w Małopolsce. Więcej informacji oraz formularz aplikacyjny: http://www.kpt.krakow.pl/scaleup

zwiń

06/02/2017

Kraków-Wrocław Living Lab – Demo Day

3 lutego 2017 r. w ramach projektu Kraków-Wrocław Living Lab odbyło się ostatnie wydarzenie: Demo Day z inwestorami! Przed szanownym gremium inwestorów: INNOventure, Innovation Nest, Hubraum i Richard Lucas prezentowali się zwycięzcy konkursu MiastoLab. W ramach projektu wsparcia badawczo-rozwojowego udzieliliśmy 5 firmom spośród 30 aplikujących. Wyróżniliśmy projekty: LAB 60+, Mapa do świata bez odpadów, CarLot, Inteligentne ławki oraz Mateusz Transporteusz. Są to inicjatywy skierowane na srebrną gospodarkę i usprawniania miasta pod kątem aktywizacji seniorów, dotyczące transportu, zielonej energii, jak i gospodarki cyrkularnej i problemu odpadów w ciekawym połączeniu ze wspieraniem kultury i kreatywności. – mówi Agnieszka Włodarczyk, koordynator projektu.

więcejzwiń
Kraków-Wrocław Living Lab – Demo Day

Krakowski Park Technologiczny dziękuje INNOventure, Innovation Nest, Hubraum i Richardowi Lucasowi za ekspercką inwestorską ocenę przedsięwzięć i dalsze rekomendacje dla innowatorów-biznesmenów, a także Warsztatowi Innowacji Społecznych, z którym projekt był realizowany oraz Miastu Kraków – partnerowi strategicznemu projektu.

Warto także przypomnieć, że w sierpniu, właśnie w Krakowie, w KPT odbędzie się konferencja ENoLL – European Network of Living Labs! Wkrótce więcej szczegółów.

zwiń

KPT wydał zezwolenie 26/01/2017

KPT wydał zezwolenie

Krakowski Park Technologiczny wydał pierwsze w tym roku zezwolenie na działalność w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Do podstrefy w Niepołomicach wejdzie spółka RBS Stal, która wybuduje tam i wyposaży zbrojarnię za minimum 12 mln zł oraz utworzy co najmniej 10 nowych miejsc pracy.

Powstała w 2002 roku spółka RBS Stal jest dostawcą zbrojeń budowlanych oraz elementów przestrzennych do konstrukcji żelbetonowych. Inwestycja w Niepołomicach przyczyni się do zwiększenia możliwości produkcyjnych firmy. Będąca liderem w sektorze konstrukcji stalowych firma, planuje – dzięki tej inwestycji – podwojenie dotychczasowej produkcji.

więcejzwiń

Niepołomicka podstrefa jest największą podstrefą Krakowskiego Parku Technologicznego. Równocześnie jest to największy park przemysłowy w Małopolsce. Jej historia zaczęła od inwestycji koncernu MAN, za którym szybko przyszły inwestycje innych przedsiębiorstw. Dzisiaj Niepołomice, to prawdziwy konglomerat firm z całego świata. Wśród nich tacy potentaci w branży motoryzacyjnej jak włoskie Brembo czy japoński Nidec. Niepołomice chwalą sobie Amerykanie lokując kolejne projekty grupy Woodward, czy Francuzi rozwijając polską spółkę koncernu Somfy. Na inwestycje w Niepołomicach zdecydowały się także szukające możliwości rozwoju polskie firmy. Trefl, Foodcare, BTH Import Stal czy PXM.

zwiń

24/01/2017

KrakJam 2017 największym wydarzeniem z serii Global Game Jam w Polsce!

 

Tegoroczna edycja KrakJam zorganizowana kolejny raz w Krakowskim Parku Technologicznym okazała się największym tego typu wydarzeniem w Polsce. W trakcie 48 godzinnego konkursu ponad 120 uczestników podzielonych na zespoły przygotowało 34 projekty gier. Najlepszym projektem okazała się gra WI-FI HERO.

KrakJam to lokalna edycja Global Game Jam, ogólnoświatowego konkursu dla twórców gier, którzy co roku, tego samego dnia rozpoczynają zmagania z czasem, by stworzyć grę na zadany temat. Głównym motywem tegorocznego wydarzenia były fale i to właśnie z nimi związane są wszystkie produkcje stworzone w 48 godzinnym maratonie.

więcejzwiń
KrakJam 2017 największym wydarzeniem z serii Global Game Jam w Polsce!

Do Krakowskiego Parku Technologicznego już czwarty raz z rzędu przyjechali developerzy i fani tworzenia gier nie tylko z Małopolski, ale również Śląska i Podkarpacia. Dla wielu z nich była to kolejna wizyta na krakowskim maratonie. Z pozoru wymagające 48 godzin zostały pozytywnie odebrane przez uczestników imprezy: mimo braku snu każdemu dopisywał świetny humor. Takie wydarzenie jak KrakJam pomaga początkującym twórcom zdobyć większe doświadczenie pod wieloma względami. Mają możliwość poznać osoby, które od lat pracują w branży i chętnie dzielą się własnym doświadczeniem, jak również poznają ludzi, z którymi w przyszłości mogą dzielić własną ścieżkę biznesową. – ocenił Mateusz Pelc, jeden z uczestników wydarzenia.

KrakJam 2017 kolejny raz wspierały lokalne firmy: GameDesire, wiodący producent gier free2play oraz twórcy najbardziej rozpoznawalnej polskiej gry Wiedźmina III – CD PROJEKT RED mający swój oddział w Krakowie oraz katowickie Artifex Mundi.

zwiń

Tu powstają najbardziej innowacyjne projekty 20/01/2017

Tu powstają najbardziej innowacyjne projekty

Nieprzypadkowo spotykamy się w Krakowskim Parku Technologicznym. Tu powstają najbardziej innowacyjne projekty – powiedział na wstępie Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego rozpoczynając konferencję prasową pt. „Wpływ rządowej polityki innowacji na rozwój gospodarczy Małopolski”. W konferencji wzięła udział także Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w ministerstwie rozwoju oraz Wojciech Przybylski, prezes zarządu KPT.

Minister podkreślił, że wzrost innowacyjności polskiej gospodarki zostanie zrealizowany w 2017 roku. Będzie to możliwe ze względu na zmianę sposobu współpracy ministerstw na współdziałanie ponadresortowe. Ta praca przekłada się to na konkret w takich miejscach jak KPT  – tu mieści się wszystko, od strefy poprzez inkubator, usługi dla firm po najnowsze dziecko KPT jakim jest projekt Scale up. To efekty widoczne już w gospodarce i konkretne sukcesy firm takich jak np. Autenti czy Synerise. Kraków jest jednym z głównych centrów innowacyjności w Polsce i ma szanse stać się także najważniejszym w Europie. – podkreślił minister

więcejzwiń

Główny powód mojej obecności to  akcelerator, który powstanie w KPT w ramach projektu ScaleUp – powiedziała Jadwiga Emilewicz. Chciałam także zaznaczyć, że KPT zaczyna się specjalizować w branży kreatywnej i mam nadzieję, że flagowe produkty gospodarki innowacyjnej powstaną właśnie tutaj, za ścianą i podbiją światowe rynki. Mamy także nadzieję, że rozpocznie się wreszcie projekt Kraków Nowa Huta, a KPT stanie się jednym z kluczowych graczy przyczyniających się do jego realizacji.

Jestem zmieszany i wstrząśnięty – mówił Wojciech Przybylski, prezes KPT – zmieszany, bo usłyszałem tu tyle dobrych słów o KPT, a wstrząśnięty, bo – jak słyszę – przed nami bardzo ambitne zadania. Projekt Nowa Huta, tak ważny dla Krakowa, w końcu ma szansę na realizację. Jesteśmy tu, bo za nami naprawdę dobry rok. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy się do tego przyczynili: pracownikom KPT i instytucjom i firmom z nami współpracującym.

Po konferencji Jarosław Gowin zwiedził laboratoria i biura KPT oraz spotkał się z przedstawicielami firm.

zwiń

18/01/2017

Konferencja prasowa

20 stycznia o godz. 9.45 w siedzibie KPT odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Jarosława Gowina, Wicepremiera, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Jadwigi Emilewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju. W konferencji wezmą także udział Wojciech Przybylski, prezes zarządu KPT oraz Małgorzata Popławska, wiceprezes zarządu KPT.

Tematem konferencji będzie „Wpływ rządowej polityki innowacji na rozwój gospodarczy Małopolski”.

 

więcejzwiń
Konferencja prasowa

Krakowski Park Technologiczny od 20 lat rozwija gospodarkę Małopolski. Doceniając ten fakt, pochodzący z Krakowa przedstawiciele obecnego rządu, zaprezentują działania podejmowane w obszarze innowacji, właśnie w siedzibie KPT, będącej wizytówką nowoczesnej Małopolski.

 

Zainteresowanych udziałem w konferencji prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji na adres ksadowska@kpt.krakow.pl  do dn. 19 stycznia br., do godz. 17.00.

 

zwiń

Seminarium: Rynek IT w Japonii 16/01/2017

Seminarium: Rynek IT w Japonii

Po raz drugi w tym roku Japońska Organizacja Handlu Zagranicznego JETRO zaprasza – tym razem do Krakowa – na seminarium poświęcone biznesowym możliwościom, jakie Japonia może zapewnić polskim firmom z sektora IT. Partnerem wydarzenia jest Krakowski Park Technologiczny.

Polska jest jednym ze strategicznych partnerów gospodarczych Japonii w Europie Środkowo-Wschodniej. Co trzecia japońska firma lokowana w regionie, znajduje się w Polsce. Japonia to także trzeci najszybciej rozwijający się rynek IT na świecie, gdzie sam segment gier i oprogramowania urósł w ciągu dwóch lat o 36%. W Kraju Kwitnącej Wiśni rośnie też zainteresowanie technologiami z obszaru Internetu Rzeczy (IoT), Big Data oraz bezpieczeństwa systemów IT. Atrakcyjnemu klimatowi biznesowemu Japonii sprzyja przyjęta przez rząd strategia zwana Abenomiką. Dzięki niej – jak przekonują eksperci JETRO –   koszty prowadzenia działalności biznesowej, czy koszty życia są niższe niż w Hongkongu, Singapurze czy Szanghaju.

więcejzwiń

Prezentację japońskiego sektora wysokich technologii,  a także programów ułatwiających wejście na rynek kraju Kwitnącej Wiśni poprowadzą doświadczeni eksperci z sektora IT oraz  specjaliści z JETRO.

Seminarium zostanie zorganizowane 27 stycznia o godzinie 14:00 w Krakowskim Parku Technologicznym (ul. Podole 60). Szkolenie odbędzie się w języku angielskim.

Rejestracja elektroniczna do 23 stycznia na: www.jetro.go.jp/form5/pub/pow/it_seminar_krakow

Więcej informacji udziela:

Ms. Małgorzata Szmidt, JETRO:
E-mail: malgorzata_szmidt@jetro.go.jp
Tel. +48 22 322 75 00

 

zwiń

13/01/2017

Uroczyste spotkanie inwestorów krakowskiej sse

Wczoraj odbyło się uroczyste spotkanie przedsiębiorców, którzy w 2016 roku otrzymali zezwolenie na działalność w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Na uroczystości obecny był także Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego.

W zarządzanej przez KPT krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej będzie realizowanych 28 nowych projektów inwestycyjnych. Łączne nakłady inwestycyjne zadeklarowane przez firmy w ramach wydanych przez zarząd KPT zezwoleń, wyniosą 1 mld 47 milionów zł. Powstanie także 1408 nowych miejsc pracy. Na inwestycje w strefie zdecydowały się 22 polskie firm oraz
6 zagranicznych. 10 z nich to małe firmy, 15 duże, 3 średnie. 14 projektów to reinwestycje, pozostałe to  pierwsze inwestycje w krakowskiej sse. Doskonałe wyniki strefy w 2016 r. stały się możliwe m.in. dzięki powiększeniu obszaru strefy o 159 hektarów.

Okolicznościowe dyplomy i tytuł Gmina przyjazna przedsiębiorcy otrzymali także przedstawiciele gmin, w których rozwijać się będą nowe projekty.

Relacja zdjęciowa.

Uroczyste spotkanie inwestorów krakowskiej sse
Ruszyła rejestracja na konferencję Digital Dragons 2017 09/01/2017

Ruszyła rejestracja na konferencję Digital Dragons 2017

Zgłoszenie teraz gwarantuje najatrakcyjniejszą cenę za udział w tym największym wydarzeniu branży gier wideo w Europie Środkowej, które odbędzie się w Krakowie, w dniach 22-23 maja 2017.

Dziś, wraz z uruchomieniem zaktualizowanej oficjalnej strony konferencji Digital Dragons, ruszył proces rejestracji dla uczestników. Nadchodząca edycja tej największej w Europie Środkowej imprezy B2B dla profesjonalistów i firm z branży gier wideo przyniesie twórcze rozwinięcie sprawdzonej już formuły. Krakowski Park Technologiczny, odpowiedzialny za organizację wydarzenia, ogłosił pierwsze szczegóły programu i potwierdził pierwsze nazwiska gości, którzy poprowadzą na Digital Dragons swoje prezentacje. Odwiedzający konferencję, która tym razem odbędzie się w ICE Kraków Congress Centre, będą mieli okazję posłuchać między innymi Brendy Romero, Sama Lake’a z Remedy, Scotta Humpriesa z Amber Studio i Adama Bormanna z Hangar 13.

więcejzwiń

Rok po roku, krakowska konferencja zapewnia swoim uczestnikom coraz obszerniejszy program, większe grono rozpoznawalnych na całym świecie wykładowców, coraz lepsze warunki prezentacji gier niezależnych oraz więcej unikalnej przestrzeni networkingowej zaprojektowanej z myślą o spotkaniach na szczycie kreatywności i biznesu. Z każdą edycją Digital Dragons udoskonala swoją formułę wyjątkowego miejsca spotkań, gdzie uczestnikom konferencji oferowane są wyjątkowe doświadczenia i okazje. Wysoki standard stawia obiekt ICE Kraków wśród najbardziej ekskluzywnych i pożądanych centr kongresowych Europy. Ta niezbędna już zmiana lokalizacji odzwierciedla tempo, w jakim Digital Dragons zyskuje na rozmiarach i znaczeniu w światowym krajobrazie branży gier wideo.

W edycji roku 2016, z 87. gośćmi z całego świata, takimi jak Chris Avelone, David Brevik, John Romero, Ed Fries, czy Feargus Urquhart, wydarzenie zgromadziło ponad 1300 uczestników, reprezentujących aż 438 firm z ponad 30 różnych krajów. W roku 2017 organizatorzy z pełną determinacją podchodzą do zadania przeprowadzenia konferencji na jeszcze większą skalę.

Konferencja Digital Dragons znana jest również jako miejsce, gdzie niezależni twórcy i startupy branży gier otrzymują wyjątkową możliwość zaprezentowania swoich gier doborowemu gronu kolegów po fachu, weteranów oraz ekspertów przemysłu gier i wygrania prestiżowej nagrody. Konkurs o tytuł Best Indie Game odbywający się podczas Digital Dragons to unikalna okazja zebrania opinii o swoim dziele nie tylko od sędziów, ale i od setek związanych z branżą gier osób odwiedzających konferencję. Zwycięstwo w konkursie może okazać się uniwersalnym kluczem otwierającym niejedne drzwi w najbardziej dynamicznie rozwijającej się gałęzi przemysłu. Ilustracją podobnego sukcesu może być przykład gry 911 Operator, która zdobyła nagrodę główną w 2016 roku, czy też jednego z poprzednich zwycięzców, popularnej gry Timberman.

W nadchodzących miesiącach należy spodziewać się regularnych aktualizacji programu i kolejnych ogłoszeń ze strony organizatora. Warto jednak zarejestrować się jak najszybciej, bo wczesna rejestracja tradycyjnie zapewnia najatrakcyjniejszą cenę zarówno dla uczestników, jak i firm decydujących się na wykupienie pakietów sponsorskich.

Więcej na temat Digital Dragons:

Oficjalna strona: www.digitaldragons.pl

http://digitaldragons.pl/home/why-to-attend/

Media społecznościowe: https://twitter.com/Digital_Dragons , https://www.facebook.com/DigitalDragons/

Rejestracja uczestników: http://digitaldragons.pl/digital-dragons-registration/

Pakiety sponsorskie: http://digitaldragons.pl/wp-content/uploads/2016/10/oferta-sponsorska-digital-dragons.pdf

 

 

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Barbara Wityńska-Słącz
DD Media Relations      
bwitynska@kpt.krakow.pl

+48 728 478 518

zwiń

03/01/2017

To był bardzo dobry rok dla Krakowskiego Parku Technologicznego

To był bardzo dobry rok dla Krakowskiego Parku Technologicznego. W zarządzanej przez KPT krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej będzie realizowanych 28 nowych projektów inwestycyjnych. Łączne nakłady inwestycyjne zadeklarowane przez firmy w ramach wydanych przez zarząd KPT zezwoleń, wyniosą 1 mld 47 milionów zł. Powstanie także 1408 nowych miejsc pracy. Na inwestycje w strefie zdecydowały się 22 polskie firm oraz 6 zagranicznych. 10 z nich to małe firmy, 15 duże, 3 średnie. 14 projektów to reinwestycje, pozostałe to  pierwsze inwestycje w krakowskiej sse. Doskonałe wyniki strefy w 2016 r. stały się możliwe m.in. dzięki powiększeniu obszaru strefy o 159 hektarów.

Tegoroczne sukcesy KPT nie kończą się na działalności strefy. Jak wiadomo KPT prowadzi znacznie szerszą dzielność. Do ubiegłorocznych sukcesów spółki należy zaliczyć zagospodarowanie oddanego w 2015 r. do użytku budynku, w którym obecnie pracuje ponad 60 firm z sektora ICT. Siedziba KPT stała się ikoną nowoczesnej architektury Krakowa, wygrywając m.in. plebiscyt Dziennika Polskiego na w kategorii budynki komercyjne 2016.

więcejzwiń
To był bardzo dobry rok dla Krakowskiego Parku Technologicznego

KPT wygrał także dwa projekty w ramach konkursów RPO na łączną kwotę ponad 5 mln zł., otrzymał 6 mln zł na utworzenie akceleratora ScaleUp oraz 30 mln (spółka córka) na fundusz zalążkowy Bridge Alfa. Skorzystają na tym startupy oraz małe i średnie firmy, do których skierowane są niemal wszystkie projekty KPT. Ponadto KPT zorganizował m.in. cztery hackathony, kilkadziesiąt mniejszych i większych eventów, w tym Digital Dragons, Make Things Kraków, Annual Business in Małopolska Meeting w odświeżonej formule oraz wyczekiwany przez rynek twórców gier cykl Game Academy. Władze spółki ustanowiły nagrodę Krakowskiego Parku Technologicznego, która w 2016 roku była wręczana po raz pierwszy. To tylko niektóre z tegorocznych osiągnięć zespołu tworzącego KPT.

Jak powiedział Wojciech Przybylski, prezes spółki:  „KPT stał się prawdziwym wehikułem wsparcia dla firm na każdym etapie ich rozwoju. To naprawdę działa!”

Co równie dla nas ważne, w ubiegłym roku sukcesy odnosiły także firmy, które KPT w różnej formie wspierał. „Szczególnie  dumni jesteśmy z sukcesów takich firm jak: Reality Games, Autenti, SEEDiA, AirHelp, Polyslash, Berrylife, Synerise, Pasuje Mi, Atner – to tylko niektóre z projektów, o których w najbliższych latach będziemy sporo słyszeć” – mówi Małgorzata Popławska, prezes KPT.

zwiń

Kontakt