zamknij menu

Wydarzenia

Annual Business In Małopolska Meeting 2016Smogathon
27.1026-27.11
PGNiG i ARP ogłaszają nabór na Warsztat Innowacyjnych Pomysłów 30/08/2016

PGNiG i ARP ogłaszają nabór na Warsztat Innowacyjnych Pomysłów

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. we współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Izbą Gospodarczą Gazownictwa poszukują rozwiązań odpowiadających potrzebom technologicznym i biznesowym stojącym przed PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o.

Celem organizowanego naboru jest wyłonienie podmiotów, których propozycje rozwiązań najlepiej odpowiadają na wyzwania technologiczne i biznesowe PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. i które są możliwe do demonstracji, pilotażu i/lub komercyjnego wdrożenia do działalności Spółki.

więcejzwiń

Nabór skierowany jest do Start-upów oraz przedstawicieli segmentu Małych i Średnich Przedsiębiorstw oferujących produkt lub usługę, na co najmniej 7 Poziomie Gotowości Technologicznej tj. takim, który umożliwia przeprowadzenie demonstracji oferowanego produktu lub usługi w warunkach operacyjnych PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. w celu rozważenia jej komercyjnego wdrożenia do działalności Spółki.

Termin zgłaszania propozycji upływa 16.09.2016 r.

Więcej informacji i zgłoszenia: www.ptt.arp.pl/Warsztaty

zwiń

25/08/2016

OpenLivingLab Days w Montrealu

Krakowski Park Technologiczny jako jeden z założycieli Krakow Living Lab uczestniczy w OpenLivingLab Days w Montrealu w dniach 23-26 sierpnia 2016 r. OpenLivingLab days to coroczne spotkania międzynarodowej społeczności reprezentowanej przez członków stowarzyszenia European Network of Living Lab. W ramach OLL odbywają się prezentacje projektów prowadzonych przez poszczególne Living Lab, warsztaty, dyskusje i wizyty w ośrodkach wspierających open innovation. W tym roku dodatkowo ENoLL obchodzi 10 lecie swojej działalności.

 

 

więcejzwiń
OpenLivingLab Days w Montrealu

Krakowski Park Technologiczny przystąpił do ENOLL w 2013 w ramach projektu SMART_KOM. Kraków w sieci inteligentnych miast, stając się jako jeden z dwóch ośrodków w Polsce certyfikowanym Living Lab.

zwiń

Kobieta w biznesie, czyli krakowskie business women biorą karierę w swoje ręce 11/08/2016

Kobieta w biznesie, czyli krakowskie business women biorą karierę w swoje ręce

1 września 2016 rozpocznie się kolejna edycja projektu „Kobieta w biznesie”. Spotkania będą odbywać się w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego w każdy pierwszy czwartek miesiąca.

więcejzwiń

Cykl „Kobieta w biznesie” już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń biznesowych, jakie mają miejsce w Krakowie. W czasie każdego spotkania uczestnicy, wbrew pozorom – nie tylko kobiety, choć to do nich w szczególności jest skierowana oferta, łączą inspirującą dawkę eksperckiej wiedzy z networkingiem. Dzięki temu wokół wydarzeń wyrosło środowisko przedsiębiorczych kobiet skupionych na samorozwoju i budowaniu swojej kariery.

Najbliższe spotkanie, które odbędzie się 1 września poświęcone będzie tematyce budowania biznesowego wizerunku (Aneta Wątor, Motiwator) oraz zastosowania content marketingu w działaniach biznesowych (Katarzyna Bienussa, Michał Grzebyk, ContentHouse).

Podczas spotkania będzie można wygrać przygotowanie darmowej strategii content marketingowej przez specjalistów z agencji ContentHouse.

 

Więcej szczegółów o cyklu spotkań można znaleźć na stronie: http://kobietawbiznesie.pl/

 

Plan spotkań na rok 2016

01.09 

Biznesowy wizerunek – jak o niego dbać? Ucz się na błędach innych

Jak odnieść sukces w biznesie poprzez content marketing?

06.10

Jak zwiększyć ilość klientów dzięki asertywnej komunikacji

03.11

3 najskuteczniejsze techniki sprzedaży

01.12

Jak skutecznie realizować swoje noworoczne postanowienia?

 

DSC_0949 DSC_1395 główne

 

Dodatkowe informacje:

Michał Grzebyk

PR Manager

michal.grzebyk@contenthouse.pl

+48 782 010 316

 

 

zwiń

22/07/2016

Szukamy terenów inwestycyjnych

Krakowski Park Technologiczny przygotowuje kolejny wniosek o rozszerzenie strefy. Zamierzamy go złożyć do Ministerstwa Rozwoju w połowie października br. Szukamy terenów atrakcyjnych dla inwestorów: dobrze skomunikowanych, uzbrojonych oraz płaskich. Najlepiej będących własnością jednostek samorządu terytorialnego lub Skarbu Państwa.

więcejzwiń
Szukamy terenów inwestycyjnych

W związku z tym zwracamy się z prośbą  do małopolskich gmin o dokonanie przeglądu będących w ich posiadaniu terenów. Utworzenie specjalnej strefy ekonomicznej na terenie waszej gminy oznacza rozwój gospodarczy, nowe inwestycje oraz miejsca pracy. Zapraszamy do współpracy!

 

zwiń

Komercjalizują badania w strefie 11/07/2016

Komercjalizują badania w strefie

Innowacyjna technologia Switcher wchodzi w fazę ostatecznego urynkowienia. Zaawansowany system logistyki rozjazdów kolejowych zaprojektowany, wyprodukowany i przebadany przez Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów” dzięki środkom z NCBiR, zostanie teraz wdrożony do seryjnej produkcji dzięki nowemu projektowi inwestycyjnemu realizowanemu w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej. By to umożliwić Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego w ostatnich dniach wydał firmie zezwolenie na działalność w sse.

więcejzwiń

Inwestycja spółki będzie polegała na rozbudowie oraz dalszej modernizacji zakładu. Celem jest uruchomienie produkcji innowacyjnego wagonu samowyładowczego z przechylną platformą, systemem dźwigów hydraulicznych oraz specjalnych modułów usztywniających i mocujących ładunek.  Switcher umożliwi szybszą zabudowę rozjazdów kolejowych w torach, także tych dedykowanych dla kolei dużych prędkości, przy zachowaniu najwyższej jakości i trwałości tych kluczowych, ze względu bezpieczeństwa, elementów infrastruktury szynowej. Dzięki technologii KZN-u produkcja rozjazdu kolejowego, kończąca się ostatecznym wbudowaniem tej konstrukcji w układ torowy, zostanie spięta w jeden kontrolowany proces technologiczny. Rozjazd trafiać będzie na miejsce zabudowy w gotowych blokach konstrukcyjnych. Uniknie się tym samym konieczności jego demontażu w fabryce i ponownego montażu w warunkach placu budowy, które negatywnie wpływały na ich precyzję i niezawodność. Technologia zyskała uznanie w oczach branżowych praktyków i ekspertów, została także doceniona licznymi nagrodami za innowacyjność – – w konkursach Teraz Polska, Innovator Małopolski, czy branżowym im. inż.  Ernesta Malinowskiego.

Projekt inwestycyjny, realizowany w ramach Krakowskiego Parku Technologicznego, stanowi komercjalizację prac badawczych, które uprzednio otrzymały dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w ramach III Konkursu Programu Innotech – Ścieżka Programowa In-Tech. W wyniku inwestycji KZN „Bieżanów” poniesie nakłady finansowe w wysokości co najmniej 30 mln zł oraz powstanie co najmniej 40 nowych miejsc pracy. Dotychczas firma zatrudnia ponad 200 osób.

zwiń

08/07/2016

Lajkonik zatańczy w strefie

Nowoczesne technologie wkraczają także do zakładów produkujących żywność. Spółka Lajkonik Snacks rozwinie swoją działalność w krakowskiej strefie specjalnej strefie ekonomicznej. Właściciele firmy zdecydowali się zwiększyć produkcję, co wiąże się z koniecznością rozbudowy zakładu. Powstanie nowa hala, w której stanie nowoczesna multitechnologiczna linia do produkcji słonych przekąsek. Dzięki nowej linii będzie można w pełni zaprogramować proces produkcji i uzyskać unikatowe smaki, które zapewne znajdą licznych amatorów.

więcejzwiń
Lajkonik zatańczy w strefie

W wyniku inwestycji poniesione zostaną nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 31,8 mln zł oraz powstanie minimum 30 nowych miejsc pracy.

Jest to już 12 zezwolenie na działalność w strefie wydane przez zarząd KPT w tym roku.

zwiń

Velvet Care inwestuje w strefie 01/07/2016

Velvet Care inwestuje w strefie

Doskonale znana na rynku polskim oraz międzynarodowym spółka Velvet Care, podjęła decyzję o realizacji nowej inwestycji. Czołowy, polski producent papierowych wyrobów higienicznych rozbuduje działający w Kluczach (Małopolska) zakład, w którym zainstaluje nowoczesne maszyny papiernicze produkujące bibułkę wykorzystywaną do artykułów higienicznych.

Inwestycja zostanie zrealizowana w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej kosztem 160 mln zł. Firma zapowiedziała utworzenie minimum 50 nowych miejsc pracy. Obecnie zatrudnia ponad 270 osób. Spółka prowadzi także działalność badawczo-rozwojową oraz blisko współpracuje z uczelniami wyższymi – szczególnie z Politechniką Krakowską oraz Łódzką.

więcejzwiń

Klucze słyną z produkcji papieru już od końca XIX wieku. Pierwszą fabrykę papieru uruchomił tam Ludwik Mauve w 1897 roku. Choć nastąpiły od tamtego czasu liczne zmiany właścicielskie wynikające z uwarunkowań historycznych oraz rynkowych, w Kluczach nieprzerwanie trwa produkcja najlepszej jakości wyrobów papierniczych. Marka Velvet należąca do spółki jest liderem na rynku markowych papierowych wyrobów higienicznych w Polsce.  Produkty firmy są dostępne w ponad 15 krajach, m.in. Europie Środkowej oraz krajach Skandynawskich.

Jak mówią obecni menadżerowie firmy: bazujemy na doświadczeniu i wiedzy z najlepszych międzynarodowych korporacji, ale staramy się śmiało patrzeć w przyszłość i rozwijać spółkę, która daje miejsca pracy w rejonie dotkniętym bezrobociem. Krakowski Park Technologiczny cieszy się, że może w tym rozwoju pomagać.

 

zwiń

29/06/2016

Architektura budynku KPT nagrodzona!

Z wielką radością informujemy, że nasz budynek został laureatem konkursu „Kraków mój dom” organizowanego przez Dziennik Polski w kategorii budynki komercyjne. Kapituła zauważyła ciekawe rozwiązania architektoniczne i doceniła aranżację wspólnej przestrzeni  przeznaczonej dla lokatorów Krakowskiego Parku Technologicznego. Bardzo dziękujemy!

więcejzwiń
Architektura budynku KPT nagrodzona!

Przypomnijmy, że autorem projektu jest Aleksander Mirek z firmy Kontrapunkt V-Projekt.

zwiń

Agencja Rozwoju Przemysłu spotyka się z firmami w KPT 28/06/2016

Agencja Rozwoju Przemysłu spotyka się z firmami w KPT

Wczoraj w Krakowskim Parku Technologicznym gościliśmy Michała Szaniawskiego, prezesa ARP oraz Bartosza Sokolińskiego Dyrektora  Biura Rozwoju i Innowacji ARP oraz przedstawicieli firm Reality Games, Dr Omnibus, Husarion, HGInteligence, Gym Manager i SmartShack. Spotkanie miało na celu nawiązanie współpracy w zakresie wsparcia małych i mikro przedsiębiorstw, ze szczególnym uwzględnienia branży gier. Każda z firm miała okazję do prezentacji swojej działalności, potem wywiązała się rozmowa i dyskusja dotycząca ewentualnych wspólnych projektów.

więcejzwiń

W spotkaniu wzięli udział Wojciech Przybylski, prezes zarządu KPT, Krzysztof Krzysztofiak, dyrektor działu parku technologicznego, Sonia Wojciechowska, koordynator projektów związanych z branżą gier oraz Bartosz Józefowski, koordynator inkubatora technologicznego KPT.

zwiń

24/06/2016

Zatorskie firmy rozwijają się w strefie

Słynna już w całej Małopolsce specjalna strefa ekonomiczna w Zatorze służy rozwojowi kolejnych przedsiębiorstw. Zarząd KPT wydał właśnie kolejne zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej dla pana Krzysztofa Góralczyka prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą FILL. Jest to już drugie zezwolenie strefowe wydane temu przedsiębiorcy. Firma produkuje rolety i żaluzje. Nowa inwestycja będzie poległa na rozbudowie istniejącego zakładu. Powstanie co najmniej 25 nowych miejsc pracy. Przedsiębiorca zadeklarował wydanie 2,5 mln zł.

więcejzwiń
Zatorskie firmy rozwijają się w strefie

Zator jest przykładem gminy, która błyskotliwie planuje oraz rzetelnie realizuje swoje założenia rozwojowe. Dużo się w Polsce mówi o zrównoważonym rozwoju, ale niewielu samorządom udaje się tę ideę prowadzać w życie. Zatorowi udało się znaleźć skuteczny sposób na znalezienie balansu pomiędzy rozwojem gospodarczym, dbałością o środowisko naturalne oraz jakością życia mieszkańców. Ale wszystko zaczęło się od gospodarki. Zator postawił na stworzenie dobrych warunków do inwestowania dla małych i średnich przedsiębiorców. Wspólnie z Krakowskim Parkiem Technologicznym została tam utworzona strefa aktywności gospodarczej objęta statusem specjalnej strefy ekonomicznej (2009 r.). Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Polskie, lokalnie działające firmy, które zdobyły doświadczenia oraz kapitał, szukały dogodnych możliwości rozwoju. Gmina Zator oraz Krakowski Park Technologiczny wyszły naprzeciw oczekiwaniom firm z okolic Andrychowa, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i stworzyły takie możliwości. Dzisiaj w Zatorze zainwestowało już 19 firm. KPT wydał im 26 zezwoleń. Kolejni inwestorzy stoją w kolejce. Gmina zyskuje coraz większe przychody z PITu oraz podatku od nieruchomości i może inwestować w projekty poprawiające jakość życia mieszkańców oraz środowisko naturalne.

Cieszymy się, że działania Krakowskiego Parku Technologicznego stają się przyczynkiem do sukcesów małopolskich gmin.

zwiń

Kontakt