zamknij menu

Wydarzenia

Annual Business In Małopolska Meeting 2016Pitch Night
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
Polsko-Amerykański Most InnowacjiSmogathonDigital Dragons
3.1116.1118.1126-27.1122-23.05.2017
Becker rozwija się w Tarnowie 27/10/2016

Becker rozwija się w Tarnowie

Działająca od 10 lat w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej spółka Becker Farby Przemysłowe, zakończyła w Tarnowie drugi etap inwestycji. Ten doceniany na świecie producent farb dla przemysłu, zaopatrujący w ten produkt m.in. Mittal Steel, znacząco rozszerzył swoją działalność w Polsce. W ramach dwóch zezwoleń na działalność w strefie, zainwestował ponad 45 mln zł oraz zatrudnił 45 osób. Polska spółka jest częścią działającej w 17 krajach Grupy Becker, która wybudowała 21 zakładów produkcyjnych. W uroczystym otwarciu zakładu (26 października br.), obok Prezydenta Miasta, Romana Ciepieli, wzięła udział właścicielka, Jenny Linden Urnes oraz managerowie zakładów Beckersa rozsianych po całym świecie. Pani Linden zapowiedziała, że jest bardzo zadowolona z warunków inwestycji w Polsce i stwierdziła, że Grupa Becker nie powiedziała tutaj ostatniego słowa. Zatem można spodziewać się kolejnych decyzji w sprawie inwestycji w Tarnowie.

więcejzwiń

Specjalna strefa ekonomiczna w Tarnowie została utworzona w 2001 r. Grunty należące do Tarnowskiego Klastra Przemysłowego były pierwszą podstrefą Krakowskiego Parku Technologicznego utworzoną poza Krakowem. Dotychczas przedsiębiorcy otrzymali 24 zezwolenia na działalność w sse, w ramach których ponieśli 185 mln zł nakładów inwestycyjnych oraz utworzyli ponad 350 nowych miejsc pracy.

zwiń

20/10/2016

INNOventure docenione w konkursie Bridge Alfa

Z dumą informujemy, że INNOventure.io – spółka-siostra KPT otrzymała finansowanie w ramach  konkursu BRIdge Alfa realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).

Wyłonionych zostało 19 funduszy, które poszukają na rynku innowacyjnych projektów i w nie zainwestują. Na ten cel zostało przekazanych 436 mln zł z Programu Operacyjnego Innowacyjny Rozwój. Fundusze dodatkowo będą inwestować prywatne pieniądze. INNOventure będzie dysponować kwotą 30 mln. Jak powiedział Wojciech Przybylski, prezes zarządu KPT: „Cieszę się oczywiście głównie dlatego, że w naszym najbliższym otoczeniu pojawia się realne, ważkie, atrakcyjne narzędzie wsparcia przedsiębiorców, a w szczególności spin-offów, komplementarne z inkubatorem i innymi naszymi działaniami. Gratulujemy!”.

INNOventure docenione w konkursie Bridge Alfa
Małopolski Festiwal Innowacji 17/10/2016

Małopolski Festiwal Innowacji

Dzisiaj rozpoczyna się Małopolski Festiwal Innowacji. Krakowski Park Technologiczny jak co roku włącza się w działania związane z Festiwalem. Przed nami wiele ciekawych wydarzeń: Game Academy, spotkanie z AI i Make Things!

Już jutro zapraszamy na spotkanie inaugurujące Game Academy, czyli cykl spotkań dedykowanych branży gier wideo. Będą one miały charakter autorskich wykładów lub warsztatów i poruszą zagadnienia związane z tworzeniem gier wideo, ich monetyzacją, dystrybucją i marketingiem. Prelegentami Game Academy będą czołowi polscy i zagraniczni specjaliści w danej dziedzinie. Cykl ten dedykowany jest osobom średniozaawansowanym: znającym podstawy tworzenia gier lub chcącym zwiększyć swoje kompetencje w tym obszarze.

więcejzwiń

20 października zapraszamy na spotkanie ze sztuczną inteligencją. Organizatorem spotkania jest firma 2040.io., której przedstawiciele opowiedzą o obecnych trendach związanych z A.I. i podstawowych pojęciach dotyczących machine learning. W drugiej części pojawią się prelegenci na co dzień zajmujących się biznesowymi zastosowaniami A.I.

Więcej: http://www.aimeetup.pl/#agendasec

 

21 i 22 października to czas na Make Things – warsztaty innowacyjności przeznaczone dla entuzjastów technologii, pasjonatów innowacyjnych rozwiązań, ale niekoniecznie profesjonalistów. Poprzednie spotkania przyciągnęły wielu zainteresowanych w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach.

Podczas warsztatów będzie można zmienić się w postać z gry albo sterować robotem wg stworzonego przez siebie oprogramowania, wydrukować własny obiekt 3D czy odbyć spacer w wirtualnym domu. W ciągu dwóch dni odbędzie się 20 warsztatów tematycznych prowadzonych przez najlepszych ekspertów – to 120 godzin wypełnionych nauką i zabawą oraz smaczny poczęstunek.

 

Bilety i rezerwacje:

http://makethingskrakow.pl/kup-bilet/

 

MakeThings 2016

Krakowski Park Technologiczny, Podole 60, Kraków

21 października (piątek) – warsztaty

22 października (sobota) – stoiska wystawowe + warsztaty

 

 

Więcej o MFI: http://festiwalinnowacji.malopolska.pl/

zwiń

07/10/2016

Dragon Poland buduje nową siedzibę

6 października koło Krakowa, w Skawińskim Obszarze Gospodarczym został wmurowany kamień węgielny pod budowę nowej siedziby firmy Dragon Poland. Producent chemii budowlanej, gospodarczej i motoryzacyjnej, działający od 1972 roku, stawia na innowacyjność. Firma działa w specjalnej strefie ekonomicznej od 2014 roku.

 

W czwartek, 6 października, został uroczyście wmurowany kamień węgielny pod nową siedzibę firmy Dragon Poland. Na wydarzeniu byli obecni m.in. Burmistrz Skawiny Norbert Rzepisko, zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego Wojciech Przybylski i Małgorzata Popławska, Andrzej Drozda, prezes Joka Sp. z o.o, który jest Generalnym Wykonawcą oraz sąsiedzi, przyjaciele i pracownicy Dragon Poland.

więcejzwiń
Dragon Poland buduje nową siedzibę

Zakończenie inwestycji przewidziane jest na pierwszy kwartał 2017 roku, czyli w czas 45. rocznicy istnienia spółki. W tworzonym kompleksie, o powierzchni ok. 62 tys. m2, będą się mieścić nie tylko pomieszczenia biurowe, ale także magazyny i hale produkcyjne z nowoczesnym parkiem maszynowym oraz laboratorium, które będą zajmować łącznie ok 12 tys. m2. – Marki, będące własnością Dragon Poland, intensywnie się rozwijają, dlatego też naturalnym stał się fakt rozbudowy naszej firmy. Przewidujemy, że zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w nowej siedzibie, poprawi komfort pracy naszych pracowników oraz pozwoli na usprawnienie procesów mających ogromny wpływ na jakość obsługi klientów. Liczymy również na zwiększenie wydajności produkcji i usprawnienie procesów logistycznych – komentuje Michał Czekaj, Prezes Dragon Poland. Obecna siedziba firmy mieści się w krakowskiej dzielnicy Olszanica. W związku z budową nowej inwestycji, liczba pracowników ma wzrosnąć o ok. 30%. Już teraz prowadzone są staże dla zainteresowanych, a w przyszłości firma planuje także tzw. drzwi otwarte, aby zaprezentować sposób swojego funkcjonowania.

zwiń

Konkurs Miastolab 28/09/2016

Konkurs Miastolab

Ruszyły zgłoszenia do konkursu #akcelerator dla krakowskich startupów z obszaru #smartcity

▶ Masz startup, który rozwiązuje miejskie problemy?
▶ Jest na wczesnym etapie rozwoju?
▶ Chcesz lepiej poznać i zrozumieć swoich odbiorców, żeby go ulepszyć?
▶ A następnie spotkać się z inwestorami, żeby zawalczyć o jego dalsze finansowanie?
▶▶▶ Zgłoś się na www.miastolab.pl.
„MiastoLAB” to program wsparcia innowacyjnych produktów i usług dla mieszkańców miast. 

więcejzwiń

Tworzysz taką usługę i szukasz możliwości rozwoju?
Jeśli Twój projekt zostanie zakwalifikowany będziesz miał szansę spotkać się z doświadczonymi mentorami, którzy brali udział we wprowadzaniu nowych produktów na rynek, zrealizowali masę przedsięwzięć społecznych i biznesowych, znają się na nowych technologiach i rozumieją realia współczesnych gospodarek i miast. 
Dodatkowo, zrealizujemy dla Ciebie profesjonalne badanie odbiorców innowacyjną metodą LivingLab – dzięki niemu lepiej zrozumiesz użytkowników swojego rozwiązania i będziesz w stanie zobaczyć nowe obszary wzrostu i innowacji. 
Na koniec, zorganizujemy dla Ciebie spotkanie z kilkoma inwestorami. Przedstawisz im swój produkt, a jeśli ich do niego przekonasz – zainwestują w jego rozwój. 

Czekamy na Twoje zgłoszenie do 10 października br.
Sprawdź szczegóły na www.miastolab.pl.

zwiń

27/09/2016

KPT i KKF partnerami 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni

Za nami największe święto polskiego kina – 41. Festiwal  Filmowy w Gdyni. Krakowski Park  Technologiczny oraz  Krakowski Klaster Filmowy byli partnerami festiwalu. W ramach partnerstwa przeprowadzono szereg działań promujących małopolską branżę filmową pod wspólnym hasłem „Filmowa Małopolska”. To się sprawdziło. Filmowa Małopolska była na Festiwalu mocno obecna dzięki akcjom promocyjnym prowadzonym przez wszystkich partnerów małopolskiego porozumienia.

Podobnie jak w latach ubiegłych, KKF i KPT zaangażowały się we wsparcie młodych  polskich twórców filmowych poprzez ufundowanie nagród w konkursie Młodego Kina. Krakowski Park Technologiczny ufundował nagrodę główną  o wartości  10 000 zł. Dodatkowo  Krakowski Park Technologiczny wraz z Klastrem Filmowym ufundował nagrodę specjalną w postaci  bonów produkcyjnego i postprodukcyjnego o łącznej wartości 50 000 zł. 

więcejzwiń
KPT i KKF partnerami 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni

Partnerami nagrody bon produkcyjny byli: Akademia Multi Art , Cinelight  oraz Sound Mind Michał Fojcik. Bon obejmuje wynajem studia postprodukcyjnego MultiLab KPT w zakresie postprodukcji obrazu filmowego – konforming, kolor korekcja, wykonanie DCP oraz wynajem montażowni.

Laureatem obu nagród został Kordian Kądziela –  reżyser filmu „Szczękościsk” i absolwent Wydziału Radia i Telewizji UŚ.  

Jury Konkursu Młodego Kina pod przewodnictwem Agnieszki Smoczyńskiej-Konopki oraz jury przedstawicieli KKF przyznających nagrodę specjalną było jednomyślne. Decyzja jury wzbudziła także aplauz publiczności, więc była zgodna z oczekiwaniami widzów oraz przedstawicieli branży. „Szczękościsk” jest bardzo ciekawą i oryginalną propozycją. Podobało nam się połączenie różnych gatunków oraz pomysł formalny filmu. To zapowiada naprawdę ciekawy debiut i mamy nadzieję, że ten debiut wydarzy się w Małopolsce, przy wsparciu Klastra i KPT. – mówi Aneta Zagórska, Dyrektor Generalny KKF.

Ufundowaliśmy tę nagrodę mając nadzieję na rozkwit młodego kina w Małopolsce i to właśnie dzieje się na naszych oczach i przy naszym wsparciu, o czym świadczą nagrody przyznane w Gdyni” – dodaje Krystyna Sadowska, dyrektor działu promocji i rozwoju strefy w KPT.

Dodatkowym elementem promującym małopolską branżę filmową była strefa chilloutowa zorganizowana wspólnie z Netia OFF Camera, Krakowską Komisją Filmową i Krakowskim Parkiem Technologicznym. Partnerami strefy byli również członkowie Klastra – firmy Cinelight oraz Daul.  Członkowie KKF brali udział w kilku produkcjach nagrodzonych podczas festiwalu. Warto wspomnieć o sukcesie filmu „Hycel” w reżyserii członkini KKF Darii Woszek, który został najlepszym filmem w Konkursie Fabularnych Filmów Krótkometrażowych.  Raz jeszcze dziękujemy wszystkim partnerom za wsparcie naszych działań promocyjnych oraz organizatorom festiwalu za wspaniałe przyjęcie. Do zobaczenia za rok!

zwiń

Konsultacje społeczne projektu „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” 22/09/2016

Konsultacje społeczne projektu „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”

27 września 2016 r. w Krakowskim Parku Technologicznym Ministerstwo Rozwoju organizuje kolejne spotkanie z przedsiębiorcami dotyczące Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Tym razem konferencja będzie dotyczyć tematu: „Zmiany strukturalne w gospodarce. Procesy reindustrializacji i innowacyjności – dźwignią rozwoju”. W spotkaniu weźmie udział Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. Odbędą się dwie debaty – z udziałem Jerzego Hausnera, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i Jadwigi Emilewicz oraz Jana Filipa Staniłko, Zastępcy Dyrektora Departamentu Innowacji w MR i Prof. Tadeusza Uhla, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Podstawą do dyskusji będzie prezentacja wizji rozwojowej zawartej w Strategii.

więcejzwiń

Strategia określa nowy model rozwoju – suwerenną wizję strategiczną., zasady, cele i priorytety rozwoju kraju w wymiarze gospodarczym, społecznym i przestrzennym w perspektywie roku 2020 i 2030. Ze względu na swoją rolę i przypisane jej zadania, Strategia stanowić będzie dokument elastycznego zarządzania głównymi procesami rozwojowymi w kraju.

zwiń

21/09/2016

CYBERSEC 2016

Instytut Kościuszki zaprasza do bezpłatnego udziału w II Europejskim Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC 2016. Konferencja może stanowić świetną okazję do spotkania z inwestorami i klientami z branży ICT/IT. Dodatkowo przewidziane są specjalne sesje networkingowe oraz warsztaty dla start-upów oraz MŚP z zakresu umiędzynarodowienia działalności handlowej.

CYBERSEC to między innymi:

 

INWESTORZY – Ponad 600 wysokiego szczebla przedstawicieli VC Funds, korporacji, banków oraz rządów (np. Paladin Capital Group, European Investment Fund, IBM, CISCO, Microsoft, etc.);

 

MEET UP –  specjalne sesje pozwalające na speed pitching a także przestrzeń umożliwiająca kontakt z potencjalnymi klientami lub inwestorami – 27 września, 10:15-13:30;

 

 

więcejzwiń
CYBERSEC 2016

WARSZTATY – rozwój działalności handlowej, przygotowanie strategii eksportowej, wchodzenia na nowe rynki sprzedaży, jak i miękkie umiejętności z zakresu negocjacji biznesowych;

PRZYSZŁOŚĆ – jedna ze ścieżek programowych CYBERSEC poświęcona w całości tematowi innowacyjności, tworzeniu i komercjalizacji nowych produktów i usług, współpracy start-upów z biznesem i środowiskiem akademickim.

Więcej szczegółów dotyczących formuły CYBERSEC i tematów poruszanych na tegorocznej edycji można znaleźć pod adresem www.cybersecforum.eu. Rejestracji dokonać można na stronie: https://cybersec2016.conrego.pl/, wybierając kategorię Małopolski Startup/MŚP Małopolski z sektora ICT.

zwiń

Sopem rozwija się krakowskiej strefie 15/09/2016

Sopem rozwija się krakowskiej strefie

Działająca od 2014 r. w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej w Niepołomicach – należąca do francuskiej Grupy Somfy – spółka Sopem, rozpoczęła drugi etap inwestycji. W ramach wydanego przez zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego zezwolenia, spółka zainwestuje 90 mln złotych oraz utworzy 200 miejsc pracy.

Przedmiotem inwestycji będzie zwiększenie zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu poprzez zakup nowych linii do produkcji nowoczesnych napędów i systemów kontroli, dostosowanych do wymogów inteligentnego i proekologicznego budownictwa. Dotychczas firma zainwestowała w Niepołomicach 117 mln zł oraz utworzyła ponad 300 miejsc pracy. Warto dodać, że zatrudnia przede wszystkim kobiety.

więcejzwiń

Grupa SOMFY założona została w 1969 roku w Cluses we Francji. Specjalizuje się w produkcji automatycznych napędów i systemów sterowania do zewnętrznych i wewnętrznych osłon przeciwsłonecznych, żaluzji, rolet i bram. Jako światowy lider w swojej branży, SOMFY ma około 60 przedstawicielstw na 5 kontynentach oraz 8 zakładów produkcyjnych. Istotną informacją jest to, że prowadzi – także w Niepołomicach – działalność badawczo-rozwojową i jest właścicielem ponad 300 patentów.

zwiń

08/09/2016

II Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC

Krakowski Park Technologiczny jest partnerem II Europejskiego Forum CyberbezpieczeństwaCYBERSEC, które odbędzie się w Krakowie w dn. 26-27 września 2016 w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

CYBERSEC to coroczna konferencja o charakterze public policy poświęcona strategicznym wyzwaniom cyberprzestrzeni i cyberbezpieczeństwa w Europie. Pierwsza edycja konferencji zgromadziła ponad 400 interesariuszy, wśród których znaleźli się decydenci polityczni, dyplomaci, przedstawiciele biznesu i świata nauki. Jej sukces potwierdzony został w rankingu Concise Courses, który umieścił CYBERSEC 2015 na liście 5 najważniejszych europejskich konferencji poświęconych cyberbezpieczeństwu.

więcejzwiń
II Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC

Innowacyjna formuła CYBERSEC sprawia, że zajmuje on szczególne miejsce wśród konferencji o podobnej tematyce. Celem CYBERSEC jest wypracowywanie strategicznych rekomendacji i nadanie impulsu do powstania konkretnych inicjatyw mających na celu poprawę poziomu cyberbezpieczeństwa w poszczególnych sektorach gospodarki, państwach i całej Europie. Dzięki obecności licznego grona ekspertów i praktyków z Europy i świata, reprezentujących sektory publiczny i prywatny oraz licznym możliwościom networkingowym, CYBERSEC inicjuje współpracę międzypodmiotową i sprzyja inspirującym rozmowom bilateralnym.

Wśród prelegentów tegorocznej edycji znajdują się m.in.:

Anna Streżyńska – Minister Cyfryzacji RP, Melissa Hathaway – Starszy doradca, Harvard Kennedy School’s Belfer Center for Science and International Affairs, były doradca ds. cyberbezpieczeństwa w administracji George W. Busha i Baracka Obamy, Bogdan Święczkowski – Prokurator Krajowy, Pierwszy Zastępca Prokuratora Generalnego RP, Nigel Inkster – Dyrektor Future Conflict and Cyber Security na International Institute for Strategic Studies; były zastępca szefa i dyrektor pionu wywiadu i operacji w British Secret Intelligence Service (MI6), Luigi Rebuffi – Sekretarz Generalny, Europejskie Stowarzyszenie ds. Cyberbezpieczeństwa (ECSO), Gen. Yair Cohen – Były Szef Jednostki 8200 w Siłach Obronnych Izraela, Prezes PeriTech for Investment and Technolology in Cyber Security, Jamie Shea – Zastępca Sekretarza Generalnego NATO ds. Nowych Wyzwań Cyberbezpieczeństwa, Alexander O’Cinneide – Dyrektor Zarządzający oraz Szef na Europę w Palladin Capital Group.

Więcej szczegółów dotyczących formuły CYBERSEC i tematów poruszanych na tegorocznej edycji można znaleźć w załączonym folderze. Rejestracji dokonać można na stronie:  https://cybersec2016.conrego.pl/. 

zwiń

Kontakt