zamknij menu

Wydarzenia

Annual Business In Małopolska Meeting 2016Smogathon
27.1026-27.11
Agencja Rozwoju Przemysłu spotyka się z firmami w KPT 28/06/2016

Agencja Rozwoju Przemysłu spotyka się z firmami w KPT

Wczoraj w Krakowskim Parku Technologicznym gościliśmy Michała Szaniawskiego, prezesa ARP oraz Bartosza Sokolińskiego Dyrektora  Biura Rozwoju i Innowacji ARP oraz przedstawicieli firm Reality Games, Dr Omnibus, Husarion, HGInteligence, Gym Manager i SmartShack. Spotkanie miało na celu nawiązanie współpracy w zakresie wsparcia małych i mikro przedsiębiorstw, ze szczególnym uwzględnienia branży gier. Każda z firm miała okazję do prezentacji swojej działalności, potem wywiązała się rozmowa i dyskusja dotycząca ewentualnych wspólnych projektów.

więcejzwiń

W spotkaniu wzięli udział Wojciech Przybylski, prezes zarządu KPT, Krzysztof Krzysztofiak, dyrektor działu parku technologicznego, Sonia Wojciechowska, koordynator projektów związanych z branżą gier oraz Bartosz Józefowski, koordynator inkubatora technologicznego KPT.

zwiń

24/06/2016

Zatorskie firmy rozwijają się w strefie

Słynna już w całej Małopolsce specjalna strefa ekonomiczna w Zatorze służy rozwojowi kolejnych przedsiębiorstw. Zarząd KPT wydał właśnie kolejne zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej dla pana Krzysztofa Góralczyka prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą FILL. Jest to już drugie zezwolenie strefowe wydane temu przedsiębiorcy. Firma produkuje rolety i żaluzje. Nowa inwestycja będzie poległa na rozbudowie istniejącego zakładu. Powstanie co najmniej 25 nowych miejsc pracy. Przedsiębiorca zadeklarował wydanie 2,5 mln zł.

więcejzwiń
Zatorskie firmy rozwijają się w strefie

Zator jest przykładem gminy, która błyskotliwie planuje oraz rzetelnie realizuje swoje założenia rozwojowe. Dużo się w Polsce mówi o zrównoważonym rozwoju, ale niewielu samorządom udaje się tę ideę prowadzać w życie. Zatorowi udało się znaleźć skuteczny sposób na znalezienie balansu pomiędzy rozwojem gospodarczym, dbałością o środowisko naturalne oraz jakością życia mieszkańców. Ale wszystko zaczęło się od gospodarki. Zator postawił na stworzenie dobrych warunków do inwestowania dla małych i średnich przedsiębiorców. Wspólnie z Krakowskim Parkiem Technologicznym została tam utworzona strefa aktywności gospodarczej objęta statusem specjalnej strefy ekonomicznej (2009 r.). Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Polskie, lokalnie działające firmy, które zdobyły doświadczenia oraz kapitał, szukały dogodnych możliwości rozwoju. Gmina Zator oraz Krakowski Park Technologiczny wyszły naprzeciw oczekiwaniom firm z okolic Andrychowa, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i stworzyły takie możliwości. Dzisiaj w Zatorze zainwestowało już 19 firm. KPT wydał im 26 zezwoleń. Kolejni inwestorzy stoją w kolejce. Gmina zyskuje coraz większe przychody z PITu oraz podatku od nieruchomości i może inwestować w projekty poprawiające jakość życia mieszkańców oraz środowisko naturalne.

Cieszymy się, że działania Krakowskiego Parku Technologicznego stają się przyczynkiem do sukcesów małopolskich gmin.

zwiń

Impact’16 16/06/2016

Impact’16

Od wczoraj trwa w Krakowie trwa kongres nowej gospodarki Impact’16 4.0 Economy, który porusza tematy kluczowych wyzwań i szans związanych z rozwojem przedsiębiorczości, innowacji i cyfryzacji, będących fundamentem nowoczesnej gospodarki. Wczoraj, wicepremierzy Mateusz Morawiecki i Jarosław Gowin zaprezentowali założenia rozpoczynającego się programu Start In Poland, czyli kompleksowego zestawu instrumentów wsparcia dla polskich start-upów na każdym etapie ich rozwoju. Program ma zjednoczyć rozproszone do tej pory instytucje wspierające przedsiębiorców. W jego ramach ma powstać także Polski Fundusz Rozwoju.

więcejzwiń

Start in Poland zakłada także unię pomiędzy małymi i dużymi przedsiębiorstwami oraz pomiędzy nauką i gospodarką. Krakowski Park Technologiczny jest partnerem wydarzenia. Dzisiaj, jeden z paneli poświęconych komercjalizacji, poprowadzi Wojciech Przybylski, prezes zarządu KPT.

zwiń

13/06/2016

Beacon Valley w KPT

Za nami kolejny pracowity weekend. Tym razem gościliśmy BeaconValley Conference & Hackaton w tym roku skupiony wokół Internetu Rzeczy. Celem było stworzenie aplikacji wykorzystującej urządzenia BLE w jednym z 3 streamów: LOCATE, MOVE, FREESTYLE. Zwycięzcy to Stolen Bike, Mahumito, Magic Books & Gymmy. Wydarzenie było też okazją do spotkania z ekspertami i prezentacji systemów uznanych firm branży IoT.

Beacon Valley w KPT
Jak prowadzić działalność gospodarczą w USA? 07/06/2016

Jak prowadzić działalność gospodarczą w USA?

Zapraszamy na seminarium zorganizowane we współpracy z amerykańską kancelarią Miller Canfield z Chicago, które odbędzie się 16 czerwca w godz. 11-13.00 w Krakowskim Parku Technologicznym. Seminarium będzie okazją do zapoznania się z zasadami prowadzenia działalności gospodarczej w Stanach Zjednoczonych. Zostaną poruszone następujące tematy:

– eksport towarów do USA: jego modele, obowiązki dla polskiego eksportera;

– eksport własności intelektualnej do USA: zawarcie umowy licencyjnej z amerykańskim licencjobiorcą, na co należy zwrócić uwagę;  

więcejzwiń

– nawiązanie współpracy z agentem i dystrybutorem na terenie USA: różnice, konsekwencje prawne, wymogi;

– założenie spółki zależnej w USA: wybór właściwego modelu, struktura, podstawowe różnice w porównaniu ze spółkami polskimi;

– uwagi praktyczne rozszerzenia działalności na Stany Zjednoczone: wybór najkorzystniejszego stanu, wiza, założenia konta bankowego;

– konsekwencje podatkowe ekspansji na teren USA;

– start-upy: modele pozyskania finansowania w USA, wymogi prawne.

Wstęp na spotkanie jest wolny. Bardzo prosimy o potwierdzenie obecności do dn. 15.06.16 na adres: jbielawski@kpt.krakow.pl

Zapraszamy!

zwiń

03/06/2016

Konferencja specjalnych stref ekonomicznych

Przez ostatnie trzy dni gościliśmy zarządy specjalnych stref ekonomicznych. Wczoraj nasi goście zwiedzili podstrefę w Niepołomicach i firmę Woodward Poland. Następnie w Krakowskim Parku Technologicznym odbyły się prezentacje poszczególnych spółek oraz dyskusja nad rozwojem i przyszłością specjalnych stref ekonomicznych. Dzisiaj w Niepołomicach odbyło się spotkanie z Jadwigą Emilewicz, podsekretarz stanu z Ministerstwa Rozwoju. „Chcemy wspólnie z Państwem wypracować nową politykę strefową” – deklarowała.

więcejzwiń
Konferencja specjalnych stref ekonomicznych

Nasi goście byli pod wrażeniem naszego budynku, a także prowadzonej przez nas działalności.

zwiń

Kolejne inwestycje polskich firm w krakowskiej strefie 01/06/2016

Kolejne inwestycje polskich firm w krakowskiej strefie

Krakowski Park Technologiczny wydał dwa zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie strefy. Zezwolenia otrzymały firmy: MWM Elektro sp. z o.o. oraz GRC Technologie sp. z o.o.

MWM Elektro sp. z o.o. zainwestuje w nowy projekt na terenie podstrefy w Trzebini. Spółka zobowiązała się ponieść nakłady inwestycyjne w wysokości co  najmniej 8 mln zł oraz utworzyć na terenie strefy dodatkowych 5 miejsc pracy. W nowym zakładzie spółka będzie kontynuowała dotychczasową działalność  polegającą na projektowaniu, produkcji i modernizacji maszyn wyciągowych, urządzeń sygnalizacji szybowej, układów zasilania, sterowania i nadzoru dla stacji wentylatorów i pompowni dla przemysłu wydobywczego. Jest to już kolejne zezwolenie wydane na terenie podstrefy w Trzebini, gdzie dotychczas zainwestowały takie firmy jak: Syntaj spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k., Nalmat-Trzebinia Marian Krzywożeka, Unimetal Recycling sp. z o.o., PPH STROBOS Mateusz Krzyżoś.

więcejzwiń

Zezwolenie otrzymała także firma GRC Technologie sp. z o.o., która zamierza na terenie podstrefy w Skawinie wybudować nowy zakład produkcyjny. Inwestycja polega na utworzeniu zakładu wykorzystywania surowców odpadowych do produkcji paliw odnawialnych (pelety) i materiałów budowlanych. W tym celu Spółka zamierza zakupić od H+H Polska sp. z o.o. zabudowaną nieruchomość po byłym zakładzie prefabrykatów budowlanych, zmodernizować część istniejących obiektów oraz wyposażyć je w linie technologiczne.

W ramach nowej inwestycji wdrożona zostanie innowacyjna technologia bezodpadowego przetwarzania surowców mineralnych oraz biosurowców.

Spółka zamierza ponieść nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 23,5 mln zł oraz zwiększyć zatrudnienie na terenie strefy o co najmniej 35 osób.

Na terenie podstrefy w Skawinie zainwestowały takie firmy jak: Bahlsen Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k., Valeo Autosystemy sp. z o.o., Dragon Poland spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

W tym roku Krakowski Park Technologiczny wydał 9 zezwoleń na działalność w strefie.

zwiń

27/05/2016

Polski finał ActInSpace w KPT

Zwycięzcami polskiej edycji konkursu ActInSpace został Blue Divine 1 z Łodzi, który przygotował aplikację dla kierowców ciężarówek do tzw. eco-drivingu. Gratulujemy!

Dzisiaj w Krakowie trwała zacięta rywalizacja o tytuł najlepszego polskiego pomysłu wykorzystującego technologie sektora kosmicznego w codziennych zastosowaniach. Walka kosmicznych drużyn odbywa się w ramach konkursu ActInSpace. Brzmi „kosmicznie”, ale jeśli uświadomimy sobie, że np. filtry do wody, których używamy w kuchni, powstały pierwotnie na potrzeby stacji kosmicznych i dopiero po latach zostały sprowadzone na ziemię, zobaczymy, że te pomysły mogą mieć wspaniałą biznesową przyszłość. Oceny pomysłów podjęli się eksperci, w tym Marek Moszyński, wiceprezes Polskiej Agencji Kosmicznej i Bartosz Sokoliński, Dyrektor Działu Nowych Technologii w Agencji Rozwoju Przemysłu.

więcejzwiń
Polski finał ActInSpace w KPT

Finał odbył się w Krakowskim Parku Technologicznym, który wspiera na różne sposoby rozwój nowych technologii i  promuje ich zastosowania w polskich firmach.  W ramach finału spotkały się  cztery zespoły: dwa z Krakowa, jeden z Warszawy  oraz jeden z Łodzi. Zespoły te wygrały wcześniej rywalizację w czasie  hackathonów w Warszawie i Krakowie, pokonując odpowiednio 7 i 11 zespołów.

Zwycięski zespół będzie reprezentował Polskę podczas międzynarodowego finału  we Francji, w Tuluzie.  Wszystkich, którzy chcą pomóc reprezentacji Polski w rywalizacji o tytuł najlepszego pomysłu na biznes w sektorze technologii kosmicznych, zachęcamy do dopingu na twitterze z użyciem #actinspace razem z #gopoland.

zwiń

Lot samolotem Zero-G czeka na zwycięzców! 25/05/2016

Lot samolotem Zero-G czeka na zwycięzców!

Finał krajowy ‪ActInSpace odbędzie się 27 maja o godzinie 13:30 w Krakowskim Parku Technologicznym.

W ubiegły weekend  w Krakowskim Parku Technologicznym odbył się pierwszy w Polsce 24h hackathon technologii kosmicznych ActInSpace zainicjowany przez Europejską Agencję Kosmiczną ESA oraz Francuską Agencję Kosmiczną CNES. Wzięło w nim udział blisko sześćdziesięciu najzdolniejszych studentów i inżynierów z Małopolski. Powstało jedenaście zespołów, które zaprezentowały swoje pomysły na zastosowanie technologii kosmicznych „from space to earth”. Do finału krajowego zakwalifikowały się dwa zespoły z Krakowa: FlyTech oraz Mechanical Space Agency oraz dwa z Warszawy: Blue Divine I i Blue Divine II.

więcejzwiń

Zwycięscy krakowskiego i warszawskiego hackathonu zawalczą o wyjazd do Tuluzy we Francji, gdzie będą rywalizowali z uczestnikami z 27 miast Europy o główną wygraną – lot samolotem ZERO-G w stanie nieważkości oraz szansę na założenie startupu technologicznego!

Gorąco zapraszamy wszystkich chętnych do dopingowania finalistów. Cztery zespoły przedstawią swoje 5 minutowe prezentacje przed Jury, której przewodniczyć będzie Wiceprezes Polskiej Agencji Kosmicznej Marek Moszyński.

Trzymamy mocno kciuki za wszystkie zespoły.

zwiń

19/05/2016

ActInSpace – Hackathon Technologii Kosmicznych w Krakowie

Jutro w Krakowskim Parku Technologicznym spotkają się pasjonaci technologii kosmicznych i będą szukać dla nich ziemskich zastosowań.

Osoby, które podejmą to wyzwanie mogą wygrać  lot w stanie nieważkości samolotem ZERO-G.

 

ActInSpace jest pierwszym hackathonem technologii kosmicznych, który organizowany jest 20-21 maja w Krakowie przez Krakowski Park Technologiczny, Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej oraz firmę Tech2Market. To niepowtarzalna okazja aby skorzystać z udostępnionych technologii Europejskiej Agencji Kosmicznej i uczestniczyć w ich zastosowaniu w codziennym życiu. Nie trzeba być specjalistą w obszarze technologii kosmicznych, aby uczestniczyć w wydarzeniu.

więcejzwiń
ActInSpace – Hackathon Technologii Kosmicznych w Krakowie

ActInSpace jest imprezą dla programistów, inżynierów, projektantów, grafików, ludzi zajmujących się rozwojem biznesu, sprzedażą, a nawet marketingiem. Każdy, kto czuje się na siłach sprostać wyzwaniu sprowadzenia technologii z sektora kosmicznego na Ziemię, jest mile widziany. Szukamy osób, które chcą spędzić ciekawie czas, wylać siódme poty prototypując swój pomysł w ekspresowym tempie i takich, które chcą poznać dziesiątki innych osób z podobną pasją.

Zapraszamy do rywalizacji z uczestnikami wydarzenia w 27 różnych miastach Europy. Inicjatorem całego przedsięwzięcia jest Europejska Agencja Kosmiczna ESA i Francuska Agencja Kosmiczna CNES. Naszym celem jest pokazanie, że Polska jest aktywnym graczem w obszarze technologii kosmicznych i ma twórczą społeczność ludzi młodych, ambitnych, którzy chcą pokazać swój potencjał w tym obszarze. Liczmy, że przy  wsparciu KPT uda się zawalczyć również na międzynarodowej arenie i stworzyć start-up’y, które przy wsparciu lokalnych i globalnych partnerów będą w stanie stworzyć atrakcyjny produkt.

Zwycięska drużyna finału w Polsce poleci do Tuluzy we Francji na finał międzynarodowy! A zwycięzcy międzynarodowego finału ActInSpace 2016 wygrają lot w stanie nieważkości ZERO GRAVITY w samolocie treningowym dla astronautów!

Więcej informacji znajdziesz na www.actinspace.pl oraz na Facebooku

zwiń

Kontakt